[Správy] A16Z investoval 15 miliónov USD do stablecoinu • Coinbase zalistuje coiny bez poplatku • Google povolí kryptoreklamy…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Andreessen Horowitz (A16Z) investoval 15 miliónov USD do stablecoinu • Coinbase zalistuje coiny bez poplatku • Gemini pripravuje expanziu do Spojeného kráľovstva • Výskum hovorí, že kryptotrh je zrelý

Andreessen Horowitz (A16Z) investoval 15 miliónov USD do stablecoinu

Andreessen Horowitz oznámil 24. septembra investíciu jeho firmy vo výške 15 miliónov dolárov do spoločnosti MakerDAO, ktorá vydáva stablecoin DAI na báze Etherea. DAI je súčasťou decentralizovaného kreditného systému spoločnosti MakerDAO pre podniky a jednotlivcov. Stablecoin je krytý USD v pomere 1:1, ale funguje zásadne odlišne od porovnateľných projektov ako napríklad Tether (USDT).

Namiesto ponuky s miliardami dolárov na offshore bankových účtoch sa DAI token vytvára po tom, čo užívatelia uzamknú prebytok ETH v natívnom smart kantrakte. Protokol DAI zavádza ďalšie opatrenia, ako sú Target Rate Feedback Mechanism (TRFM) a Collateralized Debt Positions (CDP) s cieľom zabezpečiť, aby token držal hodnotu 1$ bez ohľadu na fluktuáciu ceny ETH.

Okrem finančných prostriedkov získava spoločnosť MakerDAO operačnú podporu od A16Z. Vrátane uľahčenia budúcich fáz financovania, komunitnej podpory na tri roky a technického know-how od osemdesiatich poradcov A16Z. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Coinbase zalistuje coiny bez poplatku

Kryptoburza Coinbase najnovšie informovala, že zmenila svoju politiku zalistovania mincí s cieľom zvýšiť ponuku kryptomien. Nová zmena pravidiel by mohla v budúcnosti viesť k výraznému zvýšeniu počtu mincí, pričom by sa Coinbase stala globálnym hráčom.

Odteraz môžu tvorcovia mincí prejsť na novú webovú stránku spoločnosti Coinbase a odoslať žiadosť o zaradenie do zoznamu bez zaplatenia poplatku. Aktíva sa už nebudú obmedzovať len na mince, ktoré sú v súlade s americkými predpismi, keďže aktíva môžu byť uvedené regionálne, ak sú v súlade s regionálnymi predpismi.

Coinbase v súčasnosti obchoduje s piatimi mincami – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic a Litecoin. Zmenou pravidiel by mohli byť potenciálne pridané do Coinbase stovky mincí, alebo tokenov. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Google povolí kryptoreklamy

Spoločnosť Google oznámila, že regulované kryptoburzy v Spojených štátoch a Japonsku, budú môcť od októbra uverejňovať reklamy na jej platformách. Tým sa odstránia niektoré obmedzenia, ktoré spoločnosť uvalila na kryptoreklamy v júni.

Spoločnosť Google uverejnila na svojich webových stránkach oznámenie týkajúce sa zmien v pravidlách na kryptoreklamy. Politika reklám Google pre finančné produkty a služby bude od októbra 2018 aktualizovaná tak, aby sa umožnila reklama kryptoburzám regulovaným v Spojených štátoch a Japonsku. Inzerenti budú musieť byť certifikovaní spoločnosťou Google pre konkrétnu krajinu, v ktorej budú uverejňovať svoje reklamy. Inzerenti budú môcť požiadať o certifikáciu po tom čo začnú v októbri platiť nové pravidlá. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Gemini pripravuje expanziu do Spojeného kráľovstva

Kryptoburza Gemini bratov Winklevossovcov, založená v NY, má záujem o potenciálnu expanziu cez Atlantik do Spojeného kráľovstva, píše Financial Times. Gemini naďalej skúma potenciálne jurisdikcie po celom svete a hoci nemá žiadne okamžité plány, avšak bude vždy hodnotiť príležitosti, ktoré umožnia svetovému hospodárstvu nakupovať, predávať a uchovávať digitálne aktíva regulovaným, bezpečným a kompatibilným spôsobom.

Potenciálny presun do Londýna by posunul Gemini v priamej súťaži s najväčšou americkou kryptoburzou, Coinbase. Táto spoločnosť nedávno oznámila, že začala poskytovať podporu libry šterlingom pre zákazníkov zo Spojeného kráľovstva v rámci viacerých platforiem. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Výskum hovorí, že kryptotrh je zrelý

Bitcoin a kryptomeny, známe svojou volatilitou, sa podľa výskumu uverejneného spoločnosťou Chainalysis zdajú byť celkovo stabilné. Výskum dospel k záveru, že pozorované menové agregáty vykazovali od mája do augusta extrémne stabilné správanie, pričom ceny BTC boli stabilné na 22% sledovaného obdobia

Výskumníci pripisujú toto správanie trhu vplyvu spriaznených investorov v oblasti kryptomien, ktorí sa, na rozdiel od roku 2017, stali viac rezistentnými voči ”senzačným novinkám” a tie už neovplyvňujú ceny tak ako predtým.

Štúdia verí, že účastníci trhu a investori v kryptotrhu mali pred rokom 2017 “odlišné presvedčenie a očakávania” v porovnaní s novšími investormi, ktorí ako sa zdá, “rekalibrovali” svoj pohľad na kryptotrh. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.