Spoločnosť Ripple je v poslednej dobe pod paľbou regulačných autorít. Americká SEC v decembri firme poslala vianočný darček v podobe žaloby z predaja neregistrovaných cenných papierov. Hodnota tokenu XRP následne padla o 70% a dodnes sa poriadne nespamätal.

Ripple má teraz problémov nad hlavu, a tak sa aspoň rozhodla presťahovať do prívetivejšieho prostredia amerického štátu Wyoming. Ten je totiž ku kryptomenovým firmám povoľný. Firmy, ktoré pracujú s kryptomenami, tam nemusia platiť daň zo zisku.

Tu nájdete všetky dôležité informácie o spore Ripplu a SEC

Wyoming je jeden z mála pro-krypto štátov USA

Caitlin Long, CEO digitálnej banky Avanti Bank & Trust, sťahovanie Ripplu okomentovala nasledovne:

“Stále viac krypto spoločností si uvedomuje, že Wyoming je vďaka prívetivým zákonom zameraným na kryptomeny vhodnejší na podnikanie, ako Delaware.”

Navyše, senátorka Wyomingu Cynthia Lummis, si ako jedna z prvých v americkej vláde všimla kryptomeny a vyhlásila, že krypto-legislatíva bude v budúcnosti hrať veľkú rolu v USA.

Spoluzakladateľ Ripplu Chris Larsen a CEO spoločnosti Brad Garlinghouse v minulosti mnohokrát vyjadrili nespokojnosť s nejasnými pravidlami okolo kryptomien v USA. Wyoming sa stáva najatraktívnejším štátom v USA pre každého, kto sa zameriava na toto odvetvie.

Wyoming v minulosti burze Kraken udelil povolenie, aby v štáte pôsobila ako banka a zelenú dal aj banke Avanti. Po tom, čo Tesla na začiatku februára oznámila nákup Bitcoinov za $1,5 miliardy senátorka Lummis pozvala Elona Muska, aby presťahoval sídlo svojej firmy do Wyomingu. Vzhľadom na fakt, že Tesla na BTC zarába viac, ako na predaji svojich elektromobilov, by takýto ťah možno aj dával zmysel.

Zistite o Tesle viac:

Tesla zarába na Bitcoine viac, ako na predaji elektromobilov! Má obrovský zisk

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.