SPRÁVY – Bitcoin na novom maxime – Transakcie 6x drahšie – Ledger Hack …

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Do trhu s kryptomenami sa v posledných dňoch opäť vial život. Po rýchlej pumpe Bitcoin prekonal hranicu 10 000 $ a aktuálne sa už obchoduje za 11 250 $. Tohtoročné maximum – 11 400 $ – dosiahol v pondelok 27.7. Fanúšikovia kryptomien sa tak po troch mesiacoch stagnácie konečne dočkali sladkej odmeny. Volatilita na trhu sa zvýšila, altcoiny taktiež ožívajú a príležitostí na zárobok je veľa.

Ak chcete pomoc pri obchodovaní na burze, v našej VIP skupine denne analyzujeme Bitcoin a taktiež dávame tipy na tri zaujímavé altcoiny. Prístup na mesiac teraz môžete získať len za 8 € (200 kč) – zľava 50%. Tak neváhajte a využite túto príležitosť. Zľavy potrvajú iba do konca týždňa!

>>>Kúpiť členstvo<<<

BTC/USD graf

Ako je na tom Bitcoin z hľadiska technickej analýzy? Pozrite si našu víkendovú analýzu kryptomien:

Kto teraz nakupuje Bitcoin?

Nová štúdia od Cornerstone Advisors odhalila, že 15 % dospelých v USA už vlastní nejakú formu kryptomeny – o niečo viac ako polovica z nich investovala do kryptomeny prvýkrát počas prvých šiestich mesiacov roka 2020.

V priemere títo noví investori získali kryptomeny približne v hodnote 67,5 miliardy dolárov, približne 4 000 dolárov na osobu. Samostatne uvádzaná hodnota kryptomien ako Bitcoin a Ethereum pre Američanov, ktorí vlastnili tieto aktíva pred rokom 2020, je približne 111 miliárd dolárov alebo takmer 7 000 dolárov na osobu.

Pokračovať v čítaní môžete tu.

Výška poplatkov za transakciu BTC vzrástla šesťnásobne!

Poplatky na BTC sieti sú momentálne relatívne vysoké. Priemerný poplatok za transakciu medzi burzami je okolo 5 USD. V prípade, že odosielanie mincí nesúri, je možné nastaviť menšiu prioritu. Dĺžka transakcie sa tak síce predĺži, ale cena výrazne poklesne.

Bitcoin median transaction fee

USA sa zase „zachraňujú“ – vytlačia si peniaze na najbližšie mesiace

Republikáni navrhli nový balík opatrení na zmiernenie korona kríza. Počíta sa s druhým kolom platieb, ktoré bude v rovnakom objeme ako prvé. Podľa ministra financií Stevena Mnuchina bude nový balík „presne rovnakým návrhom, aký bol schválený ešte na začiatku krízy“.

Pôjde o jednorazovú platbu pre každú domácnosť postihnutú krízou. Pokiaľ ide o to, koľko dostane každá osoba, vo viacerých spravodajských oznámeniach bolo zverejnené, že nový návrh bude zahŕňať kontrolu stimulov vo výške 1 200 USD.

Slovensko dostane viac ako 40 miliárd eur z eurofondov

V nasledujúcich rokoch dostane Slovensko od Európskej únie viac ako 40 miliárd eur. Po schválení pomoci musí vláda rozhodnúť, kam peniaze pôjdu. V krátkom čase by mali byť vypracované projekty, ktoré zabezpečia rozvoj krajiny.

Projekty by sa mali týkať výstavby optickej siete, kanalizácie a vodovodov v obciach, zhodnocovania skládok odpadu a transformácie na bezuhlíkovú ekonomiku. Peniaze bude vyžadovať aj daňovo-odvodová reforma a reforma verejnej správy.

Viac sa dočítate tu.

Používate Ledger? Ich stránka bola hacknutá! Unikli informácie o klientoch

Po hacku webovej stránky spoločnosti Ledger unikli informácie o viac než milióne zákazníkov. Heslá a kryptomeny sú v bezpečí.

Firma svojich zákazníkov informovala o hacku dnes (29.7.) prostredníctvom e-mailu. Ledger sa o diere vo svojom systéme dozvedel 14.7. od bezpečnostného výskumníka. Následne bolo zistené, že túto dieru 25.6. využila autorizovaná spoločnosť, ktorá sa cez API kľúč dostala k marketingovej databáze obsahujúcej viac než milión e-mailových adries. Taktiež unikli informácie o mene, priezvisku a adrese 9500 zákazníkov.

Pokračovať v čítaní môžete tu.

Tesla smeruje do indexu S&P 500 – Štyri kvartály po sebe vykázala zisk!

Tesla dosiahla za druhý štvrťrok čistý zisk 104 miliónov dolárov (89,83 milióna eur). Na 1 akciu to predstavuje hodnotu 0,50 dolára. Rekordné zisky Tesly posúvajú spoločnosť do prestížnej ligy indexu Standard & Poor’s 500.

Americká spoločnosť vyrábajúca elektrické autá dosiahla už štvrtý ziskový kvartál v poradí. Tento výsledok bol podporovaný hlavne znižovaním nákladov a vysokými dodávkami áut. Vykompenzovali sa tak vzniknuté straty z dôvodu pozastavenia produkcie ako výsledku opatrení spojených s koronavírusom.

Akcie Tesly na túto informáciu zareagovali už pred dvoma týždňami a ich hodnota dosiahla historické maximum 1800 $. Aktuálne sa ich cena pohybuje okolo 1500 $

tesla grafStriebro najdrahšie od roku 2013

Hodnota striebra narástla na komoditných trhoch na úrovne z roku 2013. Počas posledného týždňa išlo o nárast takmer 18 %. Investori však nedopytujú iba striebro, ale aj zlato, ktoré mieri tiež na rekordné úrovne.

Dôvodom nárastu je hlavne očakávanie investorov, že centrálne banky a vlády budú aplikovať ďalšie ekonomické stimuly. Investori sa boja, že druhá vlna pandémie bude minimálne podobne závažná ako tá prvá. Z tohto dôvodu očakávajú aj reakciu vlád a bánk.

striebro grafHodnota striebra od roku 2011 – weekly graf

DeFi boom vystrelil poplatky za transakcie Etherea na dvojročné maximum!

DeFi boom vytvára obrovský tlak na Ethereum blockchain. Sieť nezvláda spracovávať množstvo transakcií a vo výsledku tak poplatky vyleteli na dvojročné maximum. Podľa stránky bitinfocharts.com momentálne za poslanie Etherea zaplatíte 0,56 $ (medián). Naposledy sa poplatky tak vysoko vyšplhali v lete 2018.

Viac sa dočítate tu.

Ethereum median transaction fee

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre