[Správy] • Bitcoin je vraj matkou všetkých podvodov • Čistky na Facebooku pokračujú •

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin je vraj matkou všetkých podvodov • Čistky na Facebooku pokračujú • Bithumb spúšťa dva kryptoindexy • Liquid Network pre veľké Bitcoin platby sú v prevádzke • Crypto Finance je prvá kryptoplatforma schválená švajčiarskym regulátorom

Bitcoin je matkou všetkých podvodov, hovorí vplyvný ekonóm

Nouriel Roubini, vplyvný globálny ekonóm bol prizvaný na vypočutie v “Exploring the Crypocurrency and Blockchain Ecosystem”, organizovanom Výborom amerického senátu pre bankovníctvo.

Počas svojho vypočúvania Roubini označil Bitcoin za matku všetkých podvodov a neustále pripomínal, že len zločinci používajú kryptomeny, že ťažba je pre životné prostredie zlá, decentralizácia je absurdná, že väčšina tokenov je nezhodná s cennými papiermi (v čom asi jedinom má pravdu) a že tokeny posúvajú spoločnosť späť do kamenného veku, že blockchain nie je o nič lepší ako tabuľky… Viac sa dočítate tu:  https://www.cnbc.com/ (v AJ)

Čistky na Facebooku pokračujú

Nathaniel Gleicher, vedúci Cybersecurity Policy, a produktový manažér Oscar Rodriguez oznámili:

“Dnes odstraňujeme 559 stránok a 251 účtov, ktoré neustále porušujú naše pravidlá proti spamu a koordinovanému neoprávnenému správaniu.”

Množia sa však hlasy, že táto cenzúra sa zdá byť politicky motivovaná a že sa Facebook snaží manipulovať s výsledkami nadchádzajúcich volieb. Avšak takéto správanie sa Facebooku môže byť konečným katalyzátorom masového prijatia platformy odolnej voči cenzúre na internete, napríklad v rámci siete Bitcoin Cash. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/  (v AJ)

Bithumb spúšťa dva kryptoindexy

Bithumb, najväčšia kryptoburza v Južnej Kórei /podľa objemu obchodov/ spustila dva kryptoindexy – BTMI a BTAI.

BTMI sa vypočítava na základe všetkých kryptomien uvedených na Bithumb, zatiaľ čo BTAI berie do úvahy len všetky ne-bitové kryptomeny uvedené na burze. Cieľom je poskytnúť celkový pohľad na zmeny cien na trhu s kryptomenami a druhý pohľad na zmeny cien na trhu v koši bez Bitcoinu. Bithumb začal počítať s BTCI 1. júla a aktualizuje sa každých 10 sekúnd. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Liquid Network pre veľké Bitcoin platby sú v prevádzke

Spoločnosť Blockstream oznámila spustenie svojho Liquid Networku. Liquid je popisovaný jeho tvorcom ako “sieť devízových vyrovnaní” a je doplnkom Lightning Networku. Avšak, zatiaľ čo Lightning je navrhnutý pre mikroplatby, Liquid je navrhnutý na uľahčenie rýchleho a spoľahlivého prenosu veľkých objemov hodnôt.

Liquid umožňuje stranám posielať finančné prostriedky do akéhokoľvek miesta určenia bez toho, aby bolo potrebné vopred zriadiť kanály. Pričom Liquid Bitcoin môžete ukladať v hot aj cold peňaženkách. Liquid má tiež schopnosť pridávať Lightning ako druhú vrstvu, takže tieto dve technológie sa medzi sebou dopĺňajú

Na rozdiel od Lightningu, čo je sekundárna vrstva, Liquid bol postavený ako sidecoin Bitcoinu. Umožňuje používateľom vymeniť mince z hlavného blockchainu do svojho bočného reťazca v parite 1-to-1. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinmagazine.com/ (v AJ)

Crypto Finance je prvá kryptoplatforma schválená švajčiarskym regulátorom

Spoločnosť Swissinfo informuje o tom, že spoločnosť Crypto Finance získala regulačný súhlas od Švajčiarskeho úradu pre dohľad nad finančným trhom (FINMA). Platforma Crypto Fund má teraz licenciu na správu kryptoaktív. Jan Brzezek, CEO spoločnosti vysvetlil vplyv tohto schválenia na podnikanie:

”Teraz sme plnohodnotným členom regulovaného, zavedeného finančného systému. FINMA má náročné normy, ktoré oceňujú regulačné orgány na celom svete.”

Tím Crypto Finance vkladá nádeje do budúcnosti a verí, že toto je začiatok preklenutia priepasti medzi takzvaným skutočným svetom a jeho kryptonáprotivkom. Veria, že rovnako ako v odvetví hedžových fondov bude trvať dva alebo tri roky, kým sa ľudia presvedčia, aby investovali do tejto triedy aktív. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.