Bitcoin vstupuje do novej fázy
Bitcoin vstupuje do novej fázy. Zdroj: shutterstock.com/Miha Creative/Wit Olszewski

Známy analytik Dave the Wave vo svojej najnovšej analýze poukázal na to, že bitcoin vstupuje do nového bullrunu, keďže mnohé indikátory signalizujú obrat dlhodobého trendu. Podľa správy Dailyhodl sa analýza opiera predovšetkým o ukazovateľ Moving Average Convergence Divergence (MACD).

MACD opakuje históriu

Obchodníci používajú MACD na identifikáciu zmien v smere cenového trendu. MACD sa na prvý pohľad môže zdať komplikované, pretože sa spolieha na ďalšie štatistické parametre, ako je exponenciálny kĺzavý priemer (EMA). V zásade však MACD pomáha obchodníkom zistiť, kedy môže nedávna dynamika ceny signalizovať zmenu jej základného trendu. Viac sa o tomto indikátore môžete dočítať v článku Všetko o indikátore MACD – ako podľa neho ziskovo obchodovať na burze.

Analytik vo svojom príspevku vysvetlil, že si nedávno všimol nákupný signál indikátora MACD, ktorý je možno pozorovať iba niekoľkokrát v histórii. Dokonca si myslí, že bitcoin by mohol v priebehu 20 rokov dosiahnuť rovnakú trhovú kapitalizáciu ako zlato, čo by predstavovalo približne 22-násobný nárast ceny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je rok od halvingu

MACD nie je ani zďaleka jediný indikátor, ktorý signalizuje dlhodobé otočenie trendu. Onchan metriky od začiatku roka 2023 opäť rastú a bitcoin sa obchoduje približne 1 rok od ďalšieho halvingu. V minulosti totiž cena vždy v tomto období začínala nový bullrun.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

V prípade, že sa viac zaujímate o cenový vývoj bitcoinu, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Ak bitcoin skutočne formuje nový bullrun, tak sme práve na jeho počiatku. Všetci obchodníci by ale mali brať na vedomie, že každý bullrun je menej ziskový a volatilita bitcoinu z dlhodobého hľadiska klesá. Preto by chamtivosť mala ísť do úzadia a každý držiteľ mincí by mal realizovať zisky včas.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin formuje rovnaký pohyb ako zlato v roku 1970