Skupina G20 diskutuje o novom kryptomenovom regulačnom rámci

Novinky Kryptomeny a regulácie
Kryptomeny a regulácie. Zdroj: shutterstock.com/Sudarshan Jha/PradeepGaurs
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny podliehajú čoraz väčším kontrolám zo strany regulačných orgánov. V súčasnosti skupina G20 diskutuje o globálnom rámci pre digitálne meny, uviedla indická ministerka financií Nirmala Sitharaman. Podľa správy News Bitcoin má tento rámec pomôcť riešiť problémy súvisiace s kryptomenami.

Kryptomeny budú podliehať globálnej regulácii

Nirmala Sitharaman poskytla na tohtoročnom Global Fintech Fest v Bombaji informácie o trvajúcich diskusiách na témy globálneho regulačného rámca pre digitálne meny. Kryptomeny sú údajne hrozbou, ale aj príležitosťou pre celý svet. Ministerka však upozornila, že existuje čoraz viac novších spôsobov, akými sa robia útoky práve cez trh kryptomien.

India ako súčasná predsednícka krajina G20 mala už skôr v pláne regulovať kryptomeny. Ešte v roku 2019 úrady predložili návrh zákona, no nikdy sa nedostal do parlamentu. Riešenie problematických otázok v tomto sektore však nie je možné vyriešiť iba lokálne. Je potrebná globálna koordinácia. Minulý mesiac India predložila návrhy na zavedenie globálneho regulačného rámca.

Kryptomeny možno iba regulovať

Kryptomeny možno iba regulovať. Zdroj: Shutterstock.com/Burdun Iliya

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Tlak na kryptomeny v USA sa stupňuje

Už skôr sme informovali o tom, že G20 zvyšuje tlak zameraný na kryptomeny. Rada pre finančnú stabilitu (FSB) skupiny G20 poskytla 9 odporúčaní zameraných na kryptomenový trh pre orgány, ktoré stanovujú normy v jednotlivých štátoch. Cieľom prísnejšej regulácie je čo najviac eliminovať kryptomenové podvody a raz a navždy štandardizovať jednotlivé rámce.

Na kryptomeny pravidelne útočí aj predseda Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), Gary Gensler. Varoval, že decentralizované financie v skutočnosti nie sú také decentralizované ako si mnohí myslia. Trh údajne ovláda iba niekoľko jedincov. Celkovo môžeme považovať USA za jednu z krajín, kde je regulačný tlak na kryptomeny najsilnejší. Výsledkom je, že z USA miznú kryptomeny v obrovských množstvách a investori sťahujú kapitál do zahraničia.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Európska únia schválila legislatívu MiCA

K otázke regulácie kryptomien je Európska únia jedným z popredných lídrov. Rada Európskej únie nedávno definitívne schválila prvú komplexnú legislatívu s názvom Markets in Crypto-Assets (MiCA). Táto legislatíva však ani zďaleka nerieši všetky potrebné otázky, ktoré sa týkajú digitálnych mien. MiCA má za úlohu priniesť do sveta kryptomien jasnosť a jednoznačné začlenenie.

Mohlo by ťa zaujímať: Regulácia MiCA je len začiatok. Európska únia príde s ďalšími opatreniami

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.