elon-musk-dogecoin

Trh s kryptomenami za posledné týždne predviedol zopár zaujímavých manévrov. Bitcoin sa dostal z high na 10 500 $ až na 8400 $ a v súčasnosti konsoliduje pod deviatimi tisíckami. Rešpektuje pritom fibo hladiny, ktoré dostaneme, ak si natiahneme fibonacciho indikátor z low na high tohto roka.

Bitcoin spomalil pád z minulého týždňa, no nič nenasvedčuje tomu, že by mal začať rásť. Minulý týždeň vymazal takmer polovicu tohtoročných ziskov a ani tento týždeň sa veľmi nevyznamenal.

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini

Altcoin rallye je na konci?

Ostatné kryptomeny minulý týždeň trpeli ešte viac. Ethereum sa zošuplo z 290 $ až na low 207 $, i keď aktuálne sa obchoduje za 226 $. Litecoin, XRP či Bitcoin Cash sú na tom podobne.

Dash sa z tohtoročného high – 160 $ – prepadol na súčasných 80-90 $. Stále je to však dvakrát viac, ako štyridsať dolárov, za ktoré sa obchodoval na začiatku tohto roka. Počas minulého týždňa sa však držal o niečo lepšie, než Bitcoin.

Oplatí sa teda ešte nakupovať altcoiny? Prečo nie? Ak Bitcoin začne stúpať, kvalitné alty pôjdu hore o niečo rýchlejšie. Je však dôležité vybrať tie správne kryptomeny.

Nový Cerberus trójan vykradne aj zabezpečený účet!

Na internete sa objavila nové verzia trójskeho koňa známeho ako Cerberus. Tento trójan napadá zariadenia s operačným systémom Android a prichádza so zaujímavými novými funkcia. Vyniká hlavne schopnosťou odsledovať heslá pri ich zadávaní a nabúrať aplikáciu Google Authentificator. Dostane sa tak do väčšiny bankových či krypto aplikácií a nepomôže vám ani dvoj-faktorové zabezpečenie.

Najlepšou obranou voči Cerberu je nesťahovať nezabezpečené súbory z internetu. Ani obchod Google Play nemusí byť 100% bezpečný.

Viac info. v tomto článku.

Elon Musk podporil DogeCoin na Twitteri

DogeCoin je kryptomena, ktorá vznikla ako vtip a svoju vtipnosť si stále udržiava. Komunita nedávno začala hlasovať za CEO Dogecoinu a ako jeden z návrhov padlo meno Elona Muska. Známy vizionár na Twitteri rýchlo zareagoval a túto pozíciu by rád prijal.

Wallmart vstúpil do open-source projektu Hyperledger

Projekt Hyperledger vznikol v roku 2016. Zastrešuje ho Linux Foundation a jeho cieľom je zaistiť kompatibilitu rôznych blockchainov. V minulosti do tohto projektu prispeli aj velikáni ako IBM a Intel. Najnovšie do hyperledger konzorcia vstúpil aj Wallmart a sedem ďalších spoločností.

Viac informácií v EN tu.

Binance Cloud – Zmenáreň iba pár klikov ďaleko

Spoločnosť Binance nedávno predstavila svoj nový produkt. Je ním Binance Cloud. Nejde však o obyčajnú cloudovú službu. Binance Cloud umožní jednoducho spustiť kryptomenové a fiat zmenárne. Burza sa tak snaží rozšíriť svoje pole pôsobnosti v krajinách, kde nie je veľmi populárna.

Viac info. nájdete tu.

Warren Buffet po minulom týždni stratil 28 miliárd!

Legendárny Warren Buffet si mal nechať BTC, ktoré dostal po obede s Justinom Sunom. Bohužiaľ, Warren kryptomenám stále neverí. Väčšinu portfólia Berkshire Hathaway tvoria podiely v spoločnostiach ako Apple, Coca Cola, či Delta Airlines a hlavne v bankách a finančných inštitúciách.

Kapitalizácia Berkshire Hathaway ešte pred 10 dňami dosahovala 250 miliárd dolárov. Teraz je to však “iba” 212,8 miliárd. Warren stratil za jeden týždeň viac než 28 miliárd dolárov!

Čo čítať ďalej?

PREHĽAD TRHU – Bitcoin v korekcii rešpektuje Fibo zóny – Môžeme ešte otestovať 10 000 $ ?