Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

  • Robert Kiyosaki predpovedá, že zlato klesne pod 1 200 dolárov.
  • Obviňuje FED z menovej politiky, ktorá spôsobí krízu.
  • Zlato by sa podľa Kiyosakiho predpovede muselo znehodnotiť o 40 %.
Novinky Robert Kiyosaki predpovedá pád ceny zlata
Robert Kiyosaki predpovedá pád ceny zlata. Zdroj: shutterstock.com/whiteMocca a The Rich Dad Channel
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Robert Kiyosaki je známy tým, že neustále odporúča investorom nakupovať zlato, striebro, Bitcoin a nehnuteľnosti. O to šokujúcejšia je jeho predpoveď, keďže predpovedá, že zlato klesne až na úroveň 1 200 dolárov, uvádza správa News Bitcoin na základe statusu na sociálnej sieti X (Twitter).

Robert Kiyosaki šokuje cenovou predpoveďou

V blízkej budúcnosti má údajne nastať najväčší krach v histórii. Robert Kiyosaki verí, že najznámejší akciový index S&P 500 klesne o 70 % a stiahne so sebou aj zlato. Problémom je podľa Kiyosakiho americká centrálna banka FED. Na druhej strane má Bitcoin a striebro pokračovať v cenovom raste.

Kiyosaki dokonca priznal, že vymenil ťažbu zlata za Bitcoin. Jeho prechod na kryptomenu argumentoval tým, že preprava nič nestojí. Jedným z najväčších výdavkov pri ťažbe drahých kovov je práve preprava. Bitcoin na druhej strane nič neváži a jeho presun je rýchly a jednoduchý.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Môže zlato klesnúť na 1 200 dolárov?

Ak by zlato kleslo na 1 200 dolárov, znehodnotilo by sa o 40 % od súčasnej cenovej hladiny, ktorá je na úrovni 2 021 dolárov. Drahý kov sa zároveň obchoduje blízko historického maxima, ktoré je na hladine 2 146 dolárov. Je dôležité poznamenať, že podobný cenový pád zlato zaznamenalo v minulosti hneď niekoľkokrát.

Ak by zlato kleslo na 1 200 dolárov

Ak by zlato kleslo na 1 200 dolárov. Zdroj: TradingView

Od septembra 2011 do decembra 2015 zlato kleslo o 46 %. Od januára 1980 do júna 1982 dokonca kleslo z o takmer 70 % a od decembra 1974 do augusta 1976 o takmer 50 %. Takže pád zo súčasného historického maxima o 40 % je reálny a vôbec by nešlo o najväčšie znehodnotenie v histórii.

Môže podľa vás cena zlata klesnúť o 40 %?

Loading ... Loading ...

Napriek tomu makroekonomické ukazovatele naznačujú presný opak. Inflácia sa blíži k inflačnému cieľu centrálnych bánk na úrovni 2 % a očakáva sa, že centrálne banky začnú uplatňovať expanzívnu menovú politiky. Predpokladá sa, že úrokové sadzby sa začnú znižovať už v druhej polovici tohto roku, čo podporí rast globálnych trhov.

Podľa údajov CompaniesMarketCap je zlato najhodnotnejšie aktívum na svete s odhadovanou trhovou kapitalizáciou 13,65 bilióna dolárov. Len pre porovnanie, najväčšia firma na svete Microsoft má trhovú kapitalizáciu 3 miliardy dolárov a za ňou nasleduje Apple s hodnotou 2,81 bilióna dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki šokoval svet svojim vyjadrením

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.