Iba 732 000 adries vlastní viac ako 1 Bitcoin • Záujem o Bitcoin v Iráne narastá najmä vďaka Trumpovi • Warren Buffett neshortuje Bitcoin • JPMorgan sa snaží zastaviť rast Bitcoinu • Tento býčí trh je reálny, avšak ETF môžu poriadne zmeniť cenu • Odborník na kryptomeny: S*ať na Bitcoin, blockchain je podstatný
Iba 732 000 adries vlastní viac ako 1 Bitcoin
Centralizácia je jeden z hlavných problémov, s ktorým by mali kryptomeny bojovať. Avšak väčšina kryptomien je zatiaľ tiež veľmi centralizovaných, čomu nasvedčuje aj fakt, že iba 732 000 (presne 732 982) adries vlastní viac ako 1 BTC. Celkovo by malo byť adries vlastniacich Bitcoiny viac ako 20 miliónov. Navyše, 100 adries ktoré vlastnia najviac Bitcoinov aktuálne zaznamenávajú väčší nárast BTC (čo znamená, že majitelia dokupujú BTC). To však môže problém s centralizáciou Bitcoinu ešte viac zhoršiť. Ďalším problémom by mohla byť aj neaktivita účtov. Až na 60 % adresách nebol zaznamenaný žiadny presun alebo zmena v počte BTC za posledný rok. To zase môže byť aj reakcia na dlhodobejší downtrend, ktorý bol iba neskoro (pravdepodobne) zažehnaný.
Viac na túto tému sa dočítate tu: bitcoinist.com
Záujem o Bitcoin v Iráne narastá najmä vďaka Trumpovi
Situácia v Iráne sa evidentne poriadne zhoršuje. A to najmä tá ekonomická a politická. Sankcie USA sa stále menia (k horšiemu), inflácia rapídne rastie a pravdepodobnosť vojny sa žiaľ tiež zväčšuje. Niet sa teda čomu čudovať keď povieme, že Bitcoin sa tu teší stále väčšej obľube. Ľudia sa tak snažia ochrániť svoj majetok tým, že investujú do Bitcoinu. To iba potvrdzuje fakt, že isté geopolitické podmienky vedia podporiť rast a využitie Bitcoinu v konkrétnych krajinách (napríklad Venezuela alebo Irán).
Viac na túto tému si môžete prečítať tu: bitcoinist.com
Warren Buffett neshortuje Bitcoin
S takou informáciou prišla firma Genesis Capital, ktorá sa zaoberá investíciami do kryptomien. Spoločnosť uvádza, že shortovanie Bitcoinu je oveľa menej aktuálne ako pred pár mesiacmi. Navyše v ich správe takisto stálo, že kritici kryptomien, ako napríklad Buffett, Roubini ani Dimon určite Bitcoin neshortujú. Takisto poukazujú na fakt, že je ľahké povedať, že niečo nemá hodnotu. Ale iba málokto je dostatočne odvážny na to, aby aj Bitcoin shortoval a podporil tak svoje tvrdenie.
Viac informácii nájdete tu: bitcoinist.com
JPMorgan sa snaží zastaviť rast Bitcoinu
A keď už sme spomenuli Jamieho Dimona, tak sa treba pozrieť aj na situáciu okolo banky JPMorgan. To, že táto banka nemá v obľube Bitcoin nie je žiadnym tajomstvom. Tak ako v roku 2017, tak aj tento rok sa pri prvom väčšom raste tento investičný gigant opäť obul do kryptomien (najmä do BTC). Podľa danej banky by mala byť intrinsic value (vnútorná/reálna hodnota o ktorej sme písali napríklad tu) Bitcoinu opäť oveľa nižšia, ako tá aktuálna. To by malo predstavovať značný problém, keďže BTC by mal byť nadhodnotený.
Viac o stanovisku JPMorgan si pozrite tu: ccn.com
Tento býčí trh je reálny, avšak ETF môžu poriadne zmeniť cenu
Arthur Hayes, CEO burzy BitMEX je pochopiteľne veľmi optimistický o budúcnosti kryptomien. Myslí si, že tento býčí trh, ktorý sme podľa neho už začali, je tým pravým rastom. Toto vyjadrenie je tak úplne v kontraste s vyjadrením analytikov JPMorgan, ktorí spochybňujú pravú hodnotu BTC. Navyše Hayes zdôrazňuje, že ak by boli ETF schválené, cena kryptomien by mohla začať rásť (kľudne aj nad 20 000 dolárov).
Viac o vyjadreniach Arthura Hayesa si môžete prečítať tu: cryptoglobe.com
Odborník na kryptomeny: S*ať na Bitcoin, blockchain je podstatný
Bernhard Schroeder povedal, že ľudia by sa mali začať viac sústreďovať na blockchain a nie na Bitcoin. Túto kryptomenu pritom označuje ako vysoko špekulatívnu hlavne z dlhodobého hľadiska. Ľudia by preto mali byť veľmi opatrní pri investovaní do BTC. Avšak Bernhard Schroeder zdôrazňuje potenciál blockchainu a jeho využitie v budúcnosti. Blockchain nazval technológiou s potenciálom a vyzdvihol hneď niekoľko problémov, ktoré by blockchain mohol vyriešiť.
Viac vyjadrení od Bernhard Schrodera tu: ccn.com
Čo čítať ďalej?
https://kryptomagazin.sk/najvacsi-krypto-scam-je-spat-predstavujeme-bitconnect-2-0/
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.