[SPRÁVY] Bývalý CEO Ripple ide proti Ethereu spustením novej platformy pre smart kontrakty

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bývalý CEO Ripple ide proti Ethereu spustením novej platformy pre smart kontrakty – Bitcoin Gold plánuje hard fork – Bitfinex odolala DDoS útoku – Huobi vytvára fond na rozvoj blockchain protokolu – Centrálna banka Južnej Afriky otestovala PoC na Quore – Samsung spúšťa vlastnú blockchainovú platformu – Dánsko sa pridáva k deklarácii 24 krajín EU o spolupráci na blockchain technológii – DLH oznámila partnerstvo s blockchainovou platformou TradeIX – Fujitsu spustil systém pre skladovanie dát, založený na blockchaine – GMO Internet má nový Bitcoin miner, založený na 7 nm čipe – Viac než dve tretiny kryptobúrz zlyháva v plnení pravidiel KYC – Vietnam navrhuje zákaz importovania zariadení na ťažbu kryptomien

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Správa dňa

Stefan Thomas, bývalý CEO Ripple, ide proti Ethereu spustením novej platformy pre smart kontrakty. Platforma sa volá Codius a ide o open-source projekt, ktorý Ripple vydal v beta verzii v roku 2014, ale v nasledujúcom roku bol tento projekt odložený. Potom, čo Thomas oznámil odchod z Ripple, znovu otvoril Codius ako základ pre svoju novú spoločnosť Coil. Cieľom Coil je zmeniť spôsob, akým webové stránky speňažujú svoj obsah. Podľa Thomasa sa speňažovanie webového obsahu zatiaľ spolieha na nepraktické „riešenia”, ako sú reklamy, paywalls a zhromažďovanie údajov o používateľoch (napr. nedávny debakel Facebooku). Jeho nový projekt ale využíva Interledger, otvorený protokol, ktorý bol vyvinutý v rámci spoločnosti Ripple pre zasielanie platieb. Coil plánuje umožniť užívateľom prehliadačov dostávať mikroplatby z webových stránok, ktoré navštívia. Coindesk.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Tím Bitcoin Gold (BTG) plánuje tzv. hard fork, ktorý bude riešením dvoch problémov: pre prevenciu prípadného 51% útoku a tiež pre vyriešenie prívalu ASIC ťažiarov do siete. Väčšina potrebných komponentov je vyriešená. Dátum zatiaľ nebol oznámený. Bitcoinist.com (v EN)

Tiež by vás mohlo zaujímať: Kryptomeny, ktorým hrozí 51% útok

Tip: Tu môžete získať tokeny AIM s 30% bonusom plus 5% bonus ako nový zákazník

Burzy

Americká kryptoburza Bitfinex sa zotavila po dvojfázovom DDoS útoku hackerov a podľa vyjadrenia tímu na Twitteri by malo všetko fungovať normálne. Útok trval cca dve hodiny. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako sa chrániť proti DNS útokom

Kryptoburza Huobi oznámila, že plánuje dotáciu 30 miliónov svojich Huobi tokenov (HT) pre vytvorenie vlastného open-source blockchainového protokolu. Fond má tak v súčasných cenách hodnotu 166 miliónov USD a bude využitý na vytvorenie Huobi Chain Project. Ten je tiež zameraný na zriadenie tzv. decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO). Coindesk.com (v EN)

Biznis

Centrálna banka Južnej Afriky (SARB) v pilotnom režime úspešne otestovala Proof-of-Concept (PoC) pre medzibankový platobný systém, ktorý využíva Quroum, privátny blockchain, založený na platforme Etherea. Cointelegraph.com (v EN)

Juhokórejský gigant Samsung spúšťa vlastnú blockchainovú platformu Nexfinance. Cointelegraph.com (v EN)

O téme sme tiež písali: Samsung začal vyrábať ASIC čipy pre ťažbu kryptomien

Dánsko podpísalo deklaráciu o pridaní k celkom 24 členským krajinám EU, ktoré podporujú celoeurópsky blockchainový štandard a riešenia. Toto partnerstvo bolo vytvorené 10. apríla s cieľom podporiť spoluprácu na vývoji blockchainovej technológie medzi členskými krajinami. Cointelegraph.com (v EN)

Spoločnosť DHL oznámila partnerstvo s platformou TradeIX, globálnou obchodnou platformou, založenou na blockchaine. Cointelegraph.com (v EN)

Japonský IT gigant Fujitsu tvrdí, že spustil systém pre skladovanie dát, založený na blockchaine, ktorý budú môcť využívať aj maloobchodníci na tokenizáciu tradičných ponúk ako sú kupóny a body pre zákazníkov. Coindesk.com (v EN)

Ďalší japonský IT gigant GMO Internet odhalil ceny a špecifikáciu svojho Bitcoin minera, založeného na 7 nm čipe. Coindesk.com (v EN)

Regulácie

Podľa najnovšieho prieskumu viac než dve tretiny popredných kryptobúrz a poskytovateľov peňaženiek na obidvoch stranách Atlantiku zlyháva v plnení pravidiel KYC (know your customer). Bitcoin.com (v EN)

Ďalšia správa o zákaze kryptomien sa objavila vo Vietname. Miestne ministerstvo financií navrhuje zákaz importovania zariadení na ťažbu kryptomien, pretože sa údajne používajú na neregulované digitálne platby. Bitcoinist.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.