Väčšina kryptomien je v obrovskej strate voči svojmu ATH z roku 2017. Niektoré sa však dokázali „vyškriabať“ z najhoršieho von, no niektoré, zdá sa, strácajú život. Jednou z takých je aj „kryptomena“ Ripple, ktorá za dva roky stratila 95 % svojej hodnoty.

Najnižšia cena za posledných 26 mesiacov!

Nanešťastie pre držiteľov XRP, trend je dlhodobo klesajúci. Keď XRP urobil bearish retest na úrovni 0,30 USD, cena spadla ešte viac a v súčasnosti sa láme chlieb na ďalšej významnej podpore okolo 0,17 – 0,20 USD. Toto je najnižšia úroveň od októbra 2017. Aktuálna nálada okolo XRP je pochmúrna, pretože ľudia už pre túto mincu nevidia žiadne bullish perspektívy.

ripple, Ripple (XRP) je totálne na dne – Znamená to koniec alebo nový začiatok?
Zdroj: Cointelegraph/Tradingview

Pohľad do histórie

Po skontrolovaní úplného grafu XRP je graf rozdelený do dvoch období. Jeden počas rokov 2015 – 2016 a druhý od veľkého skoku v roku 2017. V prvom období sa cena pohybovala medzi dvoma významnými úrovňami takmer dva roky – medzi 0,005 a 0,009 USD. Cena sa dostala mimo tohto kanála len v decembri 2015 a v januári 2016.

ripple, Ripple (XRP) je totálne na dne – Znamená to koniec alebo nový začiatok?
Zdroj: Cointelegraph/Tradingview

Ak si porovnáte graf s BTC z toho obdobia, zistíte, že tento prepad bol v rovnakom čase ako bol aj prepad Bitcoinu, ktorý tiež našiel svoje dno v tomto období.

ripple, Ripple (XRP) je totálne na dne – Znamená to koniec alebo nový začiatok?
Zdroj: Cointelegraph / Tradingview

Je zaujímavé, že cena XRP sa pohybovala v podobnom rozsahu už viac ako rok predtým, ako sa prepadla nadol. Toto rozdelenie vedie k testu ďalšieho supportu (modrá vodorovná čiara, podobná tej v predchádzajúcom cykle), čo by mohlo naznačovať, že samotný XRP sa blíži k svojmu cyklickému dnu.

Nemali by sme však predpokladať, že súčasné obdobie je rovnaké ako v roku 2017 – rovnaká úroveň eufórie tu nie je ani omylom. Skôr naopak, prevláda strach. Taktiež chýbajú noví investori. Dnes sa tu zdržiavajú väčšinou ľudia z roku 2017.

ripple, Ripple (XRP) je totálne na dne – Znamená to koniec alebo nový začiatok?

Čo prinesie budúcnosť?

Držanie XRP v posledných rokoch neprinieslo zisk, ktorý ľudia hľadali, pretože cena padla voči ATH zo začiatku roka 2018 takmer o 95 %. Znamená to, že shortovanie XRP je rozumná stratégia? Ani veľmi nie…

Spoločnosť, ktorá stojí za XRP, v zásade pokračuje v napredovaní a plnení svojich plánov. Všeobecne platí, že najvyššia návratnosť sa dosahuje z investícií na rozdiel od sentimentu, ktorý môže zvrátiť niekoľko zelených sviečok.

Je však nevyhnutné, aby XRP udržiaval úroveň 2 500 – 2 600 satoshi ako support a snažil sa nájsť býčie divergencie alebo support na úrovni 0,19 až 0,20 USD. Ak bude táto úroveň slúžiť ako podpora, potenciál rizika/odmeny pre XRP bude oveľa vyšší ako jeho shortovanie.

Disclaimer: Prosím berte na vedomie, že tento článok neslúži ako finančné poradenstvo. Článok má čisto informatívny charakter, nikomu neodporúča kedy a kam investovať. Investujte vždy na základe vlastných prieskumov a analýz.

Prečítajte si aj:

CEO Ripple – List kongresu – Ripple nie je obyčajná kryptomena!

Čo čítať ďalej?

Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Zdroj:
cointelegraph.com

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Samuel SlavkovskýMatúš Miklo Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Matúš Miklo
Guest
Matúš Miklo

Už viem prečo nečítam slovenské články, teraz keď to treba kupovať, tak sa ukazujú takéto FUD články. Toto je k článku o RIPPLE XRP tokene. Ja niesom trader, ale viem kedy nakupovať a teraz je ten čas ak viete čo kupujete a ja viem. Takto ľudí odradzovať od životnej šance ach jaj.

Samuel Slavkovský
Admin

O životnej šanci tu fanúšikovia XRP hovoria už odkedy stál 2,4 $ a pozrite sa kde sme sa dostali. Určite viete čo kupujete?