[Správy] Cena Bitcoinu stúpne do konca roka 2019 o 84 %, tvrdia experti • Facebook vstupuje do kryptopriestoru, získal svoju prvú blockchain spoločnosť

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cena Bitcoinu stúpne do konca roka 2019 o 84 %, tvrdia experti • Facebook vstupuje do kryptopriestoru, získal svoju prvú blockchain spoločnosť • Finančný obor SBI prináša do krypto 23 miliónov klientov • Hashpower Bitmainu je teraz na 16-mesačnom low • Huobi spúšťa USD bránu pre globálnych obchodníkov s kryptomenami

Cena Bitcoinu stúpne do konca roka 2019 o 84 %, tvrdia experti 

“Panel expertov” dotazovaný portálom Finder.com.au verí, že Bitcoin (BTC) môže skončiť tento rok na úrovni cien 84 percent nad tým, kde sú momentálne. Prvá a najvýznamnejšia kryptomena je v súčasnosti obchodovaná na úrovni približne 3450 dolárov. To znamená, že zvýšenie 84 percent by zodpovedalo cenovej hodnote na úrovni približne 6382 USD. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Digital Capital Ben Ritchie však predložil najvyššiu predpovedanú cenu. Odhaduje, že Bitcoin by mohol skončiť v roku 2019 na úrovni 9500 USD. Domnieva sa, že Bitcoin sa odpúta zo zvyšku trhu s kryptomenami, zatiaľ čo inštitucionálni investori pomaly začnú využívať vysoko kvalitné platformy od skupín ako Bakkt a Fidelity Group. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Facebook vstupuje do kryptopriestoru, získal svoju prvú blockchain spoločnosť

Spoločnosť Facebook získala svoju prvú spoločnosť v blokovom priestore – firmu pre vývoj protokolov pre smart kontrakty a výskum Chainspace. Týmto sa pravdepodobne podarilo získať tím skúsených kryptografických vývojárov s cieľom rozšíriť blockchain divíziu Facebooku. Tento krok je súčasťou plánov spoločnosti Facebook na implementáciu blockchainu na svoju platformu, vrátane plánov na spustenie natívnej kryptomeny.

Doteraz Chainspace pracovala na vývoji zdieľaného smart kontrakt protokolu so zámerom riešiť niektoré problémy škálovateľnosti a ochrany osobných údajov týkajúce sa Etherea. Spoločnosť vytvorila proof of stake protokol využívajúci sharding, zero-knowledge proofs, programovanie smart kontraktov “v ľubovoľnom jazyku” a niekoľko ďalších špičkových funkcií zabudovaných do jeho blockchainu.

Implementácia týchto funkcií je rozhodujúca, ak chce riešenie založené na blockchaine konkurovať vysoko výkonným riešeniam, ktoré ponúkajú centralizované finančné inštitúcie ako Visa a SWIFT. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

Finančný obor SBI prináša do krypto 23 miliónov klientov

Japonský finančný gigant SBI (partner Ripplu) oznámil, že jeho nová kryptoburza VCTRADE oficiálne začne v marci. Vklady a výbery pre Bitcoin, XRP a Ethereum už fungujú, pretože platforma sa pripravuje na umožnenie obchodovania.

Generálny riaditeľ SBI Yoshitaka Kitao oznámil cez Twitter, že burza bude tiež pri spustení podporovať Bitcoin Cash. Spoločnosť SBI hovorí, že očakáva, že bude mať podporu masívnej používateľskej základne s viac ako 23 miliónmi ľudí. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Hashpower Bitmainu je teraz na 16-mesačnom low

Dva z poolov prevádzkovaných Bitmainom zaznamenali najväčší pokles za 16 mesiacov. Táto udalosť nasleduje po neustálom klesaní cien kryptomien. V prvej polovici minulého roka dva pooly, ktoré prevádzkuje spoločnosť Bitmain, konkrétne BTC.com a Antpool, spolu vyprodukovali 42 % hashrate. Avšak v súčasnom období spoločnosť čelí búrlivému poklesu. V súčasnosti je to 26 percent, čo ju dostalo na 16-mesačné minimum.

Jedným z možných dôvodov poklesu by mohol byť ten, že v januári tohto roka obaja spoluzakladatelia Bitmainu Jihan Wu a Micree Zhan Ketuan odišli z riadiacich funkcií spoločnosti, pričom zároveň vymenovali nového generálneho riaditeľa. Okrem toho sa v decembri 2018 začali objavovať správy o tom, že spoločnosť má v roku 2019 prepustiť asi 50 percent svojich zamestnancov. Hovorca Bitmainu povedal:

”V tomto roku došlo k určitému prispôsobeniu nášho personálu, pretože budeme pokračovať v budovaní dlhodobo udržateľného podnikania. Musíme sa naozaj zamerať na veci, ktoré sú kľúčové pre túto misiu a nie na podružné veci.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine)

Huobi spúšťa USD bránu pre globálnych obchodníkov s kryptomenami

Konglomerát Huobi Group, založený v Singapure, si v roku 2019 dáva za prioritu partnerské vzťahy s Wall Street. Spoločnosť dominuje niekoľkým globálnym trhom s kryptomenami, a to čiastočne aj kvôli jej popularite medzi čínskymi obchodníkmi s plnými vreckami.

Teraz americká sesterská burza HBUS – samostatný subjekt financovaný predovšetkým generálnym riaditeľom spoločnosti Huobi Leonom Li – využíva svoju celosvetovú sieť pre bezprecedentný tlak do Severnej Ameriky. Začína to partnerstvom so spoločnosťou Nevada Trust, ktorá poskytne služby vkladov a výberov pre používateľov burzy. Ako súčasť tohto úsilia bude teraz Huobi.com umožňovať obchodovanie USD-krypto pre Bitcoin, Ethereum a dolárom krytý stablecoin Tether. Generálny riaditeľ spoločnosti HBUS Frank Fu povedal:

“Mohli by sme byť distribučným kanálom, bránou, ktorá spája západ a východ. Veľa amerických finančných produktov a služieb je vysoko hodnotených, takže chceme, aby sme boli schopní ponúknuť tieto produkty a služby našim investorom na celom svete.”

Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v angličtine)

Čo čítať ďalej

Analýza akcií společnosti Apple – Gap způsobený zprávou FED o nenavyšování sazeb

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.