[Správy] Kryptomenoví investori sa vracajú k zlatu • Dve tretiny všetkých prepraných kryptomien prešli kryptoburzami • Fidelity spustí v marci Bitcoin Custody Service…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenoví investori sa vracajú k zlatu • Dve tretiny všetkých prepraných kryptomien prešli kryptoburzami • Fidelity spustí v marci Bitcoin Custody Service • Irán rokoval s ôsmimi krajinami o využívaní kryptomien

Kryptomenoví investori sa vracajú k zlatu

Jan Van Eck, generálny riaditeľ spoločnosti Van Eck Associates, povedal pre ETF Edge CNBC, že verí, že mnohí investori, ktorí predávali zlato za Bitcoin počas jeho rally na 20 000 dolárov, sa teraz vrátia k drahým kovom. Záujem o kryptomeny klesol v súlade s pokračujúcim medvedím trendom. V januári minulého roka sa BTC obchodoval za 13 500 USD. Teraz má jedna minca cenu menej ako 3500 dolárov – 74-percentný pokles.

Van Eck je presvedčený, že „long run” Bitcoinu a iných kryptomien spôsobil menej investícií do zlata. Tvrdí však, že teraz je to opačne, pretože ľudia hľadajú menej volatilnú investíciu, najmä vzhľadom na zhoršujúci sa medzinárodný hospodársky rast.

Jeden z najsľubnejších návrhov Bitcoin ETF, ktorý bol predložený SEC, bol stiahnutý a ďalej naznačuje pokles záujmu z tradičného investičného trhu. Mnohí verili, že Bitcoin ETF začne druhú rally na trhu s kryptomenami. Teraz sa to zdá menej pravdepodobné. Z dlhodobého hľadiska sa však očakáva silnejší trhový rámec, a potom by mohlo byť oneskorenie pre dlhodobé výzvy pozitívne.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

Redakcia odporúča: McAfee má nový slogan do svojej prezidentskej kampane

Dve tretiny všetkých prepraných kryptomien prešli kryptoburzami

Pranie špinavých peňazí je zďaleka najhlavnejšou témou regulačných obmedzení, ktoré vydávajú rôzne vlády. Nedávny výskum spoločnosti Chainalysis ukázal, že až tri štvrtiny všetkých prepieraných kryptomien v roku 2018 boli presunuté prostredníctvom základných online kryptobúrz a súvisiacich služieb. Suma dosiahla viac ako 1 miliardu dolárov, ktorá bola jednoducho odoslaná na rôzne burzy a obchodovaná s inými menami, aby skryla svoj pôvod a nakoniec sa vrátila do fiat.

Výskum dodal, že služby peer-to-peer boli použité na prepranie ďalších 12%. Väčšina nezákonných finančných prostriedkov teda skutočne prechádza buď burzami, alebo transakciami peer-to-peer, pričom zvyšok prechádza inými službami konverzie, ako sú mixing services, Bitcoin ATM a hazardné hry. Chainalysis uviedol:

„Rovnako ako u tradičných mien, pranie špinavých peňazí v kryptopriestore má tri rôzne fázy: umiestnenie, vrstvenie a integráciu. Úspešný systém preto zahŕňa „umiestňovanie” finančných prostriedkov do finančného systému, ich premiestňovanie alebo „vrstvenie”, aby sa zabránilo ich odhaleniu, a potom „integráciu” týchto prostriedkov do reálnej ekonomiky, zvyčajne prostredníctvom podnikania, legitímny zisk.”

Viac sa dočítate tu: https://ethereumworldnews.com/ (v angličtine)

Fidelity spustí v marci Bitcoin Custody Service

Spoločnosť Fidelity Digital Assets plánuje spustiť službu Bitcoin Custody Service hneď v marci. Tento krok by mal prelomiť jednu z posledných bariér pre prílev inštitucionálnych investícií do Bitcoinu.

Pred tromi mesiacmi spoločnosť Fidelity Investments, štvrtý najväčšia správca aktív na svete, oznámila vznik Fidelity Digital, ktorá sa bude zameriavať skôr na správcovské služby. Nasledovala investícia vo výške miliónov dolárov do novej kryptospoločnosti, ktorá zdôraznila túto skutočnosť.

Základná myšlienka spočíva v tom, že dôveryhodná tretia strana prevezme správu digitálnych aktív a bezpečne ich uloží. Zodpovednosť za majetok sa prenáša od investora aj makléra, čím sa znižuje riziko krádeže alebo straty. Napriek tomu, že niekoľko podnikov a kryptoburzových spoločností, ako je napríklad Coinbase, začalo ponúkať služby týkajúce sa správy kryptomien, zdá sa, že inštitucionálni investori čakajú na firmy ako Fidelity Digital Assets, aby spravovali ich kryptomajetok. V marci uvidíme, aký vplyv na Wall Street bude mať tento krok.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Irán rokoval s ôsmimi krajinami o využívaní kryptomien

Irán skúma rôzne možnosti, vrátane rokovaní s inými krajinami o zavádzaní kryptomien v globálnom obchode, pretože islamský štát sa snaží vyhnúť ekonomickým sankciám zavedenými USA. Mohammad-Reza Modoudi, výkonný riaditeľ Iránskej organizácie na podporu obchodu (TPO), uviedol, že krajina rokuje o využívaní kryptomenových prostriedkov vo svojich finančných transakciách s ôsmimi krajinami.

Hovorca miestnej tlačovej agentúry, Tasnim, 28. januára povedal, že zástupcovia zo Švajčiarska, Južnej Afriky, Francúzska, Anglicka, Ruska, Rakúska, Nemecka a Bosny navštívili Irán, aby viedli rozhovory o tejto otázke. Irán, tretí najväčší výrobca ropy na svete, dúfa, že využije kryptomeny na kompenzáciu strát vyplývajúcich z ekonomických sankcií.

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čo čítať dalej

Krypto burza Liqui končí, je nutné vybrať vklady

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.