Decentraland usporiada významnú udalosť
Decentraland usporiada významnú udalosť. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Decentraland bezpochyby patrí k najúspešnejším projektom roka 2021. Tento virtuálny svet stále láka veľké množstvo investorov. Najnovší počin Decentralandu môžeme považovať za jeden z prvých prípadov, keď sa významná udalosť odohrá priamo vo virtuálnom svete.

Decentraland a One Times Square

Blockchainová spoločnosť Digital Currency Group spoločne s medzinárodnou realitnou spoločnosťou Jamestown oznámili, že v rámci populárnej platformy virtuálneho sveta Decentraland zrealizujú obnovu významného kultúrneho miesta – One Times Square.

Prečítaj si tiež: Dominancia Bitcoinu klesla pod 40 % – kritici hovoria o začiatku altcoinovej sezóny

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ide o známu budovu s 26 poschodiami, ktorá sa nachádza uprostred newyorského námestia Time Square. Každoročne 31. decembra sa na streche tejto budovy odohráva silvestrovská oslava tzv. „ball drop“.  Pri tejto oslave sa spustí silvestrovská guľa po špeciálne navrhnutom stožiari o 23:59:00 a zastaví sa presne o polnoci, čím sa signalizuje začiatok nového roka.

Tento rok bude špeciálny aj tým, že sa táto udalosť odohrá aj vo virtuálnom svete Decentralandu. Bude to jeden z oficiálne prvých prípadov, keď sa významná silvestrovská udalosť odohrá v rámci metaverza.

„Toto podujatie poukazuje na to, ako sa virtuálne udalosti môžu súdržne integrovať s tými reálnymi v snahe priniesť jedinečné zážitky mnohým, ktorí by sa ich inak nikdy nemohli zúčastniť,“uviedol Simon Koster, vedúci oddelenia nehnuteľností spoločnosti Digital Currency Group.

Na samotnom vývoji budovy One Times Square sa podieľajú spoločnosti GrowYourBase a MetaVenture Studios.