this is bitcoin!

Bitcoin bol ešte pred pár rokmi iba malý internetový projekt, ktorý takmer nikto nebral vážne. Vlády a investori začali dávať pozor až v roku 2017, keď z ničoho nič vystrelil z 1000 na 20 000 $. Mnoho ľudí vtedy Bitcoin ešte označovalo za bublinu, a čiastočne mali pravdu. V nasledujúcom roku jeho hodnota padla na 3200 $. To však bol iba začiatok.

Záujem inštitucionálnych investorov a veľkých hráčov z tradičných trhov vyhnal jeho cenu na nové historické maximum. Kapitalizácia Bitcoinu (hodnota všetkých mincí v obehu) momentálne dosahuje 1 bilión dolárov (1000 miliárd), čo z neho robí štvrtú najväčšiu menu na svete. Štvrté miesto zdieĺa s Japonským jenom

Bitcoin je siedmou najväčšou menou na svete. I keď, má to háčik

Teda… ak porovnávame hodnoty M1 peňažnej zásoby, teda objem fyzických peňazí, bankových účtov a ďalších priamych disponibilných zdrojov peňazí. Do M1 sa nepočítajú napríklad peniaze na termínovaných účtoch.

Ak teda porovnáme M1 peňažnú zásobu rôznych mien, Bitcoin zaujíma naozaj pekné siedme miesto, hlási web ambcrypto.

  1. US $6.7 bilióna
  2. EUR $1.7 bilióna
  3. CNY $1.2 bilióna
  4. BTC #1 bilión
  5. JPY $1 bilión
  6. CHF $0.8 bilióna
  7. INR $0.6 bilióna

Ak Bitcoin zdvojnásobí svoju hodnotu, stane sa druhou najväčšou menou na svete! Tam však jeho rast  rozhodne nemusí skončiť. V USA sa totiž hrá úplne iná menová partia. Budúci prezident Joe Biden plánuje vrámci boja proti ekonomickej kríze do obehu v priebehu jediného roka vypustiť neuveriteľných 7 biliónov dolárov.

StormGain

Zistite viac: Príbeh o tom, ako Joe Biden zničí dolár a euro – Týka sa to aj vás a tu je riešenie!

Bitcoin bude v roku 2021 naďalej rásť

To je pre Bitcoin bullish správa, keďže časť týchto peňazí sa naleje práve do tejto kryptomeny. Aj najväčší investiční makléri totiž radia investovať aspoň časť portfólia práve do BTC, a záujem inštitúcií nikdy nebol väčší.

Chcete dať nejaké eurá či koruny do Bitcoinu? Odporúčame využiť burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien a kvalitné služby.
Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky.

Ak chcete vedieť viac o Bitcoine, určite odporúčame prečítať si naše zhrnutie minulého týždňa, ktorý bol naozaj plodný. Počas posledných siedmich dní sa toho stalo viac, než za pol roka:

SPRÁVY – Hladina 50 000 $ dvakrát odolala a inštitúcie nakupujú ako divé

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre