[Správy] Bitcoin ETFs sú „hrozný nápad” • Dominancia Bitcoinu je stále silnejšia a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin ETFs sú hrozný nápad” • Dominancia Bitcoinu je stále silnejšia • Binance spúšťa masívny program inkubátorov • Kryptodebetná karta získala povolenie FCA v UK • Bank of America (BofA) požiadala o ďalší blockchain patent

Bitcoin ETFs sú hrozný nápad”, hovorí Andreas Antonopoulos

Advokát Bitcoinu, Andreas Antonopoulos, povedal svoj názor na ETF Bitcoin. Najprv vysvetlil koncept ETF ako fondu, ktorý má správcu alebo manažéra a ktorý je podobný akciám. V prípade nástrojov Bitcoin ETF je nástrojom fond, ktorý vlastní Bitcoiny a s akciami je možné obchodovať prostredníctvom bežných sprostredkovateľských účtov na burze cenných papierov.

Kryptomenová komunita oceňuje nevyhnutný príchod ETF ako kľúčovú udalosť, ktorá výrazne zvýši hranicu trhu s kryptomenami a v podstate zachráni kryptomenových investorov a obchodníkov z aktuálneho medvedieho trhu. Pričom vo svojom videu Antonopoulos nijako neurčuje, čo vidí ako nebezpečenstvo ETF pre Bitcoin.

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Dominancia Bitcoinu je stále silnejšia

Za posledných 24 hodín sa cena Bitcoinu zvýšila zo 6 400 USD na 6 700 USD, čo zaznamenalo slušný nárast denného objemu. Kapitalizácia kryptového trhu sa zvýšila z 210 miliárd dolárov na 215 miliárd dolárov v priebehu dvojdňového obdobia. Avšak Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a EOS uzatvárali deň s iba o 0,3 až 1 percentným nárastom. V predchádzajúcich správach portál CCN poznamenal, že index dominancie BTC, ktorý je dôležitou metrickou metódou na meranie krátkodobého rastu a hybnosti altcoinov ukázal, že v posledných siedmich dňoch sa index dominancie BTC zvýšil z 51 percent na 53,6 percenta.

Za bežných okolností majú altcoiny tendenciu preukázať 10 až 20 percentný nárast, ak sa zvýši hodnota BTC o 3 až 5 percent. Tento týždeň však altcoiny nedokázali zaznamenať veľké vzostupné pohyby.

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Binance spúšťa masívny program inkubátorov

Binance, najväčšia kryproburza na svete, chce podporovať kryptoenvironment, dokonca aj tak, že pomôže vybudovať konkurenčné spoločnosti. V rámci tohto úsilia burza oznámila rozsiahly program inkubátorov. Program sa nazýva Binance Labs Incubation Program. Princíp je ten, že Binance Labs si každý štvrťrok vyberie 8 až 10 sľubných začínajúcich podnikov. Každému bude poskytnutých 500 000 dolárov. Financovanie bude pokrývať náklady na dopravu, bývanie a ďalšie vývojové náklady, keď začínajúci vývojári vycestujú do San Francisca, na obdobie 10 týždňov. Binance poskytne začínajúcim podnikom mentorstvo a usmerňovanie pri nespočetných témach týkajúcich sa odvetvia kryptomien a blockchainu.

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Kryptodebetná karta získala povolenie FCA v UK

Poskytovateľ platobných kariet, Wirex, získal prevádzkovú licenciu od Financial Conduct Authority (FCA) Spojeného kráľovstva. Pod názvom E-money License môžu príjemcovia certifikátu slobodne pôsobiť v 23 krajinách Európskej únie a vydávať osobné medzinárodné bankové čísla, legálne bankomatové karty, výmenné služby a držať klientske finančné prostriedky na oddelených účtoch mimo firemných účtov.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Bank of America (BofA) požiadala o ďalší blockchain patent

Druhá najväčšia banka USA, Bank of America (BofA), požiadala o ďalší blockchain patent na vývoj bezpečného blockchain systému na ukladanie dát. Patent, nazvaný Blockchain Encryption Tags”, opisuje systém zaznamenávania a ukladania firemných transakcií súvisiacich s kryptomenami.

V patentovom dokumente banka predstavuje systém, ktorý obsahuje zariadenie s procesorom, ktorý najskôr prijíma súbor dátových prvkov a potom získa šifrovací kľúč. Zariadenie ďalej spája šifrovací kľúč s vytvorenou mapou šifrovaných prvkov, aby vytvoril a potom šifroval značku tvorcu”, ktorá je potom ďalej vložená a uverejnená v prvom bloku blockchainu.

Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI