Slováci si čoskoro prilepšia. Státisíce z nich dostanú pekné peniaze navyše

  • Zamestnaní Slováci dostanú od septembra peniaze navyše.
  • Ministerstvo práce chystá úpravu výšky stravného.
Novinky Zamestnaní Slováci si od septembra prilepšia
Zamestnaní Slováci si od septembra prilepšia. Zdroj: shutterstock.com/Luis Molinero/Gorodenkoff
BITmarkets BITmarkets

Vláda Slovenskej republiky zvažuje ďalšie zvýšenie stravného, čo je skvelá správa pre statisíce zamestnancov po celej krajine. Po nedávnych úpravách, ktoré už priniesli zvýšenie hodnoty stravných lístkov v minulom roku, sa teraz diskutuje o ich ďalšom navýšení. O téme informovala RTVS.

Slováci sa za stravné nenajedia

Na Slovensku je stravné dôležitým prvkom pracovných podmienok, ktorý priamo ovplyvňuje životnú úroveň a pohodu zamestnancov. Výška sumy stravného lístka však v súčasnosti často ani zďaleka nepokrýva cenu bežného obeda v reštaurácii.

Minimálna výška stravného

Po tom, čo v minulom roku stravné stúplo dvakrát, je dnes jeho minimálna hodnota 5,85 eura. Vláda navrhuje túto sumu navýšiť už od septembra. Po novom by mala dosahovať úroveň 6,23 eura.

 

Adela Provazníková z Asociácie hotelov a reštaurácií SR vysvetlila:

Momentálne sa priemerná cena obedového menu na Slovensku pohybuje od 5,80 asi do 14 eur. Závisí to od lokality mesta aj od triedy zariadenia. Teoreticky sa dá najesť sa v cene stravného, ale musíte dobre hľadať.

Firmy, ktoré sídlia v lukratívnych lokalitách, v ktorých okolí sa nachádzajú gastro prevádzky vyššej cenovej kategórie, vlastne neposkytujú zamestnancom možnosti pre stravovanie.

Podľa ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny sa momentálne pracuje na návrhu, ktorý by zvýšil sumu stravného, a to kvôli pokračujúcemu rastu životných nákladov. Toto rozhodnutie je súčasťou širšej stratégie vlády na zlepšenie pracovných podmienok a zabezpečenie dôstojnej životnej úrovne pre všetkých pracujúcich.

Nová výška stravného

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: RTVSTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.