Ruská banka Sber spúšťa blockchainový ETF fond
Ruská banka Sber spúšťa blockchainový ETF fond. zdroj: Shutterstock, Primakov

Najväčšia ruská banka Sber spúšťa blockchainový fond ETF. Tento fond sa bude obchodovať pod názvom SBBE a jeho cieľom bude sledovať hlavné kryptografické spoločnosti.

Ruská banka Sber oznamuje nový ETF fond

„Sber – Blockchain Economy“, tak sa bude nazývať nový blockchainový fond, ktorý spustí vládou podporovaná banka Sber. Tento fond bude sledovať výkonnosť hlavných kryptografických spoločností. Podľa najnovšieho vyhlásenia spoločnosti Sber Asset Management bude nový ETF prepojený s rôznymi spoločnosťami, ktoré pôsobia v oblasti blockchainu a kryptomien.

Prečítaj si tiež: Kryptoskeptická americká senátorka skritizovala kryptomeny – komunita jej okamžite povedala svoje!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

V rámci portfólia tohto fondu budú k dispozícii niektoré z najväčších svetových kryptografických spoločností ako napríklad najväčšia kryptomenová burza v USA Coinbase či investičná spoločnosť Galaxy Digital, ktorej šéfom je populárny investor Mike Novogratz.

Aj keď hlavnou menou SBBE je americký dolár, investori budú mať možnosť nakupovať akcie za ruské ruble. Využiť môžu aplikáciu SberInvestor, alebo jednoducho nájsť iného ruského makléra. Cena akcie bude začínať na úrovni 10 rubľov, čo je približne 0,013 USD.

„Priame investície do kryptoaktív sú spojené s vysokými rizikami, preto je ťažké zaoberať sa nimi na vlastnú päsť. Preto ponúkame možnosť investície nie do kryptomien, ale do firiem, ktoré sú zamerané na vývoj blockchainových technológií,“ uviedol generálny riaditeľ Sber Asset Management Evgeny Zaitsev.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre