LEDGER NANO X bude spolupracovať so smartfónmi cez bluetooth...
LEDGER NANO X bude spolupracovať so smartfónmi cez bluetooth... zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/QuintenJacobs

Bitcoin má veľmi blízko ku dnu, je to koniec medvedieho trendu? • Novinka LEDGER NANO X bude spolupracovať so smartfónmi cez bluetooth • Japonský finančný regulátor by mohol schváliť krypto ETF • Dlho plánovaný hardfork Etherea nastane 16. januára 2019 • Dubaj sa chce stať prvým blockchain Powered City do roku 2020

Bitcoin má veľmi blízko ku dnu, je to koniec medvedieho trendu?

Podľa nedávnej správy agentúry Bloomberg indikátor GTI Vera Convergence Divergence signalizuje, že Bitcoin je v súčasnosti v najdlhšom predajnom pásme za posledných šesť mesiacov. To podľa analytikov ponúka príležitosti na nákup.

Mati Greenspan, marketingový senior analytik spoločnosti eToro, hovoril o možnosti obchodovania Bitcoinu v blízkosti dlhodobého spodku, pričom hovorí:

„Zvyčajne je najlepšou vecou nakupovať nízko a predávať vysoko. Takže, ak pracujeme pomocou technickej analýzy, môžeme veľmi ľahko uvidieť na grafe, že sme oveľa bližšie ku dnu, než k vrcholu.”

Okrem toho Greenspan dodal, že samotné odvetvie signalizuje, že kryptotrhy čakajú dobré veci.

Mike McGlone, analytik spoločnosti Bloomberg, uviedol, že trvanie vzostupného momentu Bitcoinu určí, či Bitcoin uviazne na dlhodobom medveďovom trhu.

„Zníženie predaja je dobrým dôvodom na odchod. Teraz sa hovorí o trvaní odrazu pred obnovením toho, čo je pravdepodobne dlhodobý medvedí trh.”

Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ).

Ďalšie predikcie nájdete tu Weiss Ratings – Bitcoin v roku 2019 dosiahne nové historické maximum

Novinka LEDGER NANO X bude spolupracovať so smartfónmi cez bluetooth

Populárny výrobca hardvérových peňaženiek, Citigroup Ledger, odhalil svoje najnovšie zariadenie – Ledger Nano X. Nové zariadenie podporuje až 100 kryptomien, čo je pozoruhodný nárast v porovnaní s Ledger Nano S.

Najvýznamnejšou novinkou je však skutočnosť, že používatelia budú môcť pripojiť peňaženku k mobilným zariadeniam pomocou mobilnej aplikácie Ledger Live. Cieľom spoločnosti je zvýšiť mobilitu, pretože hardvérové peňaženky sa zvyčajne pripájajú cez USB, čo nie je príliš priateľské pre mobilné zariadenia. Ledger Nano X stojí 119 dolárov a je už k dispozícii na predbežnú objednávku na oficiálnej webovej stránke spoločnosti. Preprava je nastavená na začiatok marca. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

Japonský finančný regulátor by mohol schváliť krypto ETF

Japonská agentúra pre finančné služby zvažuje schválenie kryptofondov obchodovaných na burze, píše Bloomberg. Finančný regulátor v súčasnosti meria sektorový záujem o burzové kryptoobchody.

Táto správa sa objavila ani nie mesiac od toho, ako finančný regulátor odložil plány na schválenie kryptomenových ETF. V dôsledku toho sa regulačný orgán zriekol snahy o revíziu japonského zákona o cenných papieroch, čo by malo za následok zaradenie opcií na kryptomeny a futures na hlavné finančné burzy. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Dlho plánovaný hardfork Etherea nastane 16. januára

Konštantínopol je jedným z kľúčových medzníkov v pláne prechodu Etherea na verziu 2.0, ktorá presúva protokol z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS). Akonáhle sa aktivujú uzly, ktoré riadia Konštantínopol, nebudú kompatibilné s predchádzajúcou verziou Etherea. To bude mať za následok hardfork blokchainu. Vedúci tímu Etherea, Péter Szilágyi, predpovedá, že protokol sa rozdelí 16. januára, keď blockchain dosiahne blok 7,080,000.

Akonáhle dôjde ku aktivácii, na novej vetve budú fungovať uzly s najnovším softvérom. Staršie uzly, ktoré budú pokračovať v prevádzke na pôvodnom blockchaine, už nebudú kompenzované. Tokeny na starej vetve sa pravdepodobne stanú bezcennými. Na rozdiel od hardforkov, ktoré prinášajú dve rôzne kryptomeny, je táto kryptomena považovaná za „nespornú,” čo znamená, že komunita pravdepodobne prijme tento upgrade. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ).

Dubaj sa chce stať prvým blockchain Powered City do roku 2020

Keď premýšľame o Dubaji, myslíme si na životný štýl arabských miliardárov, na 6-hviezdičkové hotely a na mrakodrapy. Ale vedeli ste, že Dubaj má plány na to, aby sa stal v roku 2020 prvým blockchain mestom?

Generálny riaditeľ spoločnosti Smart Dubai, Dr. Aisha Bint Butti Bin Bishr, verí, že mesto je na čele úsilia, aby sa etablovalo ako blockchainové a kryptomenové epicentrum, a aby sa v nasledujúcich rokoch mohlo stať plne integrovaným smart blockchain mestom.

Spoločnosť Smart Dubai organizuje Global Blockchain Challenge, súťaž zameranú na nájdenie najinovatívnejších začínajúcich blockchain podnikateľov z celého sveta, a láka ich na to, aby pôsobili v Dubaji. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Čo čítať ďalej

Dobré správy – SVET sa nerúti do záhuby – Tu je 10 dôvodov!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance