Rekordné transakcie! Miliarda v Bitcoinoch opustila burzu Huobi – Tu je všetko, čo vieme

Kategorie: Novinky
vklady

Internetom sa teraz šíri ohromné množstvo konšpirácii o burze Huobi. Tá totiž vlastní najväčšiu Bitcoinovu peňaženku súčasnosti, v ktorej je aktuálne uložených viac než 175 000 BTC. Twitter bot Whale Alert za posledných osem hodín zaznamenal masívny tok coinov do a z tejto burzy.

Stovky miliónov dolárov vstúpili na burzu

V posledných štyroch transakciách Huobi prijala USDT a USDC tokeny v celkovej hodnote viac než 700 miliónov dolárov. Od jednej do druhej nášho času sme zaznamenali 14 desaťmiliónových transakcií USDT, potom prišli dve stomiliónové a nakoniec jedna dvestomiliónová.

Pripájame najväčšiu zaznamenanú transakciu:

72 000 BTC (miliarda USD) opúšťa Huobi

Činí sa aj spomínaná Bitcoinová peňaženka spoločnosti Huobi (link). Mince z nej utekajú neuveriteľne rýchlo. Aktuálne sledujeme desiatky transakcií, niektoré z nich ešte nie sú potvrdené, každá v hodnote 2000 BTC. Dokopy 36 transakcií v celkovej hodnote 72 000 BTC alebo takmer jednej miliardy dolárov.

Burza všetkých na svojom blogu uistila, že funguje normálne a táto aktivita nebola spôsobená hackom. O čo teda ide? Nuž, môžeme iba hádať.

Môže vás zaujímať: Platíte dane? Takto daňováci sledujú ľudí, ktorí nepriznajú zisky z kryptomien

Veľryba nakupuje Bitcoiny za miliardu dolárov?

Vzhľadom na tok kapitálu tipujeme, že niekto na burzu poslal stovky miliónov dolárov, nakúpil Bitcoiny a tie si teraz postupne vyťahuje do svojich peňaženiek, ale môžeme sa mýliť. Možno ide iba o zhodu náhod. Kto vie?

Aj nedávno sme na blockchaine Bitcoinu zaznamenali podobné pohyby, keď niekto urobil rekordnú transakciu v hodnotu 1,1 miliardy dolárov:

Najväčšia transakcia v histórii! Niekto práve presunul 1,1 miliardy v BTC, zaplatil iba 3,5 $