CEO Twitteru: Do desiatich rokov bude Bitcoin celosvetovým platidlom.
CEO Twitteru: Do desiatich rokov bude Bitcoin celosvetovým platidlom. Zdroj: shutterstock.com/FredericLegrand-COMEO

CEO Twitteru a Square verí, že do desiatich rokov bude Bitcoin celosvetovým platidlom – Bitcoin sa i napriek rastu zatiaľ nevymanil z „kríža smrti“ – Podľa Snowdena americká NSA vie lokalizovať odosielateľa i príjemcu Bitcoinu – Južná Kórea chce využiť Blockchain pre vyriešenie nezamestnanosti mladých – G20 sa uzniesla na termíne pre ďalšie prejednanie kryptomien – EU nebude s reguláciami čakať  na G20 – Číňania úspešne obchádzajú zákaz ICO – Nový guvernér čínskej centrálnej banky podporuje kryptomeny – Čínska burza si posvietila na firmy využívajúce blockchain ku zdvihnutiu ceny svojich akcií

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Jack Dorsey, generálny riaditeľ Twitteru a platobnej platformy Square, povedal, že kryptomeny, ktoré používajú blockchain, sú ďalším veľkým prelomom. „Svet bude nakoniec mať jednotnú menu, internet bude mať jednotnú menu. Ja osobne verím, že to bude Bitcoin. Coinjournal.net (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Twitter sa údajne chystá tiež zakázať reklamy na krypto a ICO.

Kryptomeny

Trojdenný rast Bitcoinu (BTC) je pre býkov povzbudivý, ale iba rýchly posun nad hranicu 10 500 USD by vyvrátil riziko takzvaného „kríža smrti“. Coindesk.com (v EN)

Tip: Viac o tom, ako investovať pomocou interpretácie grafov, sme písali napríklad tu

Regulácie

Americká agentúra pre národnú bezpečnosť (NSA) je údajne schopná nájsť odosielateľa a príjemcu Bitcoinu po celom svete, ako uvádzajú tajné dokumenty poskytnuté Edwardom Snowdenom tlači 20. marca. Cointelegraph.com (v EN)

Komisia pre finančné služby Južnej Kórey (FSC) oznámila, že krajina bude využívať technológiu blockchainu, a že sa zameria na podporu nových technológií, a nie na ich reguláciu. Choi Jong-ku, predseda FSC, dodal, že „Fintech je oblasť, ktorá vyžaduje nové technológie a vyrieši problém zamestnanosti mladých tým, že pre nich zvýši počet pracovných miest.” Cointelegraph.com (v EN)

Stretnutie G20 bolo zavŕšené stanovením júlového termínu pre ďalšie diskusie o regulácii kryptomien, pretože v súčasnej dobe nie sú k dispozícii dostatočné údaje pre prijatie jasných rozhodnutí. Cryptovest.com (v EN)

Španielsky minister hospodárstva, priemyslu a konkurencieschopnosti Román Escolano Olivares poukázal na to, že Európska únia nebude čakať na globálnu dohodu G20 o kryptomenách. CCN.com (v EN)

Len čínsky vládny zákaz ICO evidentne nestačí. Ako investori, tak emitenti v krajine našli spôsoby, ako obchádzať zákony, ktoré v minulom roku vydali čínske regulačné orgány. Napriek tomuto zákazu investori naďalej získavajú prístup k novo vydávaným coinom, ktoré môžu byť vysoko špekulatívnej povahy, zatiaľčo emitenti obchádzajú zákaz tým, že majú sídlo v zahraničí. Ďalším riešením pre emitentov je, že ponúkajú svoje digitálne tokeny zdarma. CCN.com (v EN)

Čínska národná centrálna banka má nového guvernéra, prvého za 15 rokov. Jeho meno je Yi Gang a súdiac podľa predchádzajúcich komentárov, sú podľa neho kryptomeny úplne v poriadku. Jeho pozitívny postoj voči Bitcoinu a iným kryptomenám je dobrým predpokladom pre ich budúcnosť v Číne. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Prehľadná mapa aktuálnych regulácií kryptomien a ICO vo svete.

Burzy

Shenzhenská burza v Číne začala prenasledovať podniky, ktoré používajú blockchain, len aby zvýšili ceny svojich akcií. Bitcoinist.com (v EN)

Blockchain

Juhokórejská komisia pre finančné služby (FSC) vyslovila plány na podporu využívania blockchainovej technológie v nových platobných systémoch s cieľom lepšie chrániť informácie o užívateľovi. Coindesk.com (v EN)

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance