Mesiac v krypte – The Wall Street Journal “spustil” vlastnú kryptomenu – Bitcoin zažíva únavu z predaja …

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Jeden z najslávnejších svetových denníkov The Wall Street Journal spustil vlastnú kryptomenu, ktorú vzápätí zrušil, stále viac expertov tvrdí, že Bitcoin čaká rast, Gemini vytvorila stablecoin – prvú úplne regulovanú kryptomenu s poistením, Google upúšťa od plošného zákazu reklám na kryptomenové burzy a ambiciózny Tether v problémoch. Trh kryptomien v poslednej dobe získava stabilitu, ale nevyhol sa kontroverziám.

Kryptomeny čaká rast. Teda aspoň podľa stále silnejúceho počtu odborníkov a významných osôb svetového finančného trhu. Michael Novogratz, zakladateľ investičnej skupiny Galaxy Digital, na summite Yahoo Finance prehlásil, že je pevne presvedčený, že kryptomeny už dosiahli svoje cenové dno. Trh vraj podľa jeho slov zažíva “únavu z predaja”. Ďalej dodal, že Bitcoin je v súčasnej dobe na vzostupe.

“Tvrdenie Michaela Novogratza a ďalších investičných expertov potvrdzuje aj našu dlhodobú predpoveď. Už niekoľko mesiacov sa takzvaným “medveďom”, teda špekulantom na pokles, stále nepodarilo preraziť oblasť okolo 6000 dolárov. To poukazuje na zmenu trendu a Bitcoin v nasledujúcich mesiacoch veľmi pravdepodobne čaká rast,”

hovorí Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

The Wall Street Journal spustil vlastnú kryptomenu, ktorú vzápätí zrušil

Steven Russolillo, reportér denníka The Wall Street Journal, vydal pred niekoľkými dňami krátky dokument, v ktorom založil kryptomenu WSJCoin, aby lepšie porozumel svetu kryptomien a blockchainu. Jej úspech u investorov sa ale znepáčil vedúcemu oddelenia Štandardov a etiky Nealovi Lipschutzovi, a tak bol WSJCoin zrušený. Žurnalistika a kryptomeny ale nemusia dlho zostať oddelené. Generálna riaditeľka spoločnosti Bitpesa, Elizabeth Rossiello, verí, že kryptomeny môžu pre mediálne domy predstavovať cenný zdroj príjmov. Tiež podotýka, že systémy platieb za spravodajský obsah, tzv. “paywally”, v USA mnohokrát neakceptujú zámorské kreditné karty a platby pomocou kryptomien by tento problém jednoducho vyriešili.

Prvá úplne regulovaná kryptomena s poistením

Populárna kryptomenová burza Gemini, založená bratmi Winklevossovými, spúšťa prvú úplne regulovanú kryptomenu krytú v pomere 1:1 k doláru (tzv. stablecoin) s názvom Gemini Dollar. Jej základom bude blockchain Etherea. Gemini získala oficiálnu licenciu od ministerstva financií štátu New York, čo by malo riešiť hlavný problém stablecoinov, ktorým je dôveryhodnosť.

„Už od svojho vzniku kryptomeny čelia otázke dôveryhodnosti. Vytvorenie regulovanej kryptomeny, ktorá bude naviazaná vo fixnom pomere na americký dolár, je správnym krokom k získaniu stability a pozitívnym signálom pre investorov. Tento krok by mal tiež zabrániť kontroverziám, ktoré prebiehajú okolo konkurenčnej meny Tether. Tá už niekoľko mesiacov čelí obavám, že Tethery nie sú kryté reálnym dolárom. Gemini sa navyše minulý týždeň podarilo získať poistenie ich digitálnych aktív, vrátane práve novovydaného stablecoinu,”

dopĺňa Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Google ustupuje od zákazu reklamy na kryptomenové burzy

Technologický gigant Google oznámil, že sa od októbra chystá v USA a Japonsku opätovne spustiť podporu reklám na kryptomenové burzy. Tentokrát však pôjde iba o regulované subjekty, ktoré budú musieť prejsť detailným prieskumom a získať povolenie od samotného Googlu. Google ako najväčší poskytovateľ reklamy na internete zakázal reklamy na kryptomeny na začiatku tohto roku, na čo trhy zareagovali poklesom. Pozvoľný obrat síce vyvoláva mnoho otázok, ale zároveň značí stabilizáciu trhu a návrat dôvery v kryptomeny.

Grayscale rozširuje svoju ponuku

Jeden z najväčších investičných fondov so zameraním na kryptomeny, Grayscale, rozšíril svoju ponuku investícií pre kvalifikovaných investorov o možnosť priamej investície do kryptomeny Horizen (ZEN). Tá sa tak zaradí po boku Bitcoinu, Bitcoin Cash, Etherea, Litecoinu, Ripplu a Zcash. Generálny riaditeľ Grayscale Barry Silbert sa k situácii vyjadril nasledovnými slovami:

“Náš investičný tím sa zameral na túto kryptomenu z dôvodu jej anonymity, v ktorej vidíme veľký potenciál a budúcnosť.”

Tento článok nám bol zaslaný Kryptofondom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.