[Správy] Bitcoin má veľkú šancu, hegemónia amerického dolára končí • Bitcoin ETF bude nakoniec schválený….

BITmarkets BITmarkets

[Správy] Bitcoin má veľkú šancu, hegemónia amerického dolára končí • Bitcoin ETF bude nakoniec schválený • Filipíny zavádzajú nový kryptoregulačný rámec • Huobi hlási dvojnásobný rast za minulý rok

Hegemónia amerického dolára končí, šancu má Bitcoin

Irán a Rusko nahradili v bilaterálnom obchode americký dolár svojimi národnými menami. Informovala iránska štátna agentúra Fars, citujúca iránskeho veľvyslanca Seyeda Reza Sajjadiho v Moskve. 

Návrh prechodu na rubeľ a rial vzniesol ruský prezident Dmitrij Medvedev na stretnutí s iránskym náprotivkom Mahmúdom Ahmadínežádom v Astane v Kazachstane na pôde Shanghai Cooperation Organization, uviedol veľvyslanec. Irán nahradil dolár vo svojom obchodovaní aj s Indiou, Čínou a Japonskom, informoval Fars. 

Na pozadí tejto udalosti stojí aj snaha ďalších štátov o vymanenie sa zo závislosti na USD v bilaterálnych obchodoch. Sú to krajiny ako napr. Čína, Turecko, India a v neposlednom rade EU. Zdá sa, a viacerí analytici sú o tom presvedčení, že proces dedolarizácie je už spustený. Znižovanie hegemónie dolára však môže mať pozitívny dopad na zvyšovanie vplyvu Bitcoinu (alebo inej kryptomeny) v medzinárodnom obchode. Je to ale dlhodobý proces a čas ukáže… Zdroj: https://www.bloomberg.com/  (v angličtine)

Bitcoin ETF bude nakoniec schválený, uviedol komisár SEC

Napriek predchádzajúcim neúspešným pokusom dôležitých hráčov pri registrácii ETF Bitcoin sa nakoniec splnia bezpečnostné štandardy požadované SEC na schválenie. Tak povedal Robert Jackson, jediný komisár pre demokraciu v SEC.  Jackson je presvedčený, že v blízkej budúcnosti bude existovať Bitcoin ETF, ale zdôraznil, že doteraz ani jedna žiadosť nedokázala SEC preukázať, že s Bitcoin ETF nemožno manipulovať. 

Podľa optimistického, ale opatrného komisára predchádzajúce žiadosti vykazovali dôležité nedostatky v súvislosti s ochranou likvidity, ochranou pred manipuláciou a rôznymi otázkami súvisiacimi so správcovskými službami, okrem iných právnych aspektov. Ako príklad uviedol návrh predložený bratmi Cameronom a Tylerom Winklevoss. Tento návrh vyvolal niekoľko obáv, týkajúcich sa možnosti manipulácie s trhom. Zdôraznil tiež, že bolo ľahké nájsť určité problémy s likviditou. Viac sa dočítate tu:  https://ethereumworldnews.com/  (v angličtine)

Filipíny zavádzajú nový kryptoregulačný rámec

Filipíny sa stali najnovšou krajinou, ktorá vydala regulačný rámec pre kryptomeny prostredníctvom Cagayan Economic Zone Authority (CEZA). Rámec stanovuje tri úrovne investícií a aktív, pričom každá klasifikácia podlieha rôznym úrovniam regulácie. 

Úroveň 1 zahŕňa aktíva a investície nepresahujúce 5 miliónov dolárov s platbou v digitálnych tokenoch. Úroveň 2 pokrýva investície vo výške 6 až 10 miliónov USD, zatiaľ čo úroveň 3 pokrýva investície presahujúce 10 miliónov USD. 

Tieto nové predpisy sú prvým krokom na robustnejší rámec pre blockchain a kryptomeny na Filipínach. Aj keď stále existujú problémy, ktoré je potrebné riešiť najmä v súvislosti s ICO. 

Prostredníctvom spolupráce regulačných orgánov s orgánmi činnými v trestnom konaní je možné navrhnúť právne predpisy tak, aby podporili a chránili kryptomenové spoločenstvo na Filipínach.  Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/  (v angličtine)

Huobi hlási 100 % rast za minulý rok, napriek medvediemu trhu 

Huobi, jedna z najdôležitejších kryptobúrz na svete, mala výborný výkon a nezastavil ju ani medvedí model kryptomarketu v roku 2018. Podľa tlačovej správy zo 7. februára 2019 kryptoburza zaznamenala v uplynulom roku 100 % nárast objemu obchodovania. 

Pritom na vrchole krízy v roku 2018 Huobi oznámila výrazné zníženie počtu svojich zamestnancov ako opatrenie na udržanie ziskovosti. Teraz tím Cointelegraph poukazuje na to, že odvtedy Huobi strojnásobila počet zamestnancov zo 400 na viac ako 1 300 aktívnych pracovníkov do roku 2019. 

Spoločnosť má pobočky v 12 krajinách sveta. V súčasnosti má dve paralelné platformy, ktoré takto fungujú z regulačných dôvodov. Prvá, Huobi Global slúži klientom po celom svete. Druhá, Huobi US je licencovaná a prevádzkovaná Holdco Inc a slúži obyvateľom USA. 

Je tiež dôležité poznamenať, že Huobi nedávno spustila krypto/fiat obchodovanie – 5. februára 2019; spoločnosť oznámila, že teraz jej používatelia môžu kúpiť Bitcoin, Ethereum a USDT za americké doláre. Viac sa dočítate tu:  https://ethereumworldnews.com/  (v angličtine)  https://ethereumworldnews.com/huobi-reports-100-growth-over-past-year/  

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI