Jeden z najtvrdších zákonov voči kryptomenám bol navrhnutý iba pár dní dozadu v Indii. A ide teda o veľmi rázny krok. Aj tak by sa dal vyjadriť pokus o schválenie zákona, ktorý by mal do väzenia dostať všetkých, ktorí v Indii kupujú, predávajú, ťažia alebo sú akokoľvek spojení s kryptomenami. Ak naozaj prejde práve v Indii takýto zákon, tak by problémy so zákonom mohlo mať hneď niekoľko stotisíc ľudí (a keďže ide o Indiu, tak kľudne aj miliónov).
Zákaz kryptomien a regulácia digitálnych mien 2019
„Banning of cryptocurrency and digital currency 2019” je nový návrh, ktorý má robiť vrásky na čele takmer celému kryptosvetu. Aj napriek tomu, že schválenie toho zákona by malo byť extrémne náročné, tak už len samotný fakt, že takýto návrh prišiel, je trošku alarmujúci.
Ak by dokonca nastala taká situácia, žeby zákon prešiel, tak ktokoľvek, kto sa dostal do kontaktu s kryptomenami, by mohol byť obvinený (z čoho konkrétne, naozaj netuším) a následne odsúdený až na 10 rokov. Aby sa tak stalo, tak každý kto pracuje alebo vlastní kryptomeny má 90 dní na to, aby priznal pred bankami, úradmi a inštitúciami vlastníctvo týchto aktív a vyhol sa tak možnosti trestu. Rovnako by išlo suverénne o najtvrdší zákon uvalený na kryptomeny jedným štátom.
India vystrkuje rožky čím ďalej, tým viac
Nejde o prvú reštrikciu zo strany Indie voči kryptomenám. V apríli minulého roka práve Indická centrálna banka rozhodla o schválení zákona, ktorý by všetkým bankám v Indii umožnil zatvárať akékoľvek účty spojené s kryptomenami. Takže najmä burzy v tejto krajine majú smolu. Rovnako však aj start-upy a spoločnosti v kryptomenovom odvetví majú v danom ázijskom štáte naozaj ťažké podmienky.
Dôvodom by mal byť strach o zvýšenú kriminálnu aktivitu financovanú práve kryptomenami. Rovnako vraj úrady varujú pred praním špinavých peňazí prostredníctvom kryptomien. Avšak ďalším dôvodom by mala byť špekulácia o tom, že India samotná má v pláne zaviesť svoju vlastnú kryptomenu. „Digital Rupee” by tak v krajine nemal mať konkurenciu (ak by bol daný zákon schválený). Či je však takýto veľký krok potrebný, je aktuálne iba na posúdení kompetentných.
Záver
Znie to hrozivo. Najmä v prípade, ak by takýto zákon naozaj prešiel do praxe. Na druhej strane treba povedať, že úradníci môžu takýmito rozhodnutiami podporiť adopciu kryptomien aj napriek svojej vôli. A to najmä tých anonymných. Zákonodarcovia a úradníci by sa tak mohli poriadne prepočítať. Pri kryptomenách ako Monero alebo Dash by mohlo byť nemožné vypátrať, kto aké kryptomeny vlastní. Práve preto by sa tak mohlo kryptomenám dokonca v Indii začať dariť.
Čo čítať ďalej?
Zdroje:
theblockcrypto.com
cryptolinenews.com
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.