spravy-dna-terorista

Dnešný deň priniesol množstvo veľkých správ. Vo väčšine prípadov však neboli radostné, niektoré dokonca tragické, posúďte sami. Dr. Doom a Ikea sú jedinou výnimkou.

Dr. Doom začal nakupovať Bitcoin

Marc Faber, renomovaný švajčiarsky investor, teraz priznáva nákup Bitcoinu a povedal, že jeho postoj k BTC sa začal meniť.

Faber nezverejnil, koľko Bitcoinov zakúpil, ale priznal, že BTC je oveľa lepšie kúpiť za 3 000 dolárov ako za 17 000 USD ako to bolo na konci roka 2017. A že tak mal urobiť už skôr.

Rozhodol sa tak, pretože tvrdí, že BTC môže byť štandard peňazí v budúcnosti.

Viac v pôvodnej EN správe

Prehliadli ste novinky o ktorých sme dnes písali?

  • Slovenskú krypto zmenáreň sa podarilo hackerom napadnúť – náš článok TU
  • Bitcoin Futures budú na CBOE pozastavené – náš článok TU

Strelec z mešity investoval do Bitconnectu a naučil sa strieľať vo videohre

Brenton Tarrant, ktorý dnes nemilosrdne vystrieľal takmer celú mešitu, najskôr investoval do podvodnej pyramídy Bitconnect.

Bol asi jedným z mála, ktorým sa podarilo vybrať „investíciu“ skôr než o všetko prišiel a zárobok údajne precestoval.

Dnes sa rozhodol streamovať udalosť, z ktorej ide mráz po chrbte. Nakráčal si to so zbraňou rovno do mešity a začal do všetkých bez výnimky strieľať. Vyzeralo to ako v nejakej hre. Videá kolovali po internete celé dopoludnie, tie drastické (pôvodný stream) sú už vo väčšine prípadov zmazané. Strelec vydal pred týmto činom 74 stranový manifest, kde okrem iného ironicky tvrdí, že ho videohra Fortnite „naučila byť zabijakom“.

Incident má zatiaľ na svedomí 49 obetí.

Viac v pôvodnej EN správe

Japonskú burzu vyhackoval 18-ročný mladík

18-ročný muž z Japonska bol obžalovaný prokurátorom. Ide o prvý takýto proces týkajúci sa krádeže kryptomien.

Podľa The Japan Times, neplnoletý mladík údajne ukradol asi 15 miliónov jenov (132 340 dolárov) v kryptomene Monacoin. Občania Japonska sa legálne pokladajú za dospelých, keď dosiahnu vek 20 rokov.

K činu sa polícii priznal

„Cítil som, že by som mohol nájsť trik, o ktorom nikto nevie, a urobil som to, ako keby som hral videohru“

– povedal.

Webové stránky poškodenej burzy Monappy boli od hackingu offline a v súčasnosti zobrazujú informáciu: „Služba bola pozastavená z dôvodu externých útokov“.

Viac v pôvodnej EN správe

Ikea vytvorila prototyp solárnej dedinky prepojenej Blockchainom

Ikea navrhla celú dedinu v mierke 1 : 50. Prototyp inovačného labu Ikea Space10 je prehliadkou energeticky sebestačného spoločenstva, ktoré je poháňané solárnymi panelmi. Domácnosti môžu predávať prebytočnú elektrinu alebo si ju môžu v prípade potreby kúpiť cez blockchain.

Zdroj : @space10_journal et Temporal

„Z technického a blockchainového hľadiska je inštalácia verná a celkom reálna: Celý použitý softvér je zadarmo a požadované zariadenia/servery sú lacné.“

Viac v pôvodnej EN verzii

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance