prerobí človek na bitcoine
prerobí človek na bitcoine

Balaji S.Srinivasan, bývalý CTO jednej z najväčších búrz na svete, sa nedávno prostredníctvom svojho Twitteru vyjadril o budúcnosti kryptomien. Hneď v niekoľkých rozsiahlych tweetoch sa vyjadruje na témy ako blockchain, kryptomeny, budúcnosť alebo aj Bitcoin. Srinivasan rovnako upozornil aj na fakt, že práve blockchain technológia je tou revolučnou novinkou, ktorá by mala čoskoro meniť životy všetkých ľudí.

Blockchain vs Google Maps alebo Youtube

Balaji Srinivasan začal s tým, že porovnával blockchain technológiu a známe technológie, ktoré už svoj vplyv na ľudstvo mali. Prostredníctvom Twitteru sa pýtal svojich followerov, ako veľmi zmenili ich život napríklad Google Maps alebo YouTube. A presne taký istý dopad by mala mať aj blockchain technológia. Teda minimálne podľa Balaja Srinivasana.

Ten verí, že spomínané Google Maps alebo YouTube nie sú ani zďaleka tými horúcimi novinkami akými boli kedysi. Aktuálne má byť najväčšou novinkou blockchain technológia, ktorá by mala spôsobiť takú istú zmenu ako v prípade iných rušivých technológii  (disruptive technology).

Decentralizácia, decentralizácia a ešte raz decentralizácia

Jednoznačný dopad blockchain technológie. Decentralizácia by mala spôsobiť vo finančnom svete to, čo spôsobil e-mail pošte alebo Airbnb hotelom. Decentralizácia by mala najprv zasiahnuť sociálne médiá a sociálne siete ako napríklad Twitter alebo Craigslist (paradox, že to zverejnil na Twitteri). Nasledovať by mali Instagram, Snapchat, YouTube a podľa slov Balaja Srinivasana aj Facebook.

Pri Facebooku sa Srinivasan rovno zmienil aj o GlobalCoine, ktorý má byť kryptomenou tejto sociálnej siete. Veľa pochopení však pre ňu nemal. Práve naopak. GlobalCoin podľa jeho slov nemá vôbec šancu uspieť. Jedinou kryptomenou, o ktorú by mali ľudia javiť záujem je Bitcoin. Balaji Srinivasan si myslí, že nielen GlobalCoin, ale ani žiadny altcoin nemá šancu, aby súperil s Bitcoinom. Ten má kraľovať blockchain revolúcii minimálne najbližších 10 rokov.

Decentralizácia má byť aj riešením iných problémov. Jedným z nich má byť nová regulácia GDPR, ktorá robí problémy nejednej veľkej spoločnosti. Práve tu by mali blockchainy (verejné, ale aj súkromné) prísť vhod s ich decentralizovanou podstatou.

Záver

Balaji Srinivasan, jedna z najvýznamnejších osôb pri vývoji burzy Coinbase, nedávno ukončil pracovný pomer pre túto burzu. Avšak kryptomenami určite nepohŕda. Práve naopak. Stále veľmi intenzívne pracuje v tomto sektore. Svedčí o tom nielen predošlá práca pre Coinbase, ale aj pre Earn.com alebo Andreessen Horowitz. Takisto je to vidno aj na jeho dôvere nielen v budúcnosť kryptomien, ale aj v blockchain technológie, ktorú vyjadruje aj takýmito postami na Twitteri.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin je v Argentíne na historickom maxime! Rast z roku 2017 bol oproti tomuto nič!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptoslate.com