Ethereum 2.0 test verzia je spustená, zdroj: shutterstock.com/4K_HEAVEN

Veľmi zaujímavá klebeta sa začala šíriť kryptomenovým svetom koncom tohto pracovného týždňa. Podľa niekoľkých zdrojov by burza CME (Chicago Mercantile Exchange) mohla čoskoro začať poskytovať ETH Futures produkty. Išlo by tak o druhú kryptomenu, pri ktorej by bola možnosť zakúpiť si ju pomocou finančného produktu „futures.“

Pripravuje sa CME na spustenie nového kryptomenového futures?

Chicago Mercantile Exchange je nepochybne jedna z najväčších búrz poskytujúcich kryptomenové produkty (hoci jej zameranie pochopiteľne nie sú iba kryptomeny). V objemoch nákupov a predajov Bitcoin futures nemá CME takmer žiadnu konkurenciu. A tak sa niet čomu čudovať, že sa táto burza začína zaujímať aj o druhú najväčšiu kryptomenu, Ethereum.

Údajne sa mala táto burza rozhodnúť pridať itBit Exchange do zoznamu kryptomenových búrz, od ktorých čerpajú dáta. Táto Newyorská kryptomenová burza  tak mala byť pridaná napríklad ku Krakenu alebo Bitstampu.

Ak chcete byť stále up-to-date so všetkými správami a novinkami z kryptomenového sveta, kryptomagazín.sk je tu pre vás!

CTFC Ethereum Futures nebude oponovať

Výbornou správou pre CME je, že CFTC (Commodity and Futures Trading Commision) by s pridaním Ethereum Futures nemali mať žiadny problém. Tento regulátor totiž vidí Ethereum ako celosvetovo rozšírený a preto v ňom nevidí taký potenciálny risk ako pri iných kryptomenách. Pre CFTC je stále najväčším problémom pri kryptomenách obrovská miera manipulácie spojená s veľkou volatilitou na trhoch.

Avšak pri Ethereu by malo CFTC upokojovať najmä to, že jeho decentralizácia stále rastie. Rovnako malo Ethereum docieliť rôzne „open market characteristics“ (charakteristiky aktíva obchodovaného na otvorených trhoch), ktoré trhy s futures musia zaručovať.

Jeden z anonymných zdrojov z tohto sektora sa na túto tému vyjadril nasledovne.

„Myslím si, že toto je príprava na Ether Futures, pretože takto musí CME upraviť odolnosť ich indexov.“

Záver

Uchyľovať sa k nejakým záverom by teraz ešte vôbec nebolo vhodné. Ide totižto iba o prvý náznak toho, že Ethereum Futures by tu mohli vôbec niekedy byť. Bez vetra sa však ani lístok nepohne, takže možno Chicago Mercantile Exchange skutočne začala uvažovať o spustení tohto finančného produktu na druhej najväčšej kryptomene.

Zdroj:
coingape.com

Čo čítať ďalej?

Ethereum 2.0 sa blíži – Vývojári uzamkli špecifikácie pre budúci proof of stake blockchain

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.