Dôvody, prečo Bitcoin dosiahne 30 000 dolárov už tento rok • Pred hranicou 10 000 dolárov nás čaká ešte poriadna korekcia • Pomôže GlobalCoin od Facebooku kryptomene Ripple? • ECB sa vyjadrila na tému digitálnej meny krytej centrálnou bankou • Kórejská banka sa obracia na blockchain • Pribudne ďalšia japonská kryptomenová burza

Dôvody, prečo Bitcoin dosiahne 30 000 dolárov už tento rok

Jihan Chu, spoluzakladateľ spoločnosti Kenetic Capital, verí, že Bitcoin dosiahne svoje ATH ešte pred koncom tohto roka. Presiahnuť by ho mal až o 10 000 dolárov a teda dosiahnuť až 30 000 dolárov. Jihan Chu sa tak vyjadril v rozhovore pre Bloomberg tento týždeň. Takisto verí, že po viac ako 10 rokoch na scéne je isté, že Bitcoin a kryptomeny určite nikam neodídu. Verí, že Facebook, Fidelity alebo JPMorgan pomôžu (aj keď možno nevedomky) Bitcoinu rásť. Rovnako však verí aj v silu halvingu alebo zaujímavosti investície do Bitcoinu. Pri porovnávaní s IPO sa tiež vyjadril, že BTC je neporovnateľne zaujímavejšou investíciou.

Viac o tejto vyjadreniach Jihana Chu sa dozviete na tomto linku: ccn.com

Pred hranicou 10 000 dolárov nás čaká ešte poriadna korekcia

Samozrejme, nemôžeme byť iba jednostranní. Preto ponúkame alternatívu aj k názoru, že Bitcoin poletí na 30 000 dolárov. Tou je poriadna korekcia ešte predtým, ako sa dostaneme čo i len na 10 000 dolárov. Korekcia a pokles ceny až o 40% na 5 800 dolárov ešte predtým, ako Bitcoin zaútočí na hranicu 10 000 dolárov (konkrétne na 9 800 dolárov, ktoré sú najbližším cieľom), je vraj pomerne reálna. Upozorňuje na to investičný veterán Peter Brandt, ale napríklad aj autor Walter Wyckoff.

Viac o týchto správach si prečítate tu: newsbtc.com

Pomôže GlobalCoin od Facebooku kryptomene Ripple?

Potom, čo JP Morgan vydal svoju vlastnú kryptomenu, veľa ľudí očakávalo záhubu Ripplu. JPM Coin mal byť totižto priamou konkurenciou tretej najväčšej kryptomeny. Nestalo sa tak a Ripple naopak vyzerá byť stabilnejší a ešte v lepšej pozícii (najmä medzi bankami) ako predtým. To isté sa však hovorí aj o GlobalCoine, ktorý je tiež považovaný za „Ripple killer“ (zabijaka Ripplu). Bude táto novovzniknutá kryptomena od Facebooku skutočne útočiť na pozíciu Ripplu? Alebo naopak len pomôže kryptomene Ripple k väčšiemu rastu tak, ako sa to stalo v prípade JPM Coinu?

Viac o GlobalCoine sa dozviete ak kliknete na tento link: ethereumworldnews.com

ECB sa vyjadrila na tému digitálnej meny krytej centrálnou bankou

Európska centrálna banka (ECB) sa ako jedna z prvých veľkých bánk otvorene vyjadrila o možnosti podporiť digitálnu menu krytú centrálnou bankou (CBDC – central bank digital currency). Na túto tému sa vyjadrila jedna z hlavných osobností ECB Vitas Vasiliauskas. O CBDC povedal, že aj keď sa to na prvý pohľad nikomu nepozdávalo, po podrobnejšej analýze nemôže nikto oficiálne vylúčiť, že CBDC nebude nikdy žiadna banka používať. Mohla by naopak slúžiť ako rezervná mena alebo držiteľ hodnoty v budúcnosti. Sám Vitas Vasiliauskas, ktorý je guvernérom centrálnej banky Litvy, dokonca uviedol, že práve v tomto štáte by mohli CBDC začať skúšať.

Viac o CBDC si môžete prečítať, ak kliknete sem: coindesk.com

Kórejská banka sa obracia na blockchain

Shinhan, jedna z najstarších a najväčších bánk v Južnej Kórei, začne používať blockchain technológiu. Dôvod tejto zmeny postoja danej banky je pritom jednoduchý. Blockchain je lacnejší a rýchlejší ako predošlá technológia. Zmena by sa zatiaľ mala týkať iba spracovania a schvaľovania pôžičiek. Samotná banka však nevylučuje neskoršie využitie blockchainu aj v iných odvetviach a v iných službách. Či sa tak však stane, je nateraz ešte priskoro hovoriť. Banka totiž zatiaľ musí vyskúšať, ako efektívne blockchain funguje, a o koľko urýchli všetky potrebné procesy.

Viac o banke Shinhan sa dozviete tu: coindesk.com

Pribudne ďalšia japonská kryptomenová burza

Taotao bude novou japonskou kryptomenovou burzou. Spustená bude dňa 30. mája 2019. Aspoň tak uvádza oficiálny Twitter účet tejto burzy. Dôvodom tohto spustenia je stále narastajúci dopyt po kryptomenových burzách v Japonsku. Taotao bude môcť znovu otvoriť aj vďaka investícii 19 miliónov dolárov od spoločnosti Yahoo! Japonsko. Pôvodne išlo o burzu BitARG, ktorá mala všetky potrebné povolenia v krajine, avšak chýbali im financie. Práve financie poskytol gigant Yahoo! Japonsko. Na začiatok bude možnosť obchodovať iba Bitcoin a Ethereum. Postupne by sa malo pridať obchodovanie kryptomien Litecoin, Ripple a Bitcoin Cash.

Viac detailov o tejto burze sa dozviete na nasledujúcom linku: btcmanager.com

Čo čítať ďalej?

5 prehnaných aspektov krypto priemyslu – kde máme klapky na očiach?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eugen Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Eugen
Guest
Eugen

No tak moment! Bitcoin a Blockchain sú dve rozdielne veci! Blockchain je systém a Bitcoin je kryptomena!