Bitcoin môže dosiahnuť 10 000 dolárov už budúci mesiac • Pripravuje Rusko kryptomenu krytú zlatom? • Trumpov sok chce spraviť z Ameriky Bitcoin národ • Môže byť DogeCoin lepšou investíciou ako Bitcoin samotný? • Mileniáli majú potenciál na to, aby nadobro pochovali zlato • AT&T bude môcť čoskoro prijímať kryptomeny

Bitcoin môže dosiahnuť 10 000 dolárov už budúci mesiac

Všetko nasvedčuje tomu, že trend už bol oficiálne zmenený a uptrend a býčí trh máme v skutočnosti pred sebou. Mierne korekcie sú samozrejme stále pravdepodobné, avšak veľký downtrend alebo dlhodobý pohyb do strany sa už nedá očakávať. Práve preto vieme z krátkodobého hľadiska predpokladať aj veľmi pozitívny scenár. Ten by mohol doviesť cenu Bitcoinu až na hranicu takmer 10 000 dolárov. Na tieto krátkodobé scenáre upozorňujú napríklad Anthony Pompliano alebo Tuur Demeester, ktorí veria, že BTC porastie už čoskoro. Rovnako však obaja upozorňujú aj na dlhodobý potenciál kryptomien.

Viac informácii o tejto téme nájdete tu: bitcoinist.com

Pripravuje Rusko kryptomenu krytú zlatom?

O tom, že Rusko nahromaďuje zlato už informujeme dlhší čas. Dôvodov, prečo tak robí by mohlo byť hneď niekoľko (od prípravy na krízu až po snahu o devalváciu dolára). Ďalším dôvodom by mohlo byť aj využitie zlata pri vytváraní novej kryptomeny. Ide zatiaľ pomerne o veľkú špekuláciu, pretože zlatom kryté kryptomeny sú často spájané s obrovskými predsudkami. Všetci však vieme, aké problémy majú kryptomeny kryté inými aktívami alebo menami. Dôkazom toho je aj Petro (kryté ropou a nie zlatom) alebo Tether (krytý dolárom). Práve preto by rozhodnutie Ruska na vytvorenie takejto kryptomeny bolo viac ako zvláštne.

Viac informácií o tejto novej kryptomene si môžete pozrieť tu: ccn.com

Trumpov sok chce spraviť z Ameriky Bitcoin národ

Voľby na prezidenta USA sa pomaly, ale isto blížia a tak sa začínajú postupne objavovať aj noví „uchádzači o tento post.“ Nových kandidátov by určite mohlo byť viac ako dosť (všetci vieme napríklad o takmer zúfalom pokuse Johna McAffeeho). Trošku z iného súdka je však kandidatúra od Erica Swalwella. Tento kalifornský reprezentant demokratov je totiž veľmi zameraný nielen na Bitcoin, ale aj blockchain ako taký. Vo svojej kandidatúre už niekoľkokrát ohlásil, že v prípade, ak by sa stal americkým prezidentom, snažil by sa spustiť akúsi blockchainovú revolúciu v Amerike. Už teraz prijíma Eric Swalwell dotácie v 6 rôznych kryptomenách na financovanie svojej kampane. Rovnako zmýšľa aj ďalší prezidentský kandidát Andrew Yang. Trump sa naopak o kryptomenách nikdy nevyjadril a pravdepodobne nemá v pláne tak spraviť ani v blízkej budúcnosti.

O tejto téme sa dozviete viac, ak kliknete na nasledujúci link: ccn.com

Môže byť Dogecoin lepšou investíciou ako Bitcoin samotný?

Dogecoin, kryptomena ktorá vznikla ako vtip na Bitcoin, ale aj kryptomeny ako také, sa môže teraz zdať ako vhodná investícia. Aj keď je Dogecoin viac menej len recesia (tak sa o nej vyjadril aj autor tejto kryptomeny), Dogecoin môže teraz byť vhodnejšou investíciou ako Bitcoin. Doge môže byť totiž pred väčším rastom. Ukazuje na to najmä graf a indikátory. Ak sa pozrieme na kryptomenový pár DOGE/BTC, predošlé cenové akcie nám ukázali, že Doge môže narásť až trojnásobne voči Bitcoinu (z 35 Satoshi až na 100 Satoshi).

Ak vás tieto indikátory zaujímajú, podrobnú technickú analýzu si môžete pozrieť tu: ccn.com

Mileniáli majú potenciál na to, aby nadobro pochovali zlato

Aj keď hovoríme iba obrazne, podľa ETF analytika generácia mileniálov preferuje oveľa viac investíciu do kryptomien ako do zlata. Práve zlato by tak mohlo prísť o dopyt, keďže investície zamerané na udržanie hodnoty by boli smerované najmä do kryptomien. CEO spoločnosti ETF Store, Nate Geraci sa navyše vyjadril, že aktuálne až 90 % mileniálov preferuje investíciu do kryptomien pred investíciou do zlata. Takisto si myslí, že oficiálne schválenie a spustenie ETF by mohlo byť katapultom pre kryptomeny. Tie by po schválení SEC boli zaradené aj priamo do portfólia tejto spoločnosti.

Viac o tejto téme si môžete prečítať tu: ccn.com

AT & T bude môcť čoskoro prijímať kryptomeny

Masová adopcia prichádza. Či sa to odporcom kryptomien páči alebo nie. Stále viac a viac spoločností začína prijímať kryptomeny ako spôsob platby (aj keď možno nie úplne priamo). Tento mobilný gigant totiž nadviazal spoluprácu s BitPay, ktorá umožňuje platby prostredníctvom kryptomien pre niekoľko iných veľkých hráčov. Zákazníci tejto mobilnej siete tak po novom budú môcť platiť kryptomenami za svoje telefónne účty. AT & T však nebude dostávať priamo kryptomeny. Ak spoločnosť BitPay obdrží platbu v kryptomenách, zmení ich na meny ako doláre, eurá a podobne a tie následne zašle spoločnosti AT & T.

Viac o spoločnosti AT & T a BitPay sa dozviete tu: financemagnates.com

Čo čítať ďalej?

Telegram by mal spustiť TON v treťom kvartáli 2019! – Má byť extrémne rýchly

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance