Robert Kiyosaki varuje pred tretou svetovou vojnou.
Robert Kiyosaki varuje pred tretou svetovou vojnou: Zdroj: Shutterstock.com/hamdi bendali

Robert Kiyosaki nedávno razantne zmenil názor a vyjadril sa, že je čas „otvoriť svoju uzavretú myseľ“. Napriek tomu, že slávny investor najprv tvrdil opak, teraz sa rozhodol nakupovať aktívum, proti ktorému verejne vystupoval. O čo presne ide?

Kiyosaki po vypočutí ekonóma Harryho Denta zmenil názor a vyjadril sa, že nakupuje 2-ročné štátne dlhopisy USA. Doteraz však tvrdil, že nebude investovať do žiadneho produktu FED-u alebo Wall Streetu. Jeho nedávny tweet, kde zverejnil zmenu svojej stratégie, vyvolal preto rozruch.

Niektorí Kiyosakiho kritizujú, iní upozornili na to, že Dent odporúča skôr dlhodobé dlhopisy na 20 až 30 rokov. Iní, naopak, tvrdili, že investícia do dlhopisov s nízkym výnosom nemá počas vysokej inflácie význam.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki radí, do čoho sa oplatí v súčasnosti najviac investovať

Ide Kiyosaki sám proti sebe?

V tweete Kiyosaki spomenul aj predpoveď Jima Rickardsa, že ku kolapsu dôjde 21. septembra 2022. Opäť však kritika nenechala na seba dlho čakať, pretože Rickardson je známy tým, že predpovedá to isté už niekoľko rokov každý týždeň. Dňa 21. septembra zasadá Federálny výbor pre voľný trh (FOMC) a vtedy môžeme očakávať zvýšenie úrokových sadzieb.

Kiyosaki je známy tým, že je odporcom FED-u, Amerického ministerstva financií a Bidenovej administratívy. Jeho názory, že FED a ministerstvo financií ničia dolár, sa šíria internetom. Kiyosaki častokrát radil investorom, aby kupovali drahé kovy a Bitcoin. Zdá sa však, že Kiyosaki rýchlo zmenil názor, čo môže viesť k nedôvere investorov.

Mohlo by ťa zaujímať: Kiyosaki: „Digitálne meny centrálnych bánk nie sú ničím iným, iba špionážnym softvérom. Sú ako TikTok“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance