[Správy] Coinbase kontroverzne odporúča ukladať privátne kľúče na cloudoch • Bitcoin bol úspešne poslaný cezhranične bez internetu alebo satelitu…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Coinbase kontroverzne odporúča ukladať privátne kľúče na cloudoch • Bitcoin bol úspešne poslaný cezhranične bez internetu alebo satelitu • Orbex vyrobil najväčší raketový motor pomocou 3D tlače

Coinbase kontroverzne odporúča ukladať privátne kľúče na cloudoch

Používatelia kryptomien a podnikateľské subjekty reagujú s podozrením na nový bizarný bezpečnostný prvok, ktorý tento týždeň predstavila americká kryptoburza, Coinbase. V blogovom príspevku 12. februára oznámila Coinbase, že obchodníci a držitelia peňaženky môžu teraz ukladať zálohu svojich súkromných kľúčov pomocou iCloud alebo na Disk Google.

Cieľom toho je zdanlivo poskytnúť používateľom pokoj, v prípade straty zariadenia alebo krádeže. Podľa Coinbase majitelia peňaženiek, ako je Coinbase Wallet, niekedy strácajú svoje zariadenia alebo nedokážu zálohovať svoju 12-slovnú obnovovaciu frázu na bezpečnom mieste, čím stratia svoje finančné prostriedky navždy.

Táto aktivita okamžite vyvolala veľký záujem. Konvenčná múdrosť v kryptosvete vždy varovala pred uložením citlivých informácií v cloudoch. Slabé heslá a správa dát vyvolali množstvo pokusov o hackovanie, z ktorých sa mnoho podarilo.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Odporúčame: Británia v patovej situácii

Bitcoin bol úspešne poslaný cezhranične bez internetu alebo satelitu

Obavy z vládnych zásahov a internetového sledovania viedli k niektorým novým experimentom pri odosielaní Bitcoinových transakcií v režime offline. A výsledkom je úspešný medzinárodný prenos BTC vysokofrekvenčným rádiom, počas snehovej búrky.

Experiment však takmer skončil skôr, než začal, keď Rudolfovi Novakovi, zakladateľovi Coinkitu, spočiatku nikto neodpovedal. Nasledujúci deň však odpovedal vhodný kandidát so softvérovým rádiom (SDR – na princípe počítača simulujúceho rádio).

Pomocou aplikácie s názvom JS8Call, určenej na odosielanie textových reťazcov cez rádiové frekvencie, a predkonfigurovanej brain-wallet, uskutočnil Novak BTC transakciu z Toronta v Kanade do Michiganu v USA.

Bitcoin som poslal cez štátnu hranicu bez internetu alebo satelitu – pomocou ionosféry,” okomentoval úspech Bitcoinu priekopník Nick Szabo.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Orbex vyrobil najväčší raketový motor pomocou 3D tlače

Žijeme vo vzrušujúcom technologickom veku. Najnovšie to ilustruje britská spoločnosť, Orbex, ktorá nedávno vyrobila najväčší raketový motor na svete pomocou 3D tlače. Vyrábaný je ako celok z vysokošpecializovanej kovovej zliatiny bez spojov. Raketa ním poháňaná je o 30 percent ľahšia a o 20 percent účinnejšia ako iné rakety s podobnou veľkosťou. Taktisto lepšie odoláva vysokej teplote a tlaku. Chris Larmour, generálny riaditeľ spoločnosti Orbex, povedal:

3D tlač v posledných rokoch veľmi pokročila. Výroba je určite oveľa rýchlejšia, ako pomocou tradičných metód. To znamená, že v priebehu troch až štyroch dní budeme môcť vytvoriť nový raketový motor. Druhou veľkou výhodou tohto raketového motora je to, že je to prvý komerčný raketový motor určený na prácu s bio-propánom.”

3D motor bol vyrobený zo vstupmi od niekoľkých partnerov, vrátane 3D-tlačovej spoločnosti SLM Solutions, bután a propán poskytuje firma Calor. Dokončená raketa, vybavená raketovým motorom 3D-0, bude vysoká okolo 17 metrov. To je asi len štvrtina veľkosti rakety SpaceX Falcon 9, ale bude viac než schopná plniť svoje poslanie.

Viac sa dočítate tu: https://www.digitaltrends.com (v angličtine)

Čo čítať ďalej

Inštitúcie už vstupujú do trhu s kryptomenami – Čo môžeme očakávať do budúcnosti?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.