[Správy] Dvojčatá Winklevossovci: Budúcnosť Bitcoinu je v regulácii • Nový malvér nahrádza Bitcoin a Ethereum adresy…

Kategorie: Novinky
Dvojčatá Winklevossovci: Budúcnosť Bitcoinu je v regulácii
Dvojčatá Winklevossovci: Budúcnosť Bitcoinu je v regulácii, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/renaschild

Dvojčatá Winklevossovci: Budúcnosť Bitcoinu je v regulácii • Nový malvér nahrádza Bitcoin a Ethereum adresy • Banka HSBC využíva blockchain na spracovanie devízových transakcií • Satoshiho vízia: Bitcoin je alternatívou k bankám • Lightning Network zvýšil kapacitu na viac ako 2 milióny dolárov

Dvojčatá Winklevossovci: Budúcnosť Bitcoinu je v regulácii

Bitcoinoví evanjelisti a zakladatelia Gemini Tyler a Cameron Winklevoss sa domnievajú, že kryptomeny majú “jasnú budúcnosť”, keďže predpisy bankového štandardu sa uplatňujú v rastúcom sektore. Dvojčatá sú známe pre svoju prácu pri formovaní odvetvia, predovšetkým čo sa týka založenia burzy Gemini. V rozhovore pre Fortune 13. januára uviedli, že súčasné trhové podmienky kryptopriestoru bránia rozvoju priemyslu. Tyler uviedol:

“Myšlienkou je, že spoločnosti, ktoré stavajú na veciach ako je Bitcoin, by mali mať reguláciu, ktorá je premyslená a nebráni inováciám.”

Cameron dodal, že dlhodobý rast Bitcoinu je ovplyvnený nesprávnou koncepciou anonymity majetku. Okrem toho poznamenáva, že negatívne mediálne pokrytie prispieva k nepriaznivému verejnému sentimentu a zároveň k názoru, že kryptomeny sú finančným nástrojom pre zločincov. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Nový malvér nahrádza Bitcoin a Ethereum adresy

Výskum v oblasti bezpečnosti 0xffff0800 zistil nebezpečný súbor “lnk” v torrentovom videu zo služby The Pirate Bay (TPB). Súbor obsahoval chybný kód od CozyBear, rovnakej skupiny, ktorá vyvinula malvér, ktorý bol aktívny od roku 2015. Skupina sa primárne zameriava na platformu Windows, ktorá používa súbory typu .lnk

Nový vírus vyťahuje veľké množstvo informácií o používateľoch a injektuje falošné darcovské a partnerské odkazy na populárnych webových stránkach, aby zneužili dôveru ničnetušiacich používateľov.

Redakcia odporúča: Constantinople sa nekoná!

Na základe vyššie uvedených informácií Lawrence Abram, výskumník spoločnosti Bleeping Computer, preskúmal súbory a potvrdil, že tieto .lnk súbory vložili reklamy do stránok vyhľadávačov a zároveň aktívne vymieňali akékoľvek adresy kryptomien, ktoré našli na počítači obete. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Banka HSBC využíva blockchain na spracovanie devízových transakcií

Globálny bankový gigant HSBC prostredníctvom svojej vlastnej blockchain platformy “FX Everywhere” spracoval tri milióny transakcií, zhruba 150 000 platieb, informuje Financial Times. Richard Bibbey, výkonný globálny riaditeľ pre meny, tvrdí, že táto technológia umožňuje spoločnosti HSBC uskutočňovať tisíce devízových transakcií v rámci banky v desiatkach krajín. Dodáva:

“Spoločnosť FX Everywhere používa distributed ledger technológiu, aby tak drasticky zvýšila efektivitu týchto interných tokov.”

Bibbey hovorí, že devízové obchody vo výške 250 miliárd dolárov sú “malou” časťou celkového objemu platieb spoločnosti. So 7500 pobočkami vo viac ako 80 krajinách je HSBC piatou najväčšou bankou na svete. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Satoshiho vízia: Bitcoin je alternatívou k bankám

Tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto chcel, aby to bola “alternatíva k bankám”, hovorí kryptoveterán Danny Held. V súvislosti s problémami súvisiacimi s volatilitou a prijatím mnohých zdrojov sa položila otázka, kde bude nakoniec miesto Bitcoinu na zajtrajšom trhu.

Pre Helda je to nepochybne store of value (SOV), a nie ako alternatíva k sieťam na spracovanie platieb, ako sú VISA a MasterCard. Z hľadiska kapacity však Bitcoin v konečnom dôsledku ponúkne lepšie možnosti ako sieť kreditných kariet. Prostredníctvom Lightning Network sú to milióny transakcií za sekundu v porovnaní so 45 000 u VISA. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Lightning Network zvýšil kapacitu na viac ako 2 milióny dolárov

Dopyt po Bitcoine vyvrcholil počas bull runu roku 2017. V dôsledku zvýšených požiadaviek na škálovateľnosť bol vyvinutý Lightning Network (LN). Funguje pridaním ďalšej vrstvy do siete Bitcoin. Umožňuje tiež používateľovi vytvoriť priame prepojenia peer-to-peer pre prenos finančných prostriedkov.

Používatelia Bitcoinu prijali riešenie Lightning Network kvôli prvotriednym bezpečnostným vlastnostiam, ako aj rýchlosti a spoľahlivosti. Za posledný mesiac sa počet aktívnych uzlov na LN zvýšil o 20 %. Podobne sa počet kanálov zvýšil o neuveriteľných 43 %. Najvýraznejším zlepšením v súvislosti s LN bola jeho sieťová kapacita. Ako už bolo spomenuté vyššie, zvýšila sa na 2 milióny dolárov v BTC. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Čo čítať ďalej

Formácie dvojité dno (Double bottom) a dvojitý vrchol (Double top)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.