[Správy] Charles Hoskinson: Regulácie spustia prílev kapitálu do krypto

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Charles Hoskinson: Regulácie spustia prílev kapitálu do krypto-Profesor Sirer a Nick Szabo kritizujú EOS pre chyby a centralizáciu-Šéf švajčiarskej centrálnej banky odmieta národnú kryptomenu-Medvedí cyklus neprekáža kryptoinvestorom-Zrušená burza Mt. Gox odškodní veriteľov v BTC- Quebec trojnásobne zvýši ceny elektriny pre minerov-Medvedí trend Bitcoinu neodrádza minerov-Bola spustená nová online hra s názvom Bitcoin Cash Football

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Regulácie ako impulz rastu

Charles Hoskinson – spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Ethereum dnes zdieľa nádejné a povznášajúce slová na Twitteri:

Napriek tomu že kryptoinvestorom stúpa tlak keď počujú o reguláciách, Hoskinson sa domnieva, že nariadenia sú najvyššou prioritou a vysvetľuje:

“Po ďalšej vlne regulácie, sa Wall Street objaví na párty so všetkým uzamknutým kapitálom. To budú nakoniec desiatky miliárd dolárov. Budúcnosť je jasná.”

Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/  (v EN)

EOS čelí kritike

V dôsledku kritickej chyby sa oddialilo spustenie EOS mainntetu, plánované na 29. Mája. To vyvolalo vlnu kritiky. Profesor Emin Gün Sirer tvrdí, že chyba v kóde môže útočníkovi umožniť preniknúť do node servera a prevziať nad ním kontrolu. EOS kritizuje aj kryptopriekopník Nick Szabo, ktorý uviedol, že centralizovaný aspekt EOS necháva projekt zraniteľným voči útokom. Taktiež hrozí nebezpečie kvôli rôznym bezpečnostným dieram.

Môže vás zaujímať: EOS: 3 dôvody, prečo s kúpou počkať

Krypto e-franc zatiaľ nebude

Thomas Moser, predseda predstavenstva švajčiarskej centrálnej banky vyjadril svoje pochybnosti o možnosti vydania e-franc. Vyhlásil to na blockchain konferencii vo švajčiarskom meste Zug, známom aj ako Crypto Valley. Moser uviedol, že potenciálny vplyv kryptomien a blockchainu na tradičný finančný systém je nejasný a technológia nie je v tak pokročilom štádiu, aby centrálna banka mohla zvážiť vydanie kryptomeny e-franc. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Tip redakcie: Krypto prenikne do celej ekonomiky, hovorí švajčiarsky minister

Zisky aj pri nadvláde medveďov

Barry Silbert, zakladateľ a CEO skupiny Digital Currency Group (DCG), ktorá je najväčšou firmou v oblasti rizikového kapitálu zameranej na trh s kryptomenami, uviedol, že investori aj napriek medvediemu cyklu, stále prejavujú záujem o kryptomeny.

V poslednej dobe trh digitálnych aktív stratil viac ako 13 miliárd dolárov, pretože hlavné aktíva vrátane Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a EOS zaznamenali straty v rozpätí od 5 do 11 percent. Napriek tomu Silbert zverejnil, že Grayscale (súčasť DCG) mal za posledných päť dní najlepší týždeň v roku 2018, keďže získal viac ako 20 miliónov dolárov. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Mt. Gox odškodní veriteľov

Zrušená burza Mt. Gox vstúpila do občianskeho rehabilitačného konania, oznámili to oficiálni predstavitelia dňa 22.júna. Vzhľadom na to, že sa ako súčasť občianskej rehabilitácie zastavilo konkurzné konanie, konkurzný správca nesmie predávať žiadne ďalšie Bitboiny, ako tomu bolo doteraz. Veritelia by mali dostať kompenzáciu v BTC, namiesto fiat meny, ako bolo pôvodne určené. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Quebec zvyšuje ceny elektriny

Kanadská provincia Quebec sa údajne rozhodla účtovať ťažiarom kryptomien približne trikrát vyššiu cenu elektrickej energie než doteraz. Toto opatrenie bolo prijaté kvôli ohromnému počtu žiadostí o kryptoťažobné operácie. Zvýšenie sadzby sa má zatiaľ týkať len nových ťažobných spoločností. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Mineri to nevzdávajú

Spoločnosť 3G Venture II v Kalifornii zaplatila 13 miliónov dolárov za značnú časť starého zariadenia na výrobu čipov Intel v Colorado Springs. Plánuje ho premeniť na ťažobnú kyptofarmu. Lacná energia a veľkosť budov, vlastná trafostanica, duálne záložné napájacie zdroje sú hlavnými faktormi, ktoré pritiahli záujem Johna Chena, majiteľa 3G Venture II. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Aktuálne niečo z futbalu

Tento týždeň bola spustená nová online hra s názvom Bitcoin Cash Football, kde hráči môžu hrať buď ako manažéri alebo hráči. Hráči hraním zarábajú zlomky Bitcoin Cash (BCH). Bitcoin Cash Football má tiež turnaj Svetového pohára, kde môžu hrať tímy o jackpoty BCH. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.