[Správy] Bitcoin White Paper nám dal slobodu – nevracajme to späť • Pracovný kryptotrh naďalej rastie…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin White Paper nám dal slobodu – nevracajme to späť • Kryptotrh práce naďalej rastie • Bank of Japan neuvažuje o vydávaní vlastnej kryptomeny • Visa integruje opensource blockchain pre B2B platby • OxyMonster, dealoval drogy za krypto na Dark Webe, dostal 20-rokov

Bitcoin White Paper nám dal slobodu – nevracajme to späť

To hovorí Charlie Shrem, jeden z prvých Bitcoin podnikateľov, bývalý zakladateľ spoločnosti BitInstant a spoluzakladateľ kryptografickej spravodajskej služby CryptoIQ. Táto myšlienka je súčasťou série názorov Bitcoin at 10: The Satoshi White Paper “CoinDesk”. Charlie povedal:

”Desať rokov po tom, ako Satoshi publikoval Bitcoin White Paper, ktorý nám dal náladu a explóziu inovácie, ktorú spustil, som naďalej ohromený jeho transformačnou silou.”

Peniaze sú zásadnou súčasťou života a hrajú obrovskú úlohu v dobrom a zlom. Bitcoin je prebudený spiaci obor, pretože zásadne a navždy zmenil peniaze, a čo je dôležitejšie, miesto pre peniaze. Všetci vieme, že peniaze sú súčasťou človeka. Ak by peniaze neexistovali, vytvorili by sme si ich.

Takže v istom zmysle nie je Bitcoin pre peniaze nič nové. Ľudia vždy inovujú a Bitcoin je ďalším logickým krokom. Je to odpoveď ľudí dlho uväznených systémom, ktorý ich postavil do značnej nevýhody v porovnaní s mocnými. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v AJ)

Kryptotrh práce naďalej rastie

Kalifonská spoločnosť ktorá prevádzkuje webový portál pre prijímanie nových zamestnancov a zverejnila správu oddelenia ekonomického výskumu, ktorá ukazuje nárast dopytu po talentoch v odvetví kryptomien. Pričom počet pracovných miest v USA ročne narástol o 300 percent. Pokračujúci rast voľných pracovných miest naznačuje, že blockchain zamestnávatelia majú naďalej dôveru v trhovú príležitosť a pokračujú v dlhodobých investíciách do svojich tímov.

New York City a San Francisco vedú ako najlepšie lokality, v ktorých nájdu prácu v americkom kryptopriemysle. Mimo USA sú to Londýn, po ňom nasleduje Singapur, Toronto a Hongkong.

Medzi prvých 15 spoločností, ktoré hľadajú nových pracovníkov, spoločnosť Consensys a IBM sú na čele zoznamu. Coinbase je na treťom mieste. Ďalšie známe mená ako Kraken, Circle, Bitgo a Abra sú tiež v tomto zozname. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Bank of Japan neuvažuje o vydávaní vlastnej kryptomeny

Zdá sa, že niektoré dôležité orgány v Japonsku znižujú očakávania týkajúce sa pozitívnych účinkov virtuálnych mien. Zástupca guvernéra Bank of Japan Masayoshi Amamiya povedal, že nie je jasné, či by virtuálne meny mohli zlepšiť menovú politiku plánovanú centrálnymi bankami. Zároveň uviedol, že banka nemá v úmysle vytvoriť národnú virtuálnu menu.

Amamiya povedal, že väčšina investorov ich používa nie ako platobný prostriedok, ale ako investičný nástroj. Je ale dôležité spomenúť, že existujú aj výnimky. Napríklad spoločnosť Ripple spolupracuje s mnohými rôznymi centrálnymi bankami a finančnými inštitúciami, ktoré chcú znížiť náklady a zvýšiť efektívnosť pri riešení cezhraničných platieb. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Visa integruje open-source blockchain pre B2B platby

Visa integruje open-source blockchain kód z Hyperledger Fabric pred komerčným spustením svojej vlastnej blockchainj služby pre podnikové platby v prvom kvartáli 2019. Visa B2B Connect je blockchain platforma platobného giganta, ktorá umožňuje cezhraničné platby medzi podnikmi, je partnerom spoločnosti IBM na integráciu vývoja platformy Hyperledger Fabric s otvoreným zdrojovým kódom.

Táto služba tokenizuje informácie o účastníkovi vrátane čísiel účtov a ďalších citlivých údajov s jedinečným identifikátorom na uľahčenie a zrýchlenie transakcií. V podstate sú cezhraničné korporátne transakcie odosielané cez B2B Connect z banky pôvodu, priamo príjemcovi v banke príjemcu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

OxyMonster, dealoval drogy za krypto na Dark Webe, dostal 20-rokov

Americký okresný sudca Robert Scola uložil 20-ročný trest odňatia slobody 36-ročnému Gal Valleriusovi, ktorý je tiež známy ako “OxyMonster” na drogovom centre Dream Market. Vo svojom priznaní Vallerius pripustil, že predával drogy ako oxykodón, heroín, kokaín, fentanyl a Ritalin výmenou za kryptomeny, vrátane Bitcoinu. Bolo mu zabavených viac ako 700 000 USD, v kryptomenách, ktoré teraz prepadnú vláde. Čo sa stane s týmito zhabanými a ďalšími kryptomenami? Budú predané v aukcii? Avšak v čase, keď spravodajské oddelenie USA vyšetruje možnú manipuláciu s cenami kryptomien, je pravdepodobné, že vláda bude tieto kryptomeny držať ešte dlhú dobu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.