[SPRÁVY] Coinmarketcap Crypto index uzrel svetlo sveta • Regulácie centrálnej banky Mexika môžu kryptomenám uškodiť

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Coinmarketcap Crypto index uzrel svetlo sveta • Regulácie centrálnej banky Mexika môžu kryptomenám uškodiť • JP Morgan: Všetci „kryptoinovátori” budú aj tak musieť používať banky • Odborníci z energetického sektora budú diskutovať o využití blockchainu • Tom Lee verí, že bullrun je nablízku

Coinmarketcap Crypto index uzrel svetlo sveta

Dnešné správy začneme veľkou novinkou. Tá sa týka burzy NASDAQ a jej nového kryptomenového indexu. Coinmarketcap Crypto index je totižto oddnes spustený nielen na samotnej burze, ale aj na platformách ako  Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon alebo Borse Stuttgart. CMC 200 Crypto Index (CMC200) bude zahŕňať prvých 200 kryptomien vrátane Bitcoinu. Spolu s ním bol však spustení aj ďalší index, Coinmarketcap Crypto index ex BTC (CMC200EX), ktorý už najväčšiu kryptomenu zahŕňať nebude.

Viac o tejto novinke ako aj o tom, ako budú indexy fungovať sa dozviete na tomto linku:

coindesk.com

Regulácie centrálnej banky Mexika môžu kryptomenám uškodiť

Kedže sme priniesli jednu skvelú správu na začiatok, tak treba trošku vyrovnať misky váh aj negatívnejšou správou, ktorá prichádza z Mexika. Hneď niekoľko expertov na kryptomeny z daného štátu sa vyjadrilo, že takýto krok vlády je nesprávny a je pomerne arogantný voči digitálnym aktívam. Rovnako sa aj zakladatelia kryptomenových búrz v Mexiku začali okamžite sťažovať na sprísnené podmienky, ktoré centrálna banka voči kryptomenám vydala. Údajne môžu dokonca takéto postupy výrazne spomaliť rast fintechu v celom štáte. To by sa mohlo ešte poriadne tejto krajine vypomstiť.

Ďalšie informácie o celej situácii nájdete tu: cryptonewsz.com

JP Morgan: Všetci „kryptoinovátori” budú aj tak musieť používať banky

Ron Karpovich, jeden z popredných predstaviteľov banky JP Morgan sa nedávno vyjadril, že skôr či neskôr budú musieť akýkoľvek „kryptomenoví inovátori” použiť banky na prevody financií. Vyjadril sa tak v rozhovore pre CNBC, kde ešte takisto dodal, že je veľký rozdiel medzi obchodovaním kryptomien a využívaním technológie, ktorá s kryptomenami prišla. JP Morgan sa podľa neho pozerá najmä na technológiu pričom potenciál vidí najmä v znížení poplatkov za transakcie, ako aj v rýchlosti.

Viac o tomto interview pre CNBC tu: cointelegraph.com

Odborníci z energetického sektora budú diskutovať o využití blockchainu

Dňa 10. a 11. apríla je naplánované veľké stretnutie expertov z energetického sektora. Viac ako 50 profesionálov ma zasadnúť za rokovací stôl a ich hlavnou úlohou má byť využitie blockchainu v energetike. Dopomôcť by im k tomu malo až 15 rôznych štúdií a reálnych využití blockchainu, ktoré im budú poskytnuté od spoločností ako IBM, PwC, NEM alebo Enervalis. Všetky tieto štúdie by mali pomôcť týmto odborníkom pochopiť blockchain, jeho fundamenty, ale aj potenciálne využitie a aplikácie do ich sektora.

Viac o tejto novinke na linku: ambcrypto.com

Tom Lee verí, že bullrun je nablízku

Jeden z najväčší podporovateľov kryptomien, Tom Lee verí, že čoskoro príde k opätovnému rastu na hodnote týchto digitálnych aktív. V jeho očiach to má jednu podmienku a tou je, aby sa Bitcoin udržal nad hranicou 4000 dolárov do augusta (aktuálne je Bitcoin veľmi blízko tejto hranice). Veľmi dôležitým indikátorom by mal byť pritom denný Moving Average 200. Zakladateľ Fundstrat sa však nechal počuť, že aj keď celkový sentiment môže byť pozitívny, v kryptosvete je veľa vecí, ktoré im môžu uškodiť. Jednou z nich je podľa neho napríklad JPM Coin.

Viac v tomto článku: coinnuonce.com

Čo čítať ďalej?

Nahradí Bitcoin zlato? Do dvadsiatich rokov! – predpovedá CEO Block.one

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.