SPRÁVY – Komisár pre SEC vidí za rastom BTC pandémiu vírusu – Japonsko výrazne pozmenilo regulačné zákony týkajúce sa kryptomien

0

BTC od svojho tohtoročného dna urobil už viac ako 100% zisk. Takýto cenový vývoj ešte na začiatku apríla vari len málokto čakal. Na trhu bolo viacej bearish signálov ako bullish. Aj napriek tomuto faktu sa BTC vzchopil a robí šialené zisky.

Na našom YouTube kanáli BitLink dnes vyšiel LIVE Trading. Mrknite naň, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Komisár pre SEC vidí za rastom BTC pandémiu vírusu

Komisár pre cenné papiere a burzy (SEC), Hester Peirce uviedol, že rastie dopyt po kryptomenách. Investori sa snažia diverzifikovať svoje portfóliá. Komisár je vášnivým zástancom rozhodnutí SEC, ktoré schvaľuje fondy obchodované na BTC burzách (ETF).

Komisár pre SEC, Hester Peirce, tiež známy v krypto komunite pod názvom „Crypto Mom“, hovoril o kryptomenách počas živého vysielania na konferencii Crypto Finance St. Moritz. Berie na vedomie, že pandémia covid-19 ovplyvnila všetky priemyselné odvetvia vrátane kryptomien. Ďalej uviedol:

„Z inštitucionálnych miest vidíme väčší záujem ako v minulosti. Myslím si, že to bude pokračovať… pretože ľudia sa snažia diverzifikovať svoje portfóliá. Myslím si, že ľudia sa pravdepodobne budú viac pozerať aj do krypto priestoru.“

Viac o názore Hestera Peirca sa dočítate v tomto článku. (EN)

Japonsko výrazne pozmenilo regulačné zákony týkajúce sa kryptomien

V Japonsku dochádza k veľkým zmenám v kryptomennom priestore. Odo dnes nadobudol účinnosť nový regulačný zákon. Medzi významné zmeny patrí regulácia poskytovateľov krypto grafických služieb a krypto derivátových podnikov. Japonsko má aktuálne 23 regulovaných krypto projektov. Ostatné burzy, ktoré doteraz ešte nezískali licenciu si ju budú musieť vyžiadať, inak budú považované za nelegálne.

„Nariadenia, ktoré nadobudnú účinnosť 1. mája 2020 predstavujú významnú zmenu v spôsobe, akým bude Úrad pre dohľad nad trhom v budúcnosti regulovať obchodné činnosti prevádzkovateľov v oblasti kryptomien.“

Celý článok si môžete prečítať tu. (EN)

Pozor na cenový prepad BTC!

Od začiatku minulého mesiaca môže byť hádam každý BTC hodler spokojný. Väčšina kryptomien je v 100 % zisku. Bude tento rast pokračovať aj počas mája? Na grafe môžeme sledovať výrazné zníženie volume. Cena aj  napriek tomuto faktu naďalej rastie. Na 90 % ide o falošný signál. Tak ako cena počas tohto týždňa extrémne rástla, rovnako tak môže extrémne spadnúť. Preto si treba dávať pozor! Z pohľadu Elliot wave teórie sledujem lokálny bullish cyklus, v ktorom sa tvorí korekčná 4. vlna. Preto by som nebol vôbec prekvapený, ak by cena počas víkendu smerovala späť na 8 000 USD.

A čo si myslíte vy o BTC? Zahlasujte si v našej ankete.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Možno ťa bude zaujímať: Vysoká škola tradingu – Produkt, ktorý ťa naučí úspešne obchodovať na burze

10 miliónov dolárov za Bitcoin – Je to reálne?

Kanál Token Vision vytvoril unikátny dokument o tom, ako by mohla vyzerať cesta Bitcoinu k desiatim miliónom dolárov. Hoci sa to môže zdať ako príliš optimistická predstava, v samotnom dokumente padajú pádne argumenty, prečo je zároveň reálna.

Dokument je dostupný iba s anglickými titulkami. Ak sa však prelúskate angličtinou, dostanete odmenu v podobe pochopenia potenciálu kryptomien. Ide o jedno z najlepších diel kryptomenovej komunity. Pripravte si popcorn a užite si krásnych 44 minút!

Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Čo čítať ďalej?

SPRÁVY – Koronavírus má byť údajne podvod na ľuďoch, aby zničil finančný systém! – Telegram po neúspechu vracia investorom ich peniaze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre