Revolut plánuje veľké zmeny. Potešia hlavne kryptonadšencov

  • Revolut je obľúbenou investičnou možnosťou aj pre Slovákov.
  • Ponúka investovanie do kryptomien, akcií, ETF fondov, indexov a pod.
  • Svoju ponuku bude rozširovať aj pre pokročilejších obchodníkov na kryptomenách.
Novinky Revolut prináša zmeny pre obchodníkov
Revolut prináša zmeny pre obchodníkov. Zdroj: shutterstock.com/rafapress/insta_photos
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Revolut je populárna platforma predovšetkým pre retailových obchodníkov aj na Slovensku. Ich služby využíva množstvo Slovákov, preto sme sa rozhodli pozrieť sa na to, aké zmeny spoločnosť pripravuje a čo môžu klienti očakávať. Ponúka obchodovanie s kryptomenami, indexmi, akciami a ETF fondmi. Pre začínajúceho obchodníka je táto ponuka dostačujúca. Vyznačuje sa jednoduchosťou ovládania a intuitívnym prístupom, preto je medzi bežnými obchodníkmi obľúbený. V blízkej budúcnosti plánuje niekoľko zmien, ktoré si v tomto texte zmapujeme.

Viac kryptomien

Základnou zmenou z toho, čo o budúcnosti Revolutu vieme, je väčší dôraz na oblasť kryptomien. Pôjde o kryptoburzu vytvorenú pre pokročilých obchodníkov a bude zahŕňať aj limitné a trhové príkazy, ktoré doteraz absentovali. Funkcia trhového príkazu umožňuje používateľom nakupovať tokeny za ceny v reálnom čase. Limitné príkazy umožňujú zákazníkom nakupovať aktíva za špecifické vopred stanovené ceny, čím poskytujú viac možností pre obchodníkov.

Limitné objednávky neplánuje Revolut spoplatniť. Výhodou pri ostatných kryptonákupoch bude dôraz na nízke poplatky, a to až do výšky 0,09 %. Ak to porovnáme napríklad s Binance, čo je najväčšia kryptomenová burza súčasnosti, tá účtuje za niektoré transakcie 0,57 %. Týmto spôsobom sa chce Revolut presadiť a má mu to pomôcť poraziť jedného zo svojich najväčších konkurentov v tejto oblasti.

Revolut chystá niekoľko zmien

Revolut chystá niekoľko zmien. Zdroj: shutterstock.com/Ascannio

Platforma je dnes v beta testovaní a so zákazníkmi nebol zdieľaný žiadny konkrétny časový harmonogram spustenia. Dnešná podoba Revolutu má vo svojom zákazníckom portfóliu viac ako 30 miliónov používateľov. Vsádza na to, že niektorí súčasní užívatelia sa považujú za pokročilých obchodníkov a tieto služby sú pre nich žiadané. Rozšírenie oblasti kryptomien v ponuke sa pravdepodobne viaže na nadchádzajúci rastový cyklus.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Revolut na trhu

Revolut už informoval používateľov o svojom úsilí o doplnenie burzy približne pred troma mesiacmi po pozastavení niektorých služieb v Spojenom kráľovstve. Vo Veľkej Británii spoločnosť v decembri minulého roka pozastavila obchodovanie s kryptomenami pre firemných klientov z dôvodu regulačných zmien. Regulácie sa postupne menia po celom svete a globálne pôsobiaca spoločnosť sa musí prispôsobovať.

Zmeny v politike v USA tiež podnietili európskeho jednorožca, aby odstránil určité kryptoprojekty zo svojej ponuky. Sú to mince ako Cardano (ADA), Polygon (MATIC) a Solana (SOL). Regulačná neistota v súvislosti so stavom bezpečnosti označeným na týchto tokenoch a proti kryptografickým zásahom SEC viedli k vyradeniu mincí. Revolut nechcel prísť do konfliktu s regulačnými orgánmi jednotlivých krajín, čo je určitý spôsob riadenia rizika svojej činnosti.

Revolut je jednoducho významná značka na trhu s kryptomenami. Podstatnou výhodou je prívetivé užívateľské prostredie, ktoré intuitívnym spôsobom umožňuje investovať do veľkého množstva aktív. Považujeme za dobré, že zaradili do portfólia aj kryptomeny. To im môže pomôcť v nasledujúcom rastovom cykle na Bitcoine znásobiť užívateľov.

Mohlo by Vás zaujať: Obľúbená banka Slovákov v problémoch. Hrozí jej zánik? 

Využívate Revolut?

Loading ... Loading ...
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.