Kryptomeny sú budúcnosť
Kryptomeny sú budúcnosť. Zdroj: Shutterstock.com/Yuri Shebalius

Je najlepší čas na investovanie, hovorí Weiss Ratings • Počet používateľov kryptomien sa napriek 85 % korekcii trhu zvýšil • ETH mineri sú vystavení masívnej skenovacej kampani • Kryptoburza Zebpay vstúpila na trh v 21 krajinách EU • Pro-krypto francúzski poslanci chcú vytvoriť „Blockchain Nation”

Je najlepší čas na investovanie, hovorí Weiss Ratings

V kryptosvete v súčasnosti rezonuje jedna z najpopulárnejších diskusných tém: Je teraz ten najlepší čas na nákup kryptomien? Mnoho analytikov naznačilo, že to ešte nemusí byť tak. Jedným z nich je Vinny Lingham, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Civic. Lingham sa domnieva, že súčasné riziká prevažujú očakávané zisky.

Ratingová firma Weiss Ratings však nesúhlasí. Podľa jej výskumu trhu je teraz ten najlepší čas investovať. Podľa spoločnosti investori nadhodnocujú technologický potenciál v krátkodobom horizonte a dlhodobo ho podceňujú.

Analytici spoločnosti Weiss sa nedávno pozreli na očakávané spúšťače býčieho trendu na kryptotrhu. Projekty ako Bakkt by mohli výrazne zvýšiť likviditu, stabilitu a celkovú veľkosť kryptotrhu. Môžu pritiahnuť nepolapiteľných inštitucionálnych investorov, ktorí, ako sa zdá, obchodujú na mimoburzových trhoch. Viac sa dočítate tu: https://nulltx.com/ (v angličtine).

Počet používateľov kryptomien sa napriek korekcii trhu zvýšil

Tento rok nebol pre Bitcoin a pre ostatné meny priaznivý. To však neznamená, že ľudia sa úplne vzdali Bitcoinu a kryptomien. Nová správa, ktorú vydalo Cambridge Center for Alternative Finance, odhaľuje pozitívne zistenie. Počet nováčikov, ktorí vstupujú do priestoru kryptomien, sa v roku 2018 v porovnaní s rokom 2017 prakticky zdvojnásobil. Počet používateľských účtov na digitálnych burzách sa blíži k 150 miliónom v roku 2018 oproti 80 miliónom v roku 2017. Okrem toho sa počet overených účtov od roku 2017 zvýšil z približne 20 miliónov na 40 miliónov.

Údaje z prieskumov však naznačujú, že väčšina používateľov, či už etablovaných, alebo nových, sú fyzickými osobami, nie podnikateľskou klientelou. Štúdia tiež potvrdzuje, že Bitcoiny sa stále používajú predovšetkým na investičné účely, nie na obchodovanie alebo nakupovanie. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

ETH mineri sú vystavení masívnej skenovacej kampani

Myslíte si, že pracujete tvrdo na tom, aby ste získali ďalší príjem, aj keď ceny kryptomien klesajú? Ak nie ste opatrní, môže sa stať, že cez noc vám zmiznú všetky vaše ETH. Výskum spoločnosti Bad Packets odhalil, že hackeri intenzívne skenujú internet a vyhľadávajú všetky zariadenia, ktoré majú port 8545 vystavený na internete.

8545 je v podstate štandardný port rozhrania JSON-RPC pre určité typy banských zariadení Ethereum (najmä Geth) a Ethereum peňaženiek. JSON-RPC je rozhranie API, ktoré umožňuje lokálne inštalovaným službám a aplikáciám nájsť relevantné informácie o ťažbe a o cenách. Ak je tento port otvorený, je pre hackerov jednoduché pripraviť vás o všetky ETH.

Spoločnosť Ethereum si už dlho uvedomovala nebezpečenstvo portu 8545 a už v roku 2015 poslala varovanie všetkým minerom, aby prijali dodatočné bezpečnostné opatrenia pridaním hesla a pomocou firewallu zablokovali nežiaducu prichádzajúcu prevádzku portu 8545. A platí to dodnes. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Kryptoburza Zebpay vstúpila na trh v 21 krajinách EU

Kryptoburza Zebpay v utorok oznámila, že jej európska burza je v prevádzke. Zebpay, jedna z najväčších indických kryptobúrz, ukončila v septembri svoje služby v Indii pre zákaz Reserve Bank of India (RBI). V tej dobe mala viac ako 3 milióny používateľov. Spoločnosť následne založila dcérske spoločnosti v zahraničí. Dnes obchoduje v 21 európskych krajinách.

Od svojho grand openingu ponúka Zebpay vklady s nulovým poplatkom, ako aj nulové maklérske poplatky. Zákazníci tiež dostanú odmenu vo výške 0,25 % za transakciu. Ponuka je platná do 31. decembra pre podporované páry EUR a krypto-krypto. V súčasnosti sú to BTC/EUR, ETH/BTC, LTC/BTC, XRP/BTC, BCH/BTC, EOS/BTC a TRX/BTC. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Pro-krypto francúzski poslanci chcú vytvoriť „Blockchain Nation”

Dvaja pro-krypto poslanci francúzskeho parlamentu chcú, aby krajina investovala až 500 miliónov eur do blockchain programov, aby povýšila Francúzsko na „Blockchain Nation”. Poslanci Jean-Michel Mis a Laure de La Raudière vydali 12. decembra 2018 správu o 20 návrhoch na podporu rozvoja blockchainu a na jeho adopciu mainstreamom. Jean-Michel Mis uvádza:

„Rok 2019 bude rokom blockchainu vo Francúzsku. Táto 10-ročná technológia prechádza z experimentálnej fázy do priemyselnej implementácie. Verejnosť bude vidieť jej použitie v každodennom živote.”

Podobne Laure de La Raudière vyhlásila, že Francúzsko musí využiť túto novú technológiu skôr, ako to urobia jej medzinárodní konkurenti – najmä Čína a Spojené štáty. Poznamenala, že Francúzsko v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zmeškalo internetovú revolúciu, a preto by dnes nemalo zmeškať loď. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.