Litecoin prichádza s dôležitou aktualizáciou
Litecoin prichádza s dôležitou aktualizáciou. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

7 faktorov, ktoré sú nevyhnutné pre najbližší bull run • Chystá sa Litecoin na svoj halving v tichosti? • Ďalší známy investor sa obracia na Bitcoin • Bitcoin zo seba „striasol“ iné kryptomeny • Japonská centrálna banka varuje pred Librou • Až 820 miliónov vyzbieraných na kryptomenové startupy v prvej polovici 2019

7 faktorov, ktoré sú nevyhnutné pre najbližší bull run

Teraz tu nejdeme predpovedať ani tipovať žiadnu cenu. Ani čas, kedy by malo prísť k novému ATH alebo nič podobné. Ideme sa skôr zamyslieť, prečo by malo byť to aktuálne ATH prekonané a aké faktory by k tomu mohli dopomôcť. Jedným z veľmi často omieľaných dôvodov je BTC halving. Ten nás čaká už budúci rok a z minulosti vieme, akú má moc. Ďalším faktorom je napríklad stále hroziaca možnosť obchodnej vojny medzi Čínou a Amerikou. Tá by mohla donútiť investorov vyhľadať alternatívne typy investícií, akou je napríklad Bitcoin. Dôvodov masívneho rastu by však malo byť ešte viac.

Ak vás zaujímajú, neváhajte a kliknite na tento link: bitcoinist.com

Chystá sa Litecoin na svoj halving v tichosti?

Litecoin je aktuálne pomerne ticho. Žiadne extrémne výkyvy (o nič väčšie ako ostatné kryptomeny), žiadne pohyby oproti ostatným kryptomenám, ani nič podobné. Litecoin proste ide v tichosti s prúdom a pritom sa jeho halving rapídne blíži. Získava však tento fork Bitcoinu postupne silu, ktorú potom po spomínanom halvingu bude demonštrovať? Čaká nás raketa, ktorá dostane samotný Litecoin na jeho ATH? Ako to vyzerá z pohľadu technickej analýzy a kam nás posielajú grafy?

Ak vás zaujímajú odpovede na tieto otázky, tak odporúčam pozrieť nasledovný link: cryptoglobe.com

Ďalší známy investor sa obracia na Bitcoin

A je to tu. Už si pomaly začíname zvykať aj na to, že každý deň sa píše o novom strategickom, známom alebo top investorovi, ktorý sa rozhodol obrátiť na Bitcoin. To sa opäť udialo aj dnes, kedy sa známy investor Mark Mobius vyjadril, že Bitcoin ani zďaleka nevyzerá tak zle ako v minulosti. Sám sa v roku 2018 vyjadril, že rozsah škôd, aké spôsobí Bitcoin sa s tulip mániou nedajú ani porovnať. Teraz však výrazne mení rétoriku. Stále však verí, že zlato alebo akcie sú lepšou investičnou príležitosťou ako BTC.

Viac o jeho vyjadreniach sa dozviete na nasledujúcom odkaze: newsbtc.com

Bitcoin zo seba „striasol“ iné kryptomeny

Samozrejme, že nehovoríme o celkovej kapitalizácii jednotlivých kryptomien, ktorých sa Bitcoin zbavil už dávno. Teraz sa však Bitcoin akoby striasol ostatných kryptomien aj v korelácii. Podľa prieskumu, ktorý zverejnila kryptomenová burza Binance sa Bitcoin akoby odpojil od ostatných digitálnych aktív. Korelácia v poslednom kvartáli (2. kvartál roka 2019) medzi Bitcoinom a ostatnými kryptomenami bola najnižšia v histórii.

Ak chcete vedieť, čo za tým bolo a čo to znamená do budúcnosti, kliknite na tento link: cointelegraph.com

Japonská centrálna banka varuje pred Librou

A ďalšia veľká finančná inštitúcia vyjadruje strach z toho, čo by mohol priniesť stablecoin Libra. Aj napriek tomu, že Japonsko patrí nepochybne medzi kryptomenovo najvyspelejšie štáty, obavy z Libry sú naozaj veľké. Práve preto zaujala centrálna banka tohto štátu pomerne jednoznačný postoj. AML a KYC politiky a praktiky v spojení s kryptomenami a digitálnymi aktívami budú musieť byť jasne vyriešené, aby mohla Libra spokojne fungovať.

Viac o oficiálnych vyjadreniach a stanovisku Japonskej centrálnej banky voči Libre sa dočítate tu : btcmanager.com

Až 820 miliónov vyzbieraných na kryptomenové startupy v prvej polovici 2019

Rok 2019 bol voči kryptomenám zatiaľ veľmi pestrý. Až viac ako 820 miliónov dolárov bolo vyzbieraných na rôzne začínajúce projekty spojené s kryptomenami. Väčšina z nich bola spojená hlavne s technológiou blockchain, čo jednoznačne poukazuje na to, že záujem o túto technológiu neutícha. Investície tohto typu sa však stále pokladajú za pomerne riskantné. Aj napriek tomu sú však investori ochotní riskovať, pretože vidia v blockchaine potenciál a risk vnímajú ako v tomto smere ako vhodný.

Viac o tejto téme sa dozviete na linku nižšie: dailyhodl.com

Čo čítať ďalej?

Ako sa obchoduje indikátor „Magda“ – MACD – Denník 3. týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.