[Správy] Lightnet má v pláne nahradiť SWIFT v Juhovýchodnej Ázii – Britský úrad si posvietil na firmy spojené s kryptomenami

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Lightnet má v pláne nahradiť SWIFT v Juhovýchodnej Ázii, Britský úrad si posvietil na firmy spojené s kryptomenami.

Newyorskí zákonodarcovia zverejnili návrh zákona o sporiacej a platobnej P2P platforme
Lightnet má v pláne nahradiť SWIFT v Juhovýchodnej Ázii
Britský úrad si posvietil na firmy spojené s kryptomenami

Newyorskí zákonodarcovia zverejnili návrh zákona o sporiacej a platobnej P2P platforme

Newyorskí zákonodarcovia navrhli nový zákon o sporiacej a platobnej peer-to-peer platforme, ktorá nesie názov New York Inclusive Value Ledger. Návrh zákona navrhuje zriadiť zákon o zriadení a správe účtovnej knihy, ktorý by vytvoril systém peňaženiek na platby štátnych subjektov a rezidentov.

Systém opísaný v návrhu zákona je založený na eponymnom white paper. Jeho cieľom je posilniť mechanizmy monetizácie, výroby, úspor a výdavkov štátu pomocou nových digitálnych technológií. Avšak v skutočnosti Inclusive Value Ledger nebude založená na DLT alebo blockchaine.

Mohlo by vás zaujímať: Pomohli sme prvou kryptozbierkou na Slovensku! Vedeli ste o nej?

Lightnet má v pláne nahradiť SWIFT v Juhovýchodnej Ázii

Thajský blockchain startup Lightnet získal 31,2 milióna dolárov na technológii cezhraničných platieb v krajinách juhovýchodnej Ázie. Implementáciou Stellar blockchain, významného protokolu blockchainu, ktorý sa používa na prevádzkovanie eponymnej kryptomeny Stellar Lumens, má Lightnet plán, ako nahradiť zavedené platobné systémy, ako je napríklad SWIFT.

Predseda spoločnosti Lightnet tvrdí, že Lightnet je navrhnutý tak, aby ponúkol nízkonákladovú a okamžitú finančnú likviditu a mobilitu až štyrom miliardám ľudí v celom ázijskom Pacifiku. Ďalej uviedol, že platforma Lightnet zatiaľ ešte nie je nedokončená, ale prvá transakcia je plánovaná na realizáciu v prvom štvrťroku 2020.

Britský úrad si posvietil na firmy spojené s kryptomenami

Britský finančný úrad teraz monitoruje možnosti prania špinavých peňazí a protiteroristické financovania u spoločností spojené s kryptomenami. Podľa oficiálneho oznámenia bude dohliadať na to, či podniky registrované v UK, zaoberajúce sa operáciami spojenými s kryptomenami, sú v súlade s príslušnými predpismi a požiadavkami.

Úrad uviedol zoznam požiadaviek na podniky spojené s kryptomenami, ktoré zahŕňajú identifikáciu a hodnotenie rizík v súvislosti s AML a CFT, vývoj kontrol s cieľom eliminovať riziká spojené s AML a CFT, vykonávanie hĺbkovej kontroly zákazníkov a ďalšie.

V júli 2018 úrad varoval, že kryptomeny predstavujú obrovské riziko pre spotrebiteľov, ktorí sú o nich všeobecne zle informovaní a odporučil, aby produkty, ako sú deriváty, ktoré odkazujú na kryptoaktíva, boli označené ako nevhodné pre drobných investorov.

Čo čítať ďalej?

55% zľava na Crypto Kingdom signály + Trading11

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre