Spoločnosť UPS získala miliardovú zákazku. Prebrala ju FedExu

  • Spoločnosť UPS získala zákazku na leteckú prepravu pre poštu USA.
  • Túto službu vykonávala firma FedEx viac ako 20 rokov.
Novinky UPS prebral zákazku FedExu
UPS prebral zákazku FedExu. Zdroj: shutterstock.com/Carlos Yudica
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zásielková spoločnosť United Parcel Service (UPS) sa stane primárnym poskytovateľom leteckej nákladnej dopravy pre poštovú službu Spojených štátov amerických (USPS) po tom, ako konkurenčný FedEx oznámil ukončenie svojho viac ako 20-ročného partnerstva s poštovou službou. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Finančné podmienky zmluvy neboli zverejnené, ale UPS uviedla, že ocenenie bolo „významné”.

USPS bola najväčším zákazníkom leteckého expresného segmentu spoločnosti FedEx, aj keď jej platby klesali po tom, čo poštová služba presunula listy a balíky z lietadiel do úspornejších nákladných vozidiel.

FedEx uviedol, že je pripravený odstúpiť od partnerstva, ak sa podmienky existujúcej zmluvy, ktorej platnosť vyprší 29. septembra 2024, nezlepšia. Tento krok sa považuje za dočasný neúspech pre FedEx, ktorý už čelí poklesu dopytu v celom odvetví aj boju s odborovým zväzom pilotov.

Spoločnosť verí, že jej ziskovosť sa vo fiškálnom roku 2025 zlepší vďaka plánom na znižovanie nákladov a štíhlejšiu prevádzkovú štruktúru. Spoločnosť FedEx tiež oznámila, že uskutoční úpravy vo svojej sieti, aby nahradila stratu zmluvy, ktorá jej priniesla ročný obrat takmer 2 miliardy dolárov (1,85 miliardy eur).

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

FedEx bude prepúšťať

Až 300 pilotov spoločnosti FedEx by však mohlo prísť o prácu po skončení zmluvy.

„Zmluvné strany neboli schopné dosiahnuť dohodu o vzájomne výhodných podmienkach na predĺženie zmluvy,” uviedol FedEx v pondelok v podaní na burzu cenných papierov.

Platby USPS pre FedEx sa vo fiškálnom roku 2022/23 znížili na približne 1,7 miliardy dolárov z 2,4 miliardy dolárov vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil v septembri 2020.

Poštová služba USPS sa tiež snaží znížiť náklady a reorganizuje svoje operácie. Presúva svoje distribučné centrá bližšie k ľuďom, čo znamená, že potrebuje menej leteckých služieb a viac zásielok prepravuje po zemi.

Prečítajte si aj: Obľúbený čínsky e-shop má v Európe problémy. Prídeme o neho?