Regulácia kryptomien bude prísna
Regulácia kryptomien bude prísna. Zdroj: Shutterstock.com/Vitalii Vodolazskyi

Americká senátorka Elizabeth Warrenová ostro reaguje na nedávne udalosti vo svete kryptomien, ktoré opäť poukazujú na zraniteľnosť tohto odvetvia. Regulácia kryptomien musí byť podľa jej názoru agresívna.

Prísna regulácia kryptomien

Americká senátorka Elizabeth Warrenová opäť vyjadrila svoj postoj voči kryptomenám. Na svojom twitteri skritizovala krach kryptomenovej burzy FTX. Podľa jej slov kolaps burzy zvýši tlak na americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy. Regulácie sú nevyhnutné a musia byť agresívne. Dôvera investorov je po týchto udalostiach opäť na bode mrazu.

Kolaps jednej z najväčších kryptomenových platforiem ukazuje pravú tvár tohto odvetvia. Regulácia kryptomien musí byť agresívna,“ uviedla Warrenová.

Prečítaj si tiež: Summit G20 sa zameria na globálny rámec pre kryptomeny a bude penalizovať krajiny

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Warrenová určite má možnosti, aby vyvinula nátlak na SEC. Na tieto vyjadrenia neskôr reagoval generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong, ktorý apeloval na založenie burzy FTX, ktoré prebehlo mimo USA a tak nepodliehalo americkým úradom. K diskusii sa neskôr zapojil aj generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse.

Úrady vedia, že všetky tokeny nie sú cennými papiermi, a to aj napriek tomu, že na tom trvá Gensler. Americké úrady musia jasne definovať pravidlá,“ uviedol Garlinghouse.

Po týchto udalostiach môže byť regulácia kryptomien omnoho prísnejšia, ako sa očakávalo. Situácia sa zhoršila aj po oznámení burzy Binance, ktorá nakoniec odstúpila od kúpy burzy FTX.

V dôsledku hĺbkovej kontroly ako aj najnovších správ týkajúcich sa nesprávne spravovaných finančných prostriedkov zákazníkov a údajných vyšetrovaní amerických agentúr sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať v potenciálnej akvizícii FTX.com,“ uvádza sa v správe burzy Binance.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance