Siemens, Commerzbank a Continental dokončili blockchainový pilot

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pilotný projekt (skúšobný) zameraný na zabezpečenie peňažného trhu bol nedávno úspešne dokončený. Zúčastnili sa ho spoločnosti Commerzbank, Siemens a Continental. Cieľom bolo skrátiť čas potrebný na zúčtovanie finančných prostriedkov.

Na realizáciu pilotného testu bezpečných transakcií na peňažnom trhu zvolili práve blockchain.

V poslednej dobe o podobných pilotoch počúvame dosť často, čo znamená istú predzvesť, že blockchainy sú stále v kurze. Podobné projekty realizovala napríklad Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), ktorá úspešne zahájila pilot na platforme Marco Polo Trade vo februári 2019. Ďalej potom pilot realizovaný medzi Spojenými arabskými emirátmi a Saudskou Arábiou, o ktorom sme písali prednedávnom.

Cenné papiere na peňažnom trhu sa môžu zaúčtovávať aj dva dni, pri použití blockchainu sa však čas potrebný na zúčtovanie platby výrazne zníži.

Podrobnosti o pilotnom projekte

Behom pilotného projektu išlo o vysporiadanie čiastky 113 340 dolárov. Tento pilot prebiehal v januári 2019, spoločnosť Continental bola emitentom cenného papiera, Commerzbank pomohla poskytnúť platformu R3 a spoločnosť Siemens vystupovala ako investor.

Použitie blockchainu nielenže znížilo dobu potrebnú na potvrdenie platieb, ale tiež učinilo celý proces efektívnejším a transparentnejším. To potvrdzuje Peter Rathgeb, korporátny pokladník spoločnosti Siemens, ktorý povedal:

„Výrazne kratšie časy transakcií ukazujú jasné výhody technológie blockchain. Medzi kľúčové výzvy patria otázky bezpečnosti a výkonu, ako aj právne otázky, ako je napríklad nutnosť vytvoriť jednotnú európsku normu a porozumieť zákonom o blockchainových transakciách.”

Čo čítať ďalej?

Rusko: Kryptomena krytá ropou je v poslednej fáze testovania

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
btcmanager.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.