Analýza ceny BTC – prečo Bitcoin rastie a kto stojí za nákupmi?

0

Odkiaľ pochádza zvýšený objem obchodovania BTC a celého trhu? Pozrime sa spolu na demografiu investorov, na postavenie bánk a samozrejme aj na vývoj ceny Bitcoinu.

Začiatkom roka 2020 sa obchodovanie s BTC a inými kryptomenami prudko zvýšilo, potom vo februári vyskočilo na nové maximum, ktoré bolo udržané od marca do mája.

Ak by sa udržala táto miera rastu, súčasný denný objem BTC by potreboval menej ako 4 roky rastu, aby prekročil denný objem všetkých amerických akcií a menej ako 5 rokov, aby prekročil denný objem všetkých amerických dlhopisov.
Krypto volume

Odkiaľ pochádza tento objem obchodovania BTC?

Nová štúdia od Cornerstone Advisors odhalila, že 15 % dospelých v USA už vlastní nejakú formu kryptomeny – o niečo viac ako polovica z nich investovala do kryptomeny prvýkrát počas prvých šiestich mesiacov roka 2020.

V priemere títo noví investori získali kryptomeny približne v hodnote 67,5 miliardy dolárov, približne 4 000 dolárov na osobu. Samostatne uvádzaná hodnota kryptomien ako Bitcoin a Ethereum pre Američanov, ktorí vlastnili tieto aktíva pred týmto rokom, je približne 111 miliárd dolárov alebo takmer 7 000 dolárov na osobu.

Čítajte tiež – Korelácia BTC s akciovým trhom na maxime! Môžeme z toho predikovať cenu?

Kto kupuje Bitcoin?

  • Vzdelaní ľudia s vysokým príjmom – Takmer 8 z 10 kupujúcich do roku 2020 boli ľudia s priemerným ročným príjmom 130 000 dolárov. Štyria z desiatich majú magisterský titul alebo vyšší.
  • Generácia X – investori vo veku 26 až 40 rokov tvorili 57 % spotrebiteľov nakupujúcich kryptomeny v roku 2020, pričom generácia X vo veku 41 až 55 rokov predstavovala 30 %.
  • Zákazníci Bank of America – Celkovo 21 % všetkých spotrebiteľov nazýva Bank of America ich primárnou bankou. Spotrebitelia, ktorí nakupujú kryptomeny (47 %) sú zákazníci banky Bank of America.

Až 44 % investorov do BTC uviedlo, že ich finančná situácia sa počas pandémie zlepšila.

Covid question

Príležitosť pre banky

Výnosy z BTC z cash aplikácií za Q1 2020 boli 306 miliónov dolárov oproti 65 miliónom dolárov v Q1 2019. Niet divu, že PayPal plánuje ponúkať krypto nákupy.

Mnoho bánk bráni svojim zákazníkom v kúpe kryptomien použitím kariet, ktoré vydávajú. Krypto investovanie však prináša bankám nové otázky – či by mali poskytovať viac služieb súvisiacich s investíciami do kryptomien.

Medzi veľkými bankami je zopár, čo majú náskok pred ostatnými. Stránka s názvom Moon Banking poskytuje informácie, ktoré banky sú otvorené v oblasti kryptomien a priraďuje im skóre. USAA a Ally Bank sú na čele v USA.

Všetky banky by mali hľadať príležitosti na poskytovanie BTC peňaženiek ako spôsob rozlíšenia svojich služieb.

Čítajte tiež – Presun 700 000 ETH len za 3 dni! Chystá sa pumpa?

Vývoj ceny BTC

Cena BTC konečne prerazila dlhodobý trojitý vrchol na 10 500 $. Maximum vystrelilo až na 11 420 $. Započali sme tak dlhodobý rastúci primárny trend. Krátkodobo vidíme konsolidáciu v trojuholníku, po ktorom očakávam pokračovanie uptrendu, čo potvrdzujú aj objemy. Nasledujúci graf poukazuje na vývoj ceny BTC.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre