[Správy] V roku 2018 ukradli krypto-zločinci 1 miliardu dolárov • Hlavné kryptoburzy sa spojili, aby zabránili manipulácii trhu a praniu špinavých peňazí…

BitmarketsBitmarkets

V roku 2018 ukradli krypto-zločinci 1 miliardu dolárov • Hlavné kryptoburzy sa spojili, aby zabránili manipulácii trhu a praniu špinavých peňazí • BitMEX, OKEx, Bitfinex a 20 ďalších sa zaregistrovalo do Blockstream’s Liquid Network • Vedci vytvorili kvapalnú substanciu, ktorá dokáže skladovať slnečnú energiu

V roku 2018 ukradli krypto-zločinci 1 miliardu dolárov

V roku 2018 sa zločinci obohatili o približne 1 miliardu dolárov. Avšak nedovolené transakcie zahŕňali menej ako 1% všetkých Bitcoin aktivít v roku 2018, čo predstavuje pokles zo 7% v roku 2012. Ak by výskumníci mali brať do úvahy celý kryptotrh, nielen Bitcoin, percentuálny kontrast by bol ešte väčší. Drvivá väčšina zisku z trestnej činnosti bola vygenerovaná hackovaním kryptobúrz. Priemerné „výnosy”, ktoré boli preukázané v reťazovej analýze, boli 90 miliónov dolárov.

Čo sa týka ďalšieho vývoja, výskumníci sa domnievajú, že decentralizácia spôsobí to, že sa zločinci presunú z tradičných čiernych trhov na také siete, ako sú Signal, WhatsApp a Telegram.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoinsider.com/ (v angličtine)

Hlavné kryptoburzy sa spojili, aby zabránili manipulácii trhu a praniu špinavých peňazí

Štyri najväčšie kryptoburzy v Južnej Kórei vytvorili horúcu linku, na ktorú môžu používatelia oznámiť akékoľvek nezvyčajné obchodovanie alebo transakcie, ktoré môžu mať prepojenie na kriminálnu činnosť, ako sú napríklad phishingové a pyramídové systémy. Táto iniciatíva proti praniu špinavých peňazí (AML) je navrhnutá tak, aby riešila veľkú výzvu a neustálu kritiku kryptomenového ekosystému.

Podľa oznámenia, spoločnosti Bithumb, Corbit, Coinone a Upbit spolupracujú na zablokovaní účtov, ktoré sú zapojené do podozrivej aktivity. Zdieľaná databáza umožní platformám vymieňať si kritické údaje v reálnom čase a označiť podozrivé adresy.

Teraz sú schopní okamžite skontrolovať akékoľvek neoprávnené transakcie uskutočnené na iných burzách a prijať nevyhnutné opatrenia, napríklad blokovanie súvisiacich účtov. Očakáva sa, že tento kooperatívny krok proti praniu špinavých peňazí povedie k ozdraveniu kryptopriemyslu a k lepšej ochrane spotrebiteľov. Uvedené štyri burzy plánujú rozširovať sieť pozvaním ďalších kryptobúrz.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

BitMEX, OKEx, Bitfinex a 20 ďalších sa zaregistrovalo do Blockstream’s Liquid Network

Blockstream’s Liquid Network už zaregistrovala viac ako 23 búrz, finančných inštitúcií a maklérov, ktorí chcú využiť Liquid Network. Patria k nim aj hlavné kryptoburzy, ako sú BitMEX, OKEx a Bitfinex. V súčasnej podobe prináša Blockstream’s Liquid Network viacero prínosov pre škálovateľnosť Bitcoinu. Okrem zavádzania rýchlejších transakcií umožňuje Liquid Network aj súkromné transakcie. Ako taký, maskuje množstvo a typ majetku, ktorý sa vysiela do siete, čo znamená, že zmluvné strany zostanú navždy úplne privátne.

Zdá sa však, že záujem o riešenie spoločnosti Blockstream má svoje opodstatnenie. Taktiež prevádzkovateľ burzy cenných papierov v New Yorku, Intercontinental Exchange (ICE), nedávno spolupracoval s firmou Blockstream, aby spustil nástroj na sledovanie kryptomien pre investorov. Nová dátová služba umožňuje zhromažďovanie údajov v reálnom čase a historických údajov pre viac ako 60 rôznych kryptomien z hlavných trhov, vrátane burzy New York Stock Exchange (NYSE).

Viac sa dočítate tu: https://www.sciencealert.com/ (v angličtine)

Vedci vytvorili kvapalnú substanciu, ktorá dokáže skladovať slnečnú energiu

Vedci z Chalmers University of Technology vo Švédsku vyvinuli kvapalinu nazývanú solárne tepelné palivo, ktoré dokáže skladovať energiu zo slnka viac ako desať rokov. Jeffrey Grossman, inžinier pracujúci s týmito materiálmi, vysvetlil:

„Solárne tepelné palivo je ako dobíjateľná batéria, ale namiesto elektrickej energie, konvertujete slnečné svetlo do tepla a vyžarujete ho na želanie.”

Podstatou je molekula, ktorá sa skladá z uhlíka, vodíka a dusíka, a keď je zasiahnutá slnečným svetlom, väzby medzi atómami sa preskupia a zmenia sa na novú energetizovanú verziu samého seba, takzvaného izoméru.

Keď je potrebná energia – povedzme v noci alebo počas zimy – kvapalina sa jednoducho pretlačí cez katalyzátor, ktorý vráti molekulu do pôvodnej formy a uvoľní energiu vo forme tepla. Pritom sa kvapalina zohreje na 63 stupňov Celzia. Výskumníci tento cyklus zopakovali viac ako 125-krát, bez významného poškodenia molekuly. Výskumníci tvrdia, že ich kvapalina teraz môže uchovať 250 wattov energie na kilogram, čo je dvojnásobok energetickej kapacity batérií Tesla Powerwall.

Viac sa dočítate tu: https://www.sciencealert.com/ (v angličtine)

Čo čítať ďalej

Obchodná vojna má opačné výsledky, ako Trump očakával!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.