Slováci chcú zbohatnúť vďaka „tajnému triku”. Polícia radí, ako neprísť o peniaze

  • Na sociálnych sieťach sa to podvodmi len tak hemží.
  • Polícia varuje Slovákov, že netreba veriť ani prezidentovi.
Novinky Polícia varuje pred podvodmi s prezidentom
Polícia varuje pred podvodmi s prezidentom. Zdroj: shutterstock.com/mikeledray/Victoria 1
BITmarkets BITmarkets

Vrece s podvodnými ponukami je doslova bezodné. Útočníci skúšajú kadejaké finty, ako ľudí obalamutiť. Súčasťou podvodných príspevkov na internete sa stal aj prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Tvár nového prezidenta sa objavuje na sociálnych sieťach už dlhšiu dobu vo fiktívnom článku, ktorí prináša „tajné metódy na zbohatnutie”. Polícia Slovenskej republiky radí Slovákom, ako môžu ľahko odhaliť, že senzácia, o ktorej práve čítajú, je vlastne len podvod, ktorý sa ich snaží pripraviť o peniaze.

Polícia varuje, že na Slovensku sa to podvodmi len tak hemží

Slovenská polícia vo svojom príspevku na Facebooku upozorňuje, že „Sezóna zaručených tipov na zbohatnutie je v plnom prúde: Podvodníci opäť zneužívajú tváre politikov a logá médií.”

Podvodníci zneužívajú tváre celebrít a politikov

Na sociálnych sieťach sa už dlhé mesiace zobrazujú príspevky, ktoré Slovákov lákajú na tajné metódy ako zbohatnúť, ktoré prezradili známe osobnosti, keď si mysleli, že kamery sú vypnuté. Podvodníci zneužili tváre celebrít, hercov aj politikov, aby prilákali pozornosť, čo najväčšieho počtu Slovákov.

 

Aktuálne podvodníci mätú Slovákov hláškou, že „bezprecedentné odhalenie” Petra Pellegriniho v živom vysielaní pobúrilo aj Národnú banku Slovenska.

Polícia upozorňuje, aby Slováci nenaleteli na plytké triky podvodníkov, ktoré sa dajú veľmi ľahko odhaliť.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Polícia SRTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.