Tieto kryptomeny vzbudzujú veľký záujem
Tieto kryptomeny vzbudzujú veľký záujem. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski/ABC vector

Deň nezávislosti môže priniesť výrazný rast Bitcoinu • Litecoin budete môcť používať v tisíckach obchodov v Amerike • Prominentný investor verí v Bitcoin ako bezpečné aktívum • Južná Ázia vedie v „kryptomenovom turizme“ • Kryptomenovému Twitteru dominuje Amerika a Venezuela • Aktuálny rast Bitcoinu totálne odstavil možnosť sezóny altcoinov

Deň nezávislosti môže priniesť výrazný rast Bitcoinu

Všetci vieme, ako vyzeral rok 2017. Obrovský rast, ktorý končil až svojim ATH na hranici 20 000 dolárov. Niekoľko ľudí pritom označuje za začiatok tohto rastu práve 4.7.2017, kedy sa Bitcoinu začalo dariť. A nie je to náhoda. V Amerike totižto ide o Deň nezávislosti. A práve vďaka tomu, by sa mohol Bitcoin dostať vyššie. Ako však súvisí Bitcoin a Deň nezávislosti? Skúste sa zamyslieť takto. Väčšinou sa stretnú celé rodiny, ktoré spolu jedávajú za jedným stolom. Počas večere tak preberajú rôzne témy. Bitcoin môže (a určite bude) patriť medzi ne, aspoň v určitom percente rodín. To môže prilákať mnoho ľudí a začiatočníkov k Bitcoinu a investícii do kryptomien.

Viac o Dni nezávislosti a jeho prepojení s Bitcoinom sa dočítate v tomto odkaze: u.today

Litecoin budete môcť používať v tisíckach obchodov v Amerike

Kryptomenová sieť Flexa umožní svojim používateľom, aby minuli Litecoin v tisíckach obchodoch. Ide o piatu kryptomenu, ktorú Flexa zaradila do svojej ponuky. Celkovo by používateľom mala pribudnúť možnosť minúť kryptomenu LTC až vo viac ako 39 250 obchodoch. Charlie Lee sa ako tvorca tejto kryptomeny vyjadril, že je to výborný krok pre Litecoin. Malo by ho to totižto priblížiť k mainstreamu a celkovej adopcii. Medzi najznámejšie prevádzky na zozname by mali patriť napríklad Whole Foods, Regal Cinemas alebo Nordstorm.

Viac o tejto pozitívnej správe pre Litecoin sa dozviete na linku nižšie: dailyhodl.com

Ak nechcete prísť o naše denné spravodajstvo, neváhajte a kliknite na našu Facebook stránku alebo si zapnite odkazy na stránke kryptomagazin.sk.

Prominentný investor verí v Bitcoin ako bezpečné aktívum

Nemyslíme teraz však bezpečné ako málo volatilné (pretože to Bitcoin určite nie je). Má ísť o alternatívu, ktorá sa tradičným investorom má páčiť čím ďalej, tým viac. Podľa investora Ariho Paula sa Bitcoin pomaly dostáva do pozornosti finančníkov, ktorí údajne začínajú Bitcoin vnímať ako akési bezpečné útočisko voči ostatným finančným aktívam. Stále však platí, že istá časť investorov vníma BTC ako pomerne riskantnú investíciu. No ako pri všetkých investíciách, aj tu platí, že s väčším rizikom vedia prísť aj väčšie zisky.

Viac o tejto správe sa viete dočítať na odkaze nižšie: newsbtc.com

Južná Ázia vedie v „kryptomenovom turizme“

Určite sa pýtate, čo je kryptomenový turizmus. Už sa totiž začína zdať, že dáte slovo kryptomenový alebo krypto pred čokoľvek a máte z toho nový pojem. Avšak ide o veľmi jednoduchý koncept. V južnej Ázii je možnosť používania kryptomien stále viac rozšírená. A práve lákanie na to, kde všade sa dajú minúť kryptomeny môže prilákať nadšencov týchto digitálnych mien do daných krajín. Štáty ako napríklad Singapur, Thajsko alebo Filipíny sa už o to majú aktívne snažiť. Slúžia k tomu rôzne platformy, aplikácie alebo siete, ktoré by mali umožniť turistom, aby míňali kryptomeny aj na im neznámych miestach.

Ďalšie detaily o tejto správe sa dozviete, ak kliknete na nasledujúci link: cryptopolitan.com

Kryptomenovému Twitteru dominuje Amerika a Venezuela

Nová štúdia preukázala, že na Twitter sa dostávajú najčastejšie posty o Bitcoine a iných kryptomenách pochopiteľne z Ameriky. Dokopy by malo ísť až o 40 % všetkých postov o BTC priamo z USA. Tá je kolískou Twitteru a sčasti sa dá povedať, že patrí medzi krajiny, ktoré veľmi obľubujú Bitcoin. To už sa nedá povedať o Venezuele, ktorej Twitter síce praská vo švíkoch (čo sa spomenutí Bitcoinu týka), avšak veľká väčšina týchto tweetov je negatívnych. Až 62 % zo všetkých tweetov z tohto štátu je voči Bitcoinu negatívnych.

Viac o celom prieskume sa môžete dočítať, ak otvoríte tento link: cointelegraph.com

Aktuálny rast Bitcoinu totálne odstavil možnosť sezóny altcoinov

Určite vám nikomu neušlo, že Bitcoin po klesnutí pod 10 000 dolárov okamžite vyletel naspäť a dokonca rovno aj nad 11 000 dolárov. Tam sa stále drží a pomaly sa začína tlačiť až ku 12 000 dolárom. Rovnako vyrástla aj dominancia BTC, ktorá sa aktuálne hýbe na hranici 65 %. A to je poriadnym problémom pre altcoiny, ktoré sa už začínali tešiť na ich „sezónu.“ Dokonca žiadny z TOP 70 altcoinov na Bitcoin vôbec nezískava. V priemere stratili na Bitcoin až 19 % za menej ako 2 dni. Bitcoin tak zase ukázal, že kráľ je len jeden.

Viac o tejto téme sa dočítate tu: bitcoinist.com

Čo čítať ďalej?

5 dôvodov, prečo je pre krajiny tretieho sveta výhodné prejsť na Bitcoin

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri