[Správy] Cena Bitcoinu vytvorila 40-dňové High, na rade je 5 000 USD • Miliardár Tim Draper hovorí, že krypto urobí fiat peniaze zastaranými…

BITmarkets BITmarkets

Cena Bitcoinu vytvorila 40-dňové High, na rade je 5 000 USD • Miliardár Tim Draper hovorí, že krypto urobí fiat peniaze zastaranými • Kryptoadopcia: Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a Litecoin prichádzajú na Lichtenštajnskú poštu • Spoločnosť Coinbase získava blokovú analytickú platformu Neutrino

Cena Bitcoinu vytvorila 40-dňové High, na rade je 5 000 USD

Bitcoin rally práve prešlo ďalším míľnikom, keď sa vlajková loď kryptomien dotkla ceny 4 000 dolárov za viac ako mesiac. Krátko po 14:40 UTC spôsobil jeden alebo viacero veľkých nákupných príkazov nárast ceny Bitcoinu, čo mu umožnilo dotknúť sa úrovne 4 000 dolárov a vrátiť sa na súčasnú hodnotu 3 955 dolárov na Bitstampe. 

Bitcoin sa teraz zotavil na úroveň, ktorú nezískal od začiatku januára. Ostatné špičkové kryptoaktíva ho nasledujú, hlavne s najlepšími jednodennými výkonmi sú to EOS (+12,06 %) a Stellar (+10,76 %).

Zatiaľ čo dnešný krok by sa mohol podobať tomu, že rast trhu by mohol nakoniec skončiť, analytici vrátane Mati Greenspana z eToro povedali, že kľúčový psychologický a technický odpor na úrovni 5 000 USD predstavuje presnejší test tohoto pohybu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine)

Miliardár Tim Draper hovorí, že krypto urobí fiat peniaze zastaranými

V novom rozhovore pre agentúru Fox Business, krypto investor a miliardár Tim Draper hovorí, že investori uvádzajú svoje peniaze do rizika tým, že ich udržiavajú v bankách.

Draper hovorí, že sme asi dva roky od toho, aby sme mohli robiť malé nákupy s BTC. A asi päť rokov od doby, keď bude hotovosť upadať do zastaranosti.

Podľa jeho mienky Lightning Network začne prenikať do systému, čo nám uľahčí práve používanie Bitcoinu na malé platby. A že za päť rokov, keď sa pokúsime ísť si kúpiť kávu s fiat peniazmi, barista sa vám bude smiať, pretože povie: „Nemáte krypto? Toto je smiešne.”

Okrem zločincov. Zločinci budú stále chcieť pracovať s hotovosťou, pretože chytia každého, kto sa pokúša použiť Bitcoin nezákonne. Nie na ceste, nie vtedy, keď dostane zločinec Bitcoin, ale hneď ako ho bude chcieť minúť. Takže peniaze budú používané zločincami. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/2019/02/ (v angličtine)

Redakcia odporúča: Apple Pay dnes spustený v ČR

Kryptoadopcia: Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a Litecoin prichádzajú na Lichtenštajnskú poštu

Pošta vo Vaduze, hlavnom meste Lichtenštajnska, ponúka zákazníkom kryptomenové zmenárenské služby. Prvá fáza spustenia, ktorá sa začala 15. februára, umožňuje ľuďom zakúpiť Bitcoin na jednom mieste v Liechtenstein Post. Druhá fáza bude zahŕňať ďalšie miesta a štyri ďalšie hlavné kryptomeny.

Podľa oficiálneho oznámenia Lichtenštajnskej pošty, ktorá sa skladá z deviatich miest, bude po úvodnej fáze ponuka rozšírená o ďalšie poštové úrady a rozšírená o výmenu dodatočných kryptomien. Potom bude možné zameniť Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ripple (XRP).

Lichtenštajnská Post AG sa pri hľadaní nových obchodných príležitostí rozhodla ponúkať na svojich poštách služby novej kryptoburzy. V podstate sa neodlišuje od bežnej peňažnej burzy, ktorá bola vždy súčasťou ponuky služieb spoločnosti Swiss Post. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Spoločnosť Coinbase získava blokovú analytickú platformu Neutrino

Spoločnosť Coinbase v San Franciscu oznámila, že získala za nezverejnenú sumu Neutrino, analytickú platformu. Podľa oznámenia analytická technológia spoločnosti Neutrino pomôže spoločnosti Coinbase analyzovať verejné blockchainy a pomôcť predchádzať krádežiam, vyšetriť útoky ransomvéru a identifikovať zlých hráčov. Riaditeľ inžinieringu spoločnosti Coinbase Varun Srinivasan povedal:

„Technológia Neutrino je najlepšia, s ktorou sme sa stretli v tomto priestore a bude hrať dôležitú úlohu pri legitimizácii kryptomien, čím sa stáva bezpečnejšou a prístupnejšou pre ľudí na celom svete.”

Aplikácia technológie spoločnosti Neutrino navyše pomôže Coinbase lepšie posúdiť nové digitálne aktíva na zaradenie na svoje rôzne obchodné platformy. Viac sa dočítate tu: https://sludgefeed.com/ (v angličtine)

Čo čítať ďalej

Veľká Európska banka začala ľuďom bez akéhokoľvek varovania zmrazovať účty

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.