[Správy] Kryptotrh sa zotaví rýchlejšie ako Nasdaq, tvrdí CEO Binance • Linux Rabbit útočí na IoT zariadenia a ťaží Monero…

Novinky Binance a regulačné orgány.
Binance a regulačné orgány. Zdroj: Shutterstock.com/Iryna Budanova
BitmarketsOkazio mobil

Kryptotrh sa zotaví rýchlejšie ako Nasdaq, tvrdí CEO Binance • Linux Rabbit útočí na IoT zariadenia a ťaží Monero • Gemini spúšťa obchodovanie s Bitcoin Cash • Mastercard podal patentovú prihlášku na anonymizované blockchain transakcie

Kryptotrh sa zotaví rýchlejšie ako Nasdaq, tvrdí CEO Binance

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, predniesol svoj názor o stave kryptotrhu. V novom rozhovore pre Forbes Zhao porovnáva aktuálny kryptopriestor s akciovým trhom a hovorí, že očakáva, že cena Bitcoinu sa obnoví oveľa rýchlejšie ako Nasdaq, po tom, ako praskla bublina dotcom.

„Kryptopriemysel zostane. Blockchain technológia zostane. Prijatie sa časom zvýši. To je veľmi odlišné od prípadu Nasdaq. Nasdaq má oveľa väčší objem. Ich trhový strop je oveľa väčší. Takže, keď máte veľkú loď, ktorá ide dolu a potom sa vráti, pohybuje sa pomalšie. Trvá to dlho. Myslím, že veci sa v kryptopriestore stanú oveľa rýchlejšie. Som si tým veľmi istý.”

Zhao hovorí, že je tiež povzbudený vlnou pozitívnych správ v posledných mesiacoch. Myslí si, že skôr či neskôr bude cena Bitcoinu zodpovedať jeho skutočnej hodnote. Takže vidí pozitívne veci, no napriek tomu cena klesá. To nedáva zmysel, práve teraz sa jeho myšlienky a skutočnosť rozchádzajú, čo je divné. Ale Zhao si je istý, že pozitívne správy a cena sa zosúladia. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine).

Linux Rabbit útočí na IoT zariadenia a ťaží Monero

Vývoj škodlivého softvéru v kryptooblasti nekončí. Novoobjavený malvér sa zameriava na zariadenia Linux a IoT. Výskumníci sa obávajú, že tento nový ťažobný softvér urobí z kryptojackingu ešte väčším problém. Známy je ako Linux Rabbit. Jeho hlavným cieľom je ovplyvniť linuxové servery a zariadenia Internet of Things. Hlavným zameraním tohto nového malvéru je infikovať zariadenia a tajne ťažiť Monero.

Hlavným problémom je určenie presného vektora útoku na šírenie tohto softvéru. Zdá sa, že v súčasnosti sú útoky obmedzené na konkrétne krajiny. To ale neznamená, že sa globálne ohnisko neobjaví. Linux Rabbit sa tiež spolieha na Tor, a na pripojenie k serveru s príkazmi a s riadením. To sťažuje sledovanie hostiteľa servera a jeho vypnutie zodpovedajúcim spôsobom. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Gemini spúšťa obchodovanie s Bitcoin Cashom

Kryptoburza Gemini, vlastnená dvojčatami Winklevossovcami, oznámila spustenie obchodovania s Bitcoin Cashom (BCH). Obchodovanie sa začne v pondelok 10. decembra 2018 o 01:00 hod. EST.

Na základe súhlasu Štátneho odboru finančných služieb v New Yorku (NYSDFS) pre obchodovanie a správcovstvo BCH Gemini hovorí, že po nedávnom hard forku BCH bude podporovať len Bitcoin ABC (uvedený ako BCH), a nie sieť Bitcoin SV – aspoň zatiaľ. Eric Winer, Gemini engineering VP, hovorí:

„Pokračujeme v hodnotení Bitcoin SV. V nadchádzajúcich týždňoch alebo mesiacoch sa môžeme, ale nemusíme rozhodnúť o obchodovaní s Bitcoin SV. Akékoľvek kryptomeny poslané Gemini cez blockchain, ktoré nepodporujeme, ako je Bitcoin SV (BSV), budú neplatné a nedobytné.”

BCH je piatou digitálnou menou uvedenou na Gemini spolu s Litecoinom, Bitcoinom, Ethereom a Zcashom. Gemini v súčasnosti ponúka BCH ako obchodný pár s každou z týchto mien plus USD. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Mastercard podal patentovú prihlášku pre anonymizované blockchain transakcie

Dňa 6. decembra podala spoločnosť Mastercard patentovú prihlášku systému na anonymizáciu elektronických transakcií prostredníctvom blockchainu. Stručne povedané, abstrakt patent ho opisuje ako spôsob odoslania anonymnej transakcie prostredníctvom blockchainu. Systém generuje digitálny podpis pomocou súkromného kľúča a prenáša transakciu na iný uzol v tomto blockchaine.

Mastercard žiadosť o patent podáva v čase, keď sa množstvo ďalších spoločností pokúša vlastniť patenty súvisiace s blokchainom. Spoločnosti, ako napríklad Amazon, Xerox, Bank of America, Square a JP Morgan, takisto podávajú svoje vlastné návrhy.

Celkovo možno povedať, že rast blockchain patentov je pozitívnym signálom pre legitímnosť technológie. Avšak tieto patenty sú tiež v ostrom kontraste s kolaboratívnym a s open-source étosom mnohých kryptomien a blockchain projektov. Keďže sa rozširuje inovácia v technológii, spoločnosti ako Mastercard sa budú snažiť o to, aby ich inovácie boli chránené a mohli ich speňažiť. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.