[Správy] Je absurdné tvrdiť, že kryptomeny sú prostriedkom prania špinavých peňazí • Kryptoburzám dôveruje viac ako 43 % mileniálov…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Je absurdné tvrdiť, že kryptomeny sú prostriedkom prania špinavých peňazí • Kryptoburzám dôveruje viac ako 43 % mileniálov • Indická vláda otvorila národné kryptoforenzné laboratórium • Google zavádza symbol Bitcoinu na klávesnice pre mobilné zariadenia iOS • Obchodníci najviac akceptujú Bitcoin Cash v Slovinsku, Severnom Queenslande a Japonsku

Je absurdné tvrdiť, že kryptomeny sú prostriedkom prania špinavých peňazí

Po ďalšom škandále, ktorý súvisel s praním špinavých peňazí, dostala Danske Bank nariadenie zatvoriť pobočku v Estónsku. Nie je to prvý a ani poslednýkrát, čo sa významná banka podieľala na praní špinavých peňazí.

Podľa BBC sa tallinská pobočka Danske Banka zaviazala uzavrieť svoje brány 19. októbra. Spomínanú banku vyšetrujú v Dánsku, Estónsku, Británii i v Spojených štátoch. Dôvodom vyšetrovania je podozrenie z prania špinavých peňazí, ktoré sa vyšplhalo až do výšky 200 miliárd eur. Estónsky finančný regulátor požiadal spoločnosť Danske Bank, aby zatvorila svoju miestnu pobočku a vyplatila klientom osemmesačné vklady. Riaditeľ regulačného orgánu Kilvar Kessler:

“Máme absolútne právo ukončiť tento proces raz a navždy, keďže sa Danske Bank dopustila rozsiahleho porušenia miestnych pravidiel. Tento fakt spôsobil vážnu ranu reputácii estónskeho finančného trhu.”

Thomas Borgen, generálny riaditeľ spoločnosti Danske Bank, odstúpil z funkcie v septembri minulého roka, pretože bol obvinený z prania špinavých peňazí. Sumy, ktoré si pripísal na konto boli väčšie ako celá trhová kapitalizácia kryptomien.

Hoci sú tieto správy pre banky nešťastné, pre kryptomeny sú viac než pozitívne. Banky sú nesporne šampiónky v praní špinavých peňazí. Bloomberg poukázal na odhadované 2 bilióny dolárov, ktoré sa každý rok preperú prostredníctvom bánk. To znamená, že akékoľvek obvinenie kryptomeny z toho, že je prostriedkom na pranie špinavých peňazí, je jednoducho absurdné. Pretože trhový strop kryptomeny je iba 130 miliárd dolárov. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine)

Kryptoburzám dôveruje viac ako 43% mileniálov

Takmer polovica mileniálov dáva prednosť kryptoburzám pred tradičnými burzami. Rovnako tak vidia perspektívu v tradičných finančných inštitúciách, ktoré ponúkajú kryptoaktíva.

Prieskum americkej investičnej platformy Etoro zistil, že 43 percent mileniálov, ktorí obchodujú  on-line dôveruje kryptoburzám viac ako americkým burzám. 93 percent respondentov tiež uviedlo, že investujú väčšiu časť finančných prostriedkov do kryptomien, ak ich ponúkajú tradičné finančné inštitúcie ako TD Ameritrade, Fidelity alebo Charles Schwab. Guy Hirsch. Výkonný riaditeľ spoločnosti Etoro USA, uviedol:

”Vidíme začiatok generačného posunu od tradičných burzových bánk ku kryptoburzám. Jadrom tejto zmeny sú samotné triedy aktív. Skúsenosti mladších investorov s akciovým trhom zaznamenali veľkú stratu dôvery po páde Lehman Brothers. Ten kvôli svojim nezodpovedným postupom vyvolal najhoršiu recesiu od čias veľkej hospodárskej krízy.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Indická vláda otvorila národné kryptoforenzné laboratórium

Indická vláda slávnostne otvorila celoštátne kyberforenzné laboratórium, ktoré zahŕňa kryptomenové forenzné laboratórium. Jeho funkciou je vykonávanie analýz, týkajúcich sa kryptomien. Spolu s ním je otvorená divízia počítačovej kriminality v Dillí, pod názvom Cyber Protection Awareness and Detection Center (Cypad). Jej hlavným cieľom je riešenie podvodov, ktoré sa týkajú aj kryptomeny.

Ako uviedla Amulya Patnaik, policajná komisárka v Dillí, ide o prvé informačné a detekčné stredisko proti počítačovej kriminalite, ktoré sa nachádza v Indii. Národné kyberkriminalistické laboratórium zahŕňa jednotky, ako napríklad laboratóriá pre analýzu pamäti a sietí, vylepšenie obrazu, či pokročilú mobilnú analýzu. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Google zavádza symbol Bitcoinu na klávesnice pre mobilné zariadenia iOS

Google aktivuje symbol Bitcoin na klávesnice pre mobilné zariadenia iOS, čo svedčí o tom, že IT gigant uznáva Bitcoin ako bežnú menu. Používatelia mobilných zariadení iOS môžu teraz používať veľké písmeno B s dvomi vertikálnymi čiarami. Kryptonovinár Tim Copeland vysvetľuje:

“Ak chcete k nemu získať prístup, uistite sa, že používate klávesnicu Google, nie iba predvolenú Apple klávesnicu.  Podržte dolárový symbol, aby ste mohli vidieť niekoľko hlavných svetových menových symbolov. Symbol Bitcoin sa nachádza na ľavej strane.”

Rozhodnutie spoločnosti Google začleniť symbol Bitcoinu do svojej klávesnice môže byť  krokom k tomu, aby sa Bitcoin považoval za bežnú menu.

Podľa spoločnosti Copeland tieto kroky spoločnosti Google nemusia pomôcť výrazne zvýšiť mieru prijatia BTC. Je to však jasná podpora internetového giganta. Je to malý, ale pozitívny krok. Viac sa dočítate tu: https://kryptomagazin.sk/ (v slovenčine), alebo tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Obchodníci najviac akceptujú Bitcoin Cash v Slovinsku, Severnom Queenslande a Japonsku

Práve teraz existujú tri regióny na svete s významným počtom obchodníkov s BCH: Slovinsko, Severná Queensland a Japonsko.

Slovinsko má v súčasnosti najviac obchodníkov, ktorí akceptujú Bitcoin Cash. Podľa aplikácie Marco Coino je v tomto štáte 207 aktívnych obchodníkov, ktorí akceptujú BCH na platby. Krajina bola vždy kryptopriateľská a väčšina obchodníkov BCH sa nachádza v hlavnom meste Ľubľana.

Severný Queensland má 56 obchodníkov, ktorí akceptujú BCH. Používatelia si za BCH môžu kúpiť potraviny, nechať si opraviť svoje auto, či dokonca nechať upratať byt. Fanúšikovia CT zo severného Queenslandu sú známi tým, že sú mimoriadne vášniví pri adopcii Bitcoin Cashu.

Japonsko má tiež mnoho obchodníkov ktorí prijímajú kryptomeny za tovary a služby. Odvtedy, čo Japonsko legalizovalo platby kryptomenami, sa región stal digitálnym menovým centrom. 56 obchodníkov akceptuje BCH. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

[AKTUÁLNĚ] SEC spouští nové odpočítávání – bude VanEck Bitcoin ETF od CBoE konečně schváleno?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.